NOVOSADSKA LIGA Kameničani ubedljivi u Gospođincima

08.09.2020. 08:37 08:39

Jedinstvo - Fruškogorac 0:4 (0:3)

Tmurna fudbalska jesen u Gospođincima. Četiri utakmice, i samo jedan osvojen bod.

Slavili su zasluženo gosti iz Sremske Kamenice, jer su pokazali više volje i borbenosti, tako da su u svakom startu uvek bili bliži lopti bar za pola metra.

Kameničani su sva četiri gola postigli posle smišljenih akcija, ali i uz veliku pomoć odbrambenog i srednjeg reda tromih i bezvoljnih domaćina. Iako je tek početak prvenstva, alarm je uključen u gospođinačkom klubu, jer ni raspored ne donosi ništa dobro.

Z. Siriški

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, sudija Ćulum (Šajkaš). Strelci: Jevtić u 10. i 37, Begović u 44.  Ris u 90. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Popov-Žikelić, Kovačević, Tepić, Dimić i Đurđević (Jedinstvo). Glišić, Sl.Lalić i Starovlah (Fruškogorac).

JEDINSTVO: Vidović 7, Kezija 6 (Đorđević), Samardžić 5 (Mandić 5), Kovačević 6, Filipović - (Đurđević 5), Malinović 6, Rosić 5, Bubnjević 5, Popov-Žikelić 5 (Zorić 5), Tepić 5, Dimić 5.

FRUŠKOGORAC: Sl. Lalić 6, Sapundžić 7, (Ličina), Vasojević 7, Perović 7, Starovlah 7, Škrbić 7, Jevtić 8 (Varničić), Glišić 7, Begović 7 (Ris), Pećić 8, Sr. Lalić 8.

Bačka (B)  - Fruškogorski partizan 0:2 (0:1)

Zasluženo je ekipa iz Bukovca odnela bodove iz Begeča. Bila je bolja i samo je bilo pitanje vremena kada će doći do vođstva. I pored velikog truda domaći nisu uspeli da se odbrane. Gostima je prednost doneo Marko Milovanović. U 76. minutu neoprezni Slaviša Mirić zaradio je drugu javnu opomenu, pa je dobio crveni karton. Iako su imali igrača manje na terenu gosti su uspeli golom Alekse Ružića da overe zasluženu pobedu.

M. Po.

BEGEČ: Igralište Bačke, sudija: Milenković (Futog), strelci: Milovanović u 30. i RUžić u 81. minutu. Žuti kartoni: Karanović, Horvat (Bačka), Milovanović, Roganović, Mirić, Dulić (Fr. partizan). Crveni karton: Mirić (Fr. partizan).

BAČKA: A. Todorić, Radosavljević, S. Todorić (Rokvić), Linjački (Brnbota), Tancik, Karanović, Šumar (Horvat), Milić, Beker, Kovačević, Pavlov (Štrbac).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić, Tešanović (Milić), Simić, Podraščanin (Ružić), Klincov, Babić (Bjelić), Roganović, Milovanović, Prolić (Grlica), Trifunović (Čavić).

Petrovaradin - Tatra 4:0 (3:0)

Ekipa Petrovaradina predvođena raspoloženim Dušanom Koskom stigla je do ubedljive pobede. Bio je napadač domaćih nerešiva enigma za odbranu ekipe iz Kisača, pa se njegove ime kao strelca četiri puta našlo u beležnici sudije Uroša Radnivoića.

Domaći su sve probleme oko vrednih bodova rešili u prvom poluvremenu, kada je Dušan Koska najpre u 7. potom deset minuta kasnije, a onda i u 35. minutu zatresao mrežu gostiju,  da bi u nastavku još jednom savladao Mladena Miloševića.

M. Popović

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Koska 7. 17. 35. i 58. minutu. Žuti kartoni: Momčilov (Petrovaradin), Popin, Radić (Tatra).

PETROVARADIN: Jovanović, Šimulija, Momčilov (Šarac), Torbica, Surdučki (Gardinovački), Koska, Ristivojević (Šavija), Dermiši, Knežić (Kokanović), Radojković (Tatić), Stefanović.

