Somborska liga: Gračanima prija teren u Kruščiću

30.09.2020. 09:29 09:30

Borac - Zadrugar 2:1 (1:1)

KRUŠČIĆ: Igralište Mladosti, sudija: Janković (Odžaci). Strelci: Zagorac u 15. u Ilić u 64. za Borac, a Rančić u 14. minutu za Zadrugar. Žuti kartoni: Ličina, Zagorac, Nešković (Borac), a Tasić, Purda, Pavkov (Zadrugar).

BORAC: Marković, Radaković, Ličina (Čuturilo), Subašić, Zagorac, Pokrajac, Ilić (Krtinić), Žegarac, Ćuk (Jovin), Nešković, Obradović.

ZADRUGAR: Stefanović, Janković, Pjević, Pavkov, Irić, Janus (Ilić), Vuković, Končarević (Miličević), Burda (Močić), Rančić, Tasić.

Zbog vanredne situacije u opštini Odžaci Borac je kao domaćin bio primoran da opet odigra utakmicu u Kruščiću. I ovoga puta fudbaleri Borca su uspeli da ostvare pobedu protiv rivala iz Srpskog Miletića.

Početak utakmice pripao je gostima koji su preko Rančića u 14. minutu stigli do prednosti. Ovaj pogodak nije zbunio igrače Borca koji su već u narednom minutu stigli do izjednačenja preko Nemanje Zagorca, koji se dobro snašao u protivničkom šensnaestercu i oštrim udarcem savladao golmana Stefanovića.

U nastavku igre Borac je imao više loptu u svom posedu tako da su Gračani mogli da postignu još koji pogodak, jer su dva puta uzdrmali stativu.

Ključni momenat je bio u 64. minutu kada je Dragomir Ilić povratnik iz redova Tekstilca, savladao gostujućeg golmana i doneo veliku radost svom timu.

S. Jovin

Omladinac (B) - Budućnost (P) 0:3 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Omladinca, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Nikolić u 52. i Marić u 70. i 89. minutu, žuti kartoni: Bognar, Mijić, Radujko (Omladinac), a Marić, Jelić (Budućnost).

OMLADINAC: Miljan Zelić, Miloš Zelić (Mijić), Damjanović (Teslić), Subotić, Mufić, Radujko, Bognar (Ljekaj), Grgić, Sekulić, Plavšić, Resanović (Vukadinović).

BUDUĆNOST (P): Drazić, Grnja (Gajić), Baćanov (Jelić), Marić, Knezević, Kozomora, Nikolić (Banjac), Gašić, Živić (Plavanski), Trivunović, Kovačević.

Opravdali su fudbaleri paroške Budućnosti ulogu favorita u Bukovcu. U finišu utakmice prvotimci trenera Miroslava Pavlovića, u potpunosti slomili su otpor borbenih, ali nedovoljno kondiciono spremnih domaćih igrača.

Đ. Š.

Slavija - BSK 0:0

PIVNICE: Igralište Slavije, sudija: Macanović (Sombor). Žuti kartoni: Milošević, Stojaković (BSK).

SLAVIJA: Vučetić, Bolehradski, A. Šmit, M. Šmit, Rakočević, Petrović (Grnja), Kuhta (Zaskalicki), Kotiv (Nimet), Belanji (Benka), Marojević, Čvokić.

BSK: Nemet, Stanić, Dragović, Božić, Milošević, Stanković, Dejanski, Đurđević (Stojaković), Korać (Božić), Mijatović, Medić (Stanisavljević).

Slaba fudbalska predstava u Pivnicama kao i slab sudija koji je dozvoljao da gosti simuliraju, a dodelio je samo dva žuta kartona i moglo je i više kao i crveni. U 87. minutu dosuđen je jedanasterac kada je  Čvokić zaustaveljn u kaznenom prostoru, gostujući igrači su negodovali i na veliko iznenađenje poništen je jedanaesterac.

J. Šuster

Rusin - Kordun  4:1 (3:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, sudija:N. Jovkić (Bačka Palanka), strelci: Kulić u 5. i  74., V. Vujović u 12. i Rac u 15. za Rusin, a Vuković u 30. minutu za Kordun, žuti kartoni: V. Vujović (Rusin), a Vila (Kordun).

RUSIN: Kalinić, Kočiš, Holik, Nađ (Manjoš), V. Vujović, Sajanković, F. Vujović, Danojević, Kulić, Branković (Đukanović), Rac (Budinski).

KORDUN: Curnović, Šaula (Sekulić), Trbojević (Geljić), Macanović, Češnovar, Mile Čekeliš, Anitić (Barać), Marko Čekeliš (Stojanović), Vila, Vuković, Kovačević.

Furiozno počeli su fudbaleri Rusina i u ranoj fazi utakmice, trasirali su put ka ubedljivom trijumfu.

Đ. Št.

ŽAK - Budućnost (M) 1:2 (0:1)

SOMBOR: Igralište pored zelezničke pruge, sudija: N. Manić (Karavukovo), strelci: Jovanović (iz jedanaesterca) u 56. za ŽAK, a Kučenić u 33. i 76. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Timar, Kovačević, Krstić, Todorović, Šimunov (ŽAK), a Novaković, Bošnjak (Budućnost), crveni karton: Krstić (ŽAK) u 83. minutu.

ŽAK: Đurić, Nikić, Krstić, Šimunov,Banić, Kovačević (Tišma), Milanović (Štimac), Tišma, Hostieslavski (Terzija), Jovanović, Savić (Todorović).

BUDUĆNOST: Bojanić, Prošić (Kopanja), Marčeta, Bajić (Bošnjak), Radičić, Bukvić (Zirojević), Kučenić, Zeljko (Hajduković), Novaković, Rađenović (Morača), Meseldžija.

Najviše zahvaljujući sjajnom dvostrukom strelcu Danijelu Kučeniću, Mladenovljani su osvojili nova tri boda.

Đ. Št.

ŽAK - Budućnost (M) 1:2, Polet - Tvrđava (odloženo), Slavija - BSK 0:0, Kulpin - Radnički 4:2, Maglić - Stanišić 2:4, Borac (BG) - Zadrugar 2:1, Omladinac - Budućnost (P) 0:3, Rusin - Kordun 4:1, Budućnost (G) - Borac 3:3.

1. Stanišić       8      7      0      1      23:7  21

2. Rusin    8      6      1      1      24:9  19

3. Budućnost (M)        7      6      1      0      19:4  19

4. Budućnost (P) 8      6      0      2      16:5  18

5. Borac    8      4      2      2      15:11        14

6. Slavija 7      4      1      2      5:4    13

7. Budućnost (G) 7      3      1      3      19:17        10

8. Borac (BG)     7      3      1      3      12:11        10