Vojvođanska liga – Sever: Gradištanci srušili Čelarevce

04.09.2020. 09:12 09:19

Vojvodina (BG) – ČSK 2:0 (1:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Sudija: Predrag Mrđenović (Vrbas). Srelci: B. Jelić u 19. i Dabižljević u 55. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Vinović, Đekić, B. Jelić i B. Ćulum (Vojvodina), a Jovanić, Kotaraš i N. Radaković (ČSK).

VOJVODINA: Milovanov 7, B. Ćulum 7, D. Jelić 7,5 (od 87. Marković -),  Bilbija 7, Preradov 7, Đekić 7,5 (od 87. Mesaroški -), Dabižljević 8, Vinović 7,5 (od 80. Pelengić -), Vranješ 6,5 (od 71. Stefanov -), B. Jelić 8,  Živanović 6 (od 46. N. Ćulum 7)

ČSK: Vlajić 7, Zirić 6, N. Radaković 6 (od 83. Stević -), Jovanić 6,5, B. Plavšić 6, Rakić 6,5 (od 87. Nikolaš -), Kotaraš 7, Jovanov 6 (od 46. V. Radaković 6), Potkozarac 7, Tasić 6,5, I. Plavšić 6,5 (od 83. Simović -).

Derbi vojvođanskog severa“zasluženo je pripao Bačkogradištancima. Čelarevci su parirali dosta dobro u polju, ali su bili bezopasni u napadu. Bratislav Jelić je doveo domaćine u vođstvo u 19. minutu, pošto je bio najviši u skoku posle udarca iz ugla Vinovića i glavom poslao loptu u mrežu. U 27. minutu Vinović se lepo oslobodio pratioca u kaznenom prostoru, ali je uputio blag udarac ka golu sa 14 metara i bio je to lak plen za Vlajića.

Nastavili su Gradištanci i u nastavku da atakuju ka golu gostiju, ali je u 49. minutu golman Vlajić bio brži od Bratisalava Jelića i otklonio opasnost. Slavoljub Dabižljević, postavio je konačnih 2:0 već u 55. minutu, pošto je preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora materijalizovao uspešnu akciju saigrača. Dabižljević je odlično proigrao Bojana Ćuluma u 62. minutu, ali je ovaj šutirao pravo u istrčalog golmana. Gosti su jedinu pravu priliku imali u 73. minutu, ali je šut glavom Jovanića Milovanov odbranio.

V. Jankov

Obilić - Njegoš  5:0 (4:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, bez gledalaca. Sudija:  Šipoš (Vrbas). Strelci: Krasin u 9, 35. i 37, i Dražić u 43. i 62. minutu. Žuti kartoni: Rankov, Pantelin (Obilić), Savanović (Njegoš).

OBILIĆ: Panić 8, Al Sadi 8, Momčilov 8, Terzin 8, Đukić 8, Krasin 9 (Šibul -), Dražić 8,5, Glogovac 8, Rankov 8 (Božanin -), Pantelin 7,5 (Savić 7,5), Mijić 8.

NJEGOŠ: Marović 6, Savanović 5,5 (Bogavac 6), Vujošević 6, Kovačević 6, Kočiš 6,5 Tešanović 7, Nikić 6, Varga 5,5 (Buganik -), Miljenović 6, Bičkeji 5,5 (Dabanović -), Žmukić 6.

Posle tri poraza na startu prvenstva, povratnici u pokrajinski rang takmičenja, novokneževački “vitezovi”, osetili su prvu slast pobede, ubedljivo nadigravši rivala iz Lovćenca. Za protivničku odbranu nezadrživ je bio trostruki strelac Andreja Krasