Subotička liga: Ubedljivi Ravnoselci

29.09.2020. 09:18 09:21

Proleter (RS)  -  Sutjeska 6:0 (3:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera. Sudija: Bedić (Bačka Topola), strelci: Osmajić u 3. i 60. Maćiženski u 15. (iz penala), Nešković u 37., Jandrić u 70. i  Grujić u 73. minutu.  Žuti kartoni: Grujić, Jandrić (Proleter), Vrekić (Sutjeska).

PROLETER: Janković, Osmajić (Eri), Jandrić (Đanković), Pješivac, Sivčević, Gadžić (Bajčić), Filipović, Maćiženski, Grujić, Nešković (Mitrović), Veličković (Jovanović).

SUTJESKA: I. Bajić (Dejanović), Nikolić (Knežević), M. Bajić, Drinčić (Vrekić), Berklović, Tomčić, Lopušina (Zorić), Mirković, Andrić (Glumac), Pejić, Šibalić.

Zahuktala ravnoselska crveno bela četa ne prašta nikom, pa ni opštinskom rivalu iz Bačkog Dobrog Polja, čije demontiranje je počelo već u trećem minutu, kada je iskusni Vukašin Osmajić, posle lepo izrađene akcije i još lepšeg centaršuta Neškovića, u evro stilu, glavom sproveo loptu u mrežu Sutjeske.

Igralo se takoreći na jedan gol i pravo je čudo kako Ravnoselci već u prvom poluvremenu nisu ostvarili ubedljiviju prednost. U drugom poluvremenu, razigrani Osmajić i neuhvatljivi Nešković, demonstrirali su „sitan vez“ na terenu i uz asistenciju saigrača dovodili gostujuću odbranu do očaja. Ređale su se šanse, i ako bi sumirali rezultat prema stvorenim šansama, onda su gosti još i dobro prošli, jer je pobeda ravnoselaca mogla biti i ubedljivija.

L. Kiš

Radnički (B) - Đurđin 2:3 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, sudija: Roganović (Lovćenac), strelci: Rajić u 54. i Šoper u 67. za Radnički, a N. Vuković u 55. S. Kujundžić u 60. i Matković u 93. minutu za Đurđin.

RADNIČKI: Rakić 7, Stanar 7, Mitić 7, Kekezović 7, Korponajić 7, Šoper 8, Vojnić 6 (Đurić 7), Maravić 7, Lebović 6 (Šarčević 6), Rajić 7, Janjić 7.

ĐURĐIN: D. Sarić 8, Horvacki 7 (Cvijanov 7), Bilbija 7, A. Sarić 7, Pejić 7, Vidaković 8, Stantić 8, Kujundžić 7, Mihajilović 7, Matković 8, D. Vuković 8, Majić 7.

Bajmočani su ponovo doživeli poraz, ovoga puta u nadoknadi vremena greškom odbrane. Gosti su postigli u 93. minutu preko najboljeg igrača Matkovića. Radnički je  igrao dobro imao  šanse, ali ih nije uspeo iskoristiti.

S. St.

Obilić - Sloga 2:5 (1:2)

ZMAJEVO: Stadion u rekreacionom centru. Sudija Erdeljan (Bačko Gradište). Strelci: Marčetić u 44, M. Kobilarov u 60. za Obilić a  Savić u 35, Bauk u 37. 68. 78. i ,92. minutu za Sloga. Žuti kartoni: Divjak, M. Kobilarov, Bukvić (Obilić), Popović, Ušumović (Sloga).

OBILIĆ: Dangubić, Knežević, Rodić, M. Kobilarov, Bukvić (Pavićević), Uzelac, N. Kobilarov (Divjak), Marčetić, Živojnov (Marković), Kalajdžija, Topali (Koprivica).

SLOGA: Stijović, Ušumović, Barjaktarović, Banov (Zavišić), Popović, Bauk, Cvijan, Savić, Martinović, Živanović, Sarapa.

Čvrstom, kvalitetnom, dobro organizovanom igrom, gosti iz Ostojićeva su zasluženo odneli tri boda iz Zmajeva. Visok poraz Zmajevčana, nije odraz slabe igre, naprotiv Zmajevčani su imali dobru organizaciju, naročito po sredini terena, stvorili su i veći broj šansi, ali lopta  nije htela u gol. Na drugoj strani, gosti su vešto iskoristili greške odbrane domaćih, naročito kapiten Bauk, realizovali sve šanse i sa pet postignutih golova ostvarili visoku pobedu.

L. Kiš

Radnički - Đurđin 2:3, Jadran - Senta 2:1, Proleter (RS) - Sutjeska 6:0, Budućnost - AFK 1:1, Obilić - Sloga 2:5, Tornjoš - Iskra 1:1, Preporod - Proleter (NJ) 4:0, Napredak - Eđšeg 3:0.

1. Preporod       7      6      1      0      18:1  19

2. Proleter (RS)        7      6      1      0      24:8  19

3. Senta    7      6      0      1      26:7  18

4. Jadran   7      5      1      1      17:7  16

5. Napredak       7      5      1      1      13:3  16

6. Sloga    7      4      0      3      22:15        12

7. Radnički       7      3      0      4      9:13  9

8. AFK       7      2      2      3      14:14        8