Zrenjaninska liga: Ubedljivi Ruskoselci

29.09.2020. 08:52 08:53

Crvena zvezda - OFK Klek 6:0 (3:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, sudija: Peček (Kikinda). Strelci: Petrović u 27. i 53. Popeskov u 34. i 43. Utržan u 68. i Barbat 70. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Ćirić, Đorđević 7 (Vokić), Savičić 7, Medić 7 (Čudanov), Jankov 7, Utržan 7, Ružić 7, Petrović 8 (Barbat 7), Gucul 7, Popeskov 8, Čubrilo 7.

OFK KLEK: Jankulov 6, Mačkić 6 (Mihajlović), Đurić 5, Milanović 6, Bogdanović 6, Mirčeta 6, Vučetić 6 (Janjić), Ivanov 6, Stojanovski 5, Stajić 6 (Milosavljević), Jovanović 6.

Ruskoselci su nanizali još jednu ubedljivu pobedu na domaćem terenu.

M. Račić

MSK - Polet 2:1 (0:0)

MIHAJLOVO: Stadion „Liget”, sudija: Janjić (Zrenjanin), strelci: Jakovljev u 52. i Buka u 74. za MSK, a Kenjalo u 90 2. minutu za Polet. Crveni karton: Zorić (Polet).

MSK: Sekošan, Ruža 7, Guljaš 7 (Cvejin 7), Buka 8 (G. Isak), Rama 7, Tot 7, Aslani 7, Popić 7, Jakovljev 8, Kovač 8, D. Isak 7 (Pavlović).

POLET: Jelić 6, Knežević 8, Inđić 7, Šćepanović 7 (Velemirov), Draganov 7 (Radak), Gušić 7 (Soleša 6), Babić 7, Bucalo 7 (Stupar), Kenjalo 8, Zorić 6, Vukobrat 6.

U zanimljivoj igri domaći su poveli kada je Jakovljev iz slobodnog udarca savladao loše postavljenog Jelića, da bi u 74. minutu posle dobrog duplog pasa Šandor Buka izbio sam ispred golmana i realizovao priliku. U nadoknadi vremena posle indirekta Kenjalo je pogodio mrežu za krajnji rezultat.

Vojvodina (B) - 2. oktobar 3:1 (0:1)

BAŠAID: Stadion „Vojvodine”, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Grujić u 59. i 90. Gavrić u 89. za Vojvodinu, Janković u 22. minutu za 2. oktobar.

VOJVODINA: Protić 7, Vincan 8, Popov 7, Zavišin 7 (Stojisavljević 7), Gavrić 8, Furtula 7, Javorina 7 (Glušpac 7), Grujić 8, Todorov 7, Tasić 8, Gligić 7.

2. OKTOBAR: Radosavljev 8, Kovačev 7, Kasaš 8, Pecavski 7, Levaja 7, Vioglavin 6, Barta 7, Milovljev 7, Janković 7 (Nosonjin 6), Ikić 7, Simonović 7.

Na odličnom terenu domaći su imali inicijativu, da bi dobru loptu Barte iskoristio Janković i u kontri pogodio za vođstvo Kumančana. U nastavku utakmice domaći su vršili pritisak, da bi u 59. minutu posle odbitka Grujić uspeo izjednačiti rezultat. U samom finišu susreta Glušac je lepo pronašao Gavrića na drugoj stativi koji je glavom doneo prednost domaćima, a već u narednoj akciji oštar šut Todorova golman gostiju je kratko odbio, a Grujić glavom pogodio mrežu.

Lehel - Rusanda 0:7 (0:3)

MUŽLJA: Igralište  Lehela, sudija: Raškov (Zrenjanin), strelci: Šargin u 23. Stevanov u 42. 44. i 66. Mrđenović u 54. Ma. Kuručev u 80. i 90. minutu.

LEHEL: Benc 6, Mihajlov 6 (Fekete 5), Babuvski 5, Đorđić 5, Čikoš 6, Takač 6, Mihajlović 6, Laketić 5, Rajić 5, Bodo 5, Astaloš 5.