TATRA: Milošević, Panović, Sivčević, Buđik (Zeljković), Haška (Dubačkić), A. Ožvat, Radić, D. Ožvat (Pejašinović), Popin (Marovnik), Janković (Stefanović), Živojnov.

Hajduk (Č)  - ŽSK  0:3 (0:1)

Čuružani su protiv komšija iz Žablja odigrali u granicama trenutnih mogućnosti držeći se dosta dobro u većem delu utakmice. Strpljenje, ovog puta, je bilo mnogo veće na strani gostiju koji su čekali priliku a ona im se ukazala posle prekida koji je u gol pretvorio Saša Bogdanov. Na isteku sata igre najlepši trenutak ovog susreta je prelep pogodak koji je postigao Damjan Đurđić za dupliranje prednosti, da bi ubrzo tačku na sve ovo stavio svojim drugim golom Bogdanov.

P. Bundalo

ČURUG: Igralište Hajduka, sudija: Ćurčić (Novi Sad), strelci: Bogdanov u 35. 65. i Đurđić u 60. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Srećkov, Maksimović, Stjepanović (Hajduk), Pinjo (ŽSK). Crveni karton: Stjepanović u 63. minutu (Hajduk).

HAJDUK: Šarić 6, Lazić 6, Jojkić (M. Mikulić 5), P. Samolovac 6 (Marković 6), Srećkov 6, Damjanović 6 (Maksimović), Petrić 5 (Milovanović), Zrakić 5, R. Samolovac 6, Stjepanović 5, O. Mikulić 5 (Vujičić).

ŽSK: Savanović 7, Markov 7, Ninković 7 (Marić), Đurđić 8, Tanasić 7, Džambas 7 (Zekonja), Bogdanov 8, Topić 7, Tošić 7 (Malić), Klisara 7 (Lukić), Pinjo 7 (Boroja).

Omladinac - Bačka (Đ) 2:1 (0:1)

Nije sve pošlo na dobro ekipi Omladinca u susretu sa čvrstom ekipom iz Đurđeva.

Gosti su iz prikrajka čekali šansu i dočekali su je u 20. minutu. Poveli su na neobičan način. U kaznenom prostoru preko lopte je pao Željko Trivunović i domaći umesto da je izbace iz kaznenog prostora dozvoli su gostujućem igraču da se podigne i „špicom” pošalje loptu iza leđa golmana Vulina.

U nastavku su Stepanovčani predvođeni iskusnim Markom Tomljanovićem uspeli da izjednače rezultat. Sve je uradio Tomljanović, asistirao je Deviću koji je rutinski pogodio mrežu. Do pobede su domaći došli iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Neoprezno je na Marka Tomljanovića startovao golman Zlatan Smoljan, a siguran sa penaltika bio je Đorđe Stojanović za pobedu.

M. Po.

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Dević u 57. Stojanović u 65. (iz penala) za Omladinac, a Ž. Trivunović u 20. minutu za Bačku. Žuti karton: LJ. Trivunović (Bačka).

OMLADINAC: Vulin, Perduh, Štefek (Samardžić), LJ. D. Zeljković, Vujičić, Hernaus (Anđelković), Dević, Janić, Tomljanović, D. D. Zeljković (Makarić), Stojanović.

BAČKA: Smoljan, Dr. Trivunović, LJ. Trivunović, Stanković (Prodanov), Vujović, Ćirin, Rogić, Ž. Trivunović, Bagić (T. Trivunović), Dejanović, De. Trifunović.

TSK – Slavija 1:0 (1:0)

Pitanje pobednika, u ranoj fazi meča, rešio je Radomir Bobot, utrčavši na prvu stativu, posle kornera Milorada Kosića.

Pored odlučnosti, na vodenicu mu je išla i statičnost defanzivaca gostiju. Bojan Stojičić, najiskusniji u redovima Novosađana, raspalio je iz slobodnjaka, sa 35 metara, a golman Dragan Vojvodić je preusmerio loptu u korner. Mogao je Filip Novaković, udarcem glavom, iz čiste pozcije, u 26. minutu, da kruniše centaršut Jove Pupovca, ali kapiten gostiju Miloš Čavić je bio na visini zadatka.

Zadovoljni kapitalom, Temerinci su mirno kontrolisali dešavanja, pri čemu je ogroman teret na sredini izneo iskusni Vladimir Stričević, a u odbrani kapiten Nemanja Milosavljević. Gosti su, u nastavku, imali dve šanse, dok je Jovo Pupovac u 77. minutu iz slobodnog udarca, iskosa sa 25 metara, nišanio iznad prečke.

M. Menićanin

TEMERIN: Stadion TSK-a, sudija: Čobanov (Rumenka), strelac: Bobot u 11. minutu, žuti kartoni: Pupovac, Vojvodić, Knežević (TSK), Ubović, Ikonić, Ostojić, Ćulum (Slavija).

TSK: Vojvodić 7,5, Knežević 7, Bobot 8 (od 89. Grlica - ), Stričević 8, Milosavljević 8, Soldat 7,5, Nikolić 7 (od 46. Varga 7), Kosić 7,5 (od 46. Klaić 7), Radin 7 (od 64. Grgić - ), Pupovac 7,5, Novaković 7,5.

SLAVIJA: Čavić 7, Ikonić 6,5 (od 46. Petrović 6,5), Paunić 7, Galić 6,5 (od 67. Mudrić - ), Žakula 6,5, Stajić 7, Milanović 6 (od 46. Kuvekalović 6), Ubović 6,5, Stojičić 7, Brkljača 7 (od 60. Ćulum - ), Ostojić 7.

Šajkaš – Veternik 2:3 (0:2)

Derbi kola pripao je momcima trenera Bobana Dašića. Veterničani su na početku utakmice iznenadili ekipu iz Kovilja i u roku od 6. minuta došli do dva gola prednosti. Mrežu Srđana Popina načeo je Miljan Srdanović, a potom je i Aleksa Ušćumlić bio neumoljiv.

Trener domaćih Dušan Švedić sve karte bacio u napad, pa se to domaćinu isplatili, jer su najpre golom Živana Igračeva smanjili rezultat, a zatim je Rajko Vujinović savladao Ivića. Kada se činilo da će domaći uspeti da ostanu neporaženi brzonogi Bojan Kitić izmakao je pažnji odbrane, postigao je gol, što se na kraju ispostavilo da je bio vredan trojke.

M. Po.

KOVILJ: Igralište na Adi, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Igračev u 60. Vujinović u 76. za Šajkaš, a Srdanović u 4. A. Ušćumlić u 6. i Kitić u 89. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Milanović, Zečević, Majurić (Šajkaš), Malinović, Tomić (Veternik). Crveni karton: Majurić (Šajkaš).

ŠAJKAŠ: Popin, Vujinović (Malešević), Zečević, Alempić (Rulić), Pavkov, Majurić, Milanović, Marcikić (Graorac), Igračev (Trivunović), Nikolaš, Panić.

VETERNIK: Ivić, Ognjanović, Švonja, Turalo, A. Ušćumlić, Srdanović (Đokić), Kitić, Đurić (Čičić), Gvozden (Nikolić), Vuković, Malinović (Tomić).

Titel - Futog 0:5, Omladinac - Bačka (Đ) 2:1, Tatra - Petrovaradin 0:4, Bačka (B) - Fruškogorski partizan 0:2, Hajduk - ŽSK 0:3, Jedinstvo - Fruškogorac 0:4, Susek - Sirig 1:3, TSK - Slavija 1:0, Šajkaš - Veternik 2:3.

1. Fruškogorac 4      4      0      0      18:2  12

2. Veternik       4      4      0      0      16:3  12

3. Sirig            4      4      0      0      12:1  12

4. Fr. partizan  4      4      0      0      10:3  12

5. ŽSK              4      2      2      0      6:2    8

6. Šajkaš         4      2      1      1      12:4  7

7. Bačka            4      2      1      1      10:4  7

8. TSK               4      2      1      1      10:4  7