RUSANDA: Mi. Kuručev, Nadlački 7 (Đurić), Davidov 7, Janković 7, Šargin 7 (Radojev 7), Cvetić 7 (Škondrić 7), Stevanov 8, Rakić 7, Radišić 7 (Halas), Olđin (Mrđenović 7), Ma. Kuručev 8.

ASK - Vojvodina (NM) 1:0 (0:0)

ARADAC: Igralište „Kopovo”, sudija: Paunović (Žitište), strelac: Zakić u 90 5. minutu (iz penala).

ASK: Stojkov, Stanić 7, Kujundžić 7 (Zoretić 7), Matejin 7, Birmanac 7 (Nenin 7), Ćurović 7 (Korać), Adamov 7 (Samolovac), Zakić 8, Mijić 7, Vesin 7 (Jevremov), Stričko 7.

VOJVODINA: B. Veskov 7, Zokić 6, Škero 7, Bajić 6, Rockov 7, Terzin 7, B. Stojkov 6, D. Stojkov 6, Malešev 6, Đ. Veskov 7 (Cucić 7), Matić 6.

U otvorenoj igri domaći su imali više prilika, ali gosti su se znalački branili i uspeli stići do produžetka, da bi u nadoknadi vremena Mijić pao na korner liniji, a sudija je smatrao da je to kazneni udarac, što je Vladimir Zakić sigurnim šutem pogodio mrežu za pobedu Arađana.

Radnički - Borac 1:4 (1:2)

JAŠA TOMIĆ: Igralište  „Boško Petrov”, sudija: S. Mijatović (Žitište), strelci: Pejin u 36. za Radnički, Bicok u 23. Stanojević u 29. Rašeta u 90 5., Grujić u 90 9. minutu za Borac.

RADNIČKI: Savkov 7, Pruginić 6, Sujić 7, Treunov 7, Ferenci 6 (Vulić), Rakić 6, Rajič 7, Mihajlović 6, Pejin 7, Ferenčak 6, Radivoj 6 (Slavković 7).

BORAC: S. Gajinov 7, Kovačević 6, Ivančević 7 (Rašeta), Tomin 7, Cobor 7, Samolov 6, Grbić 7, Stanojević 8, Bićanin 7 (D. Gajinov), Grujić 8, Bicok 8.

Potisje - Mladost (BD) 1:0 (0:0)

KNIĆANIN: Igralište kraj Bikare, sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin), strelac: Kodić u 61. minutu (iz penala).

POTISJE: De. Stojković 7, Novković 8, Anđelković 7 (Marinković 7), N. Antić 7 (Mitić 7), Da. Stojković 7, Balać 8, Ilić 7, Pavlović 7 (Milosavljević), Mišević 7 (Stanković 7), M. Antić 7, Kodić 8.

MLADOST: Marić 7, Mijatović 6, S. Topalović 7, Mitrić 6, Mrđa 6, M. Topalović 6, Bakoš 6, Kaurin 7, Kostin 7 (Mandić 6), Krstović 6 (Surutka 7), Srdić 6 (D. Topalović 7).

U otvorenoj igri dva ravnopravna rivala bilo je prilika sa obe strane. Odluka je pala u 61. minutu kada je u šesnaestercu gostiju neko od igrača gostiju igrao rukom, a sudija pokazao na belu tačku što je koristio iskusni Željko Kodić i pogodio samo rašlje.

Pripremio: N. M. Petrović

MSK - Polet 2:1, Jedinstvo - Tamiš 1:3, Radnički - Borac 1:4, ASK - Vojvodina (NM) 1:0, Vojvodina (B) - 2. oktobar 3:1, Potisje - Mladost (BD) 1:0, Mladost (L) - Delija 5:1, Crvena zvezda - Klek 6:0, Lehel - Rusanda 0:6.

1. C. zvezda       8      6      2      0      27:6  20

2. Mladost (BD) 8      6      1      1      14:6  19

3. Polet    8      6      0      2      23:6  18

4. ASK       8      5      2      1      20:8  17

5. Vojvodina (B) 8      5      1      2      20:10        16

6. Radnički (-1) 8      5      1      2      19:8  15

7. MSK      8      4      2      2      16:9  14

8. Potisje  8      4      1      3      13:13        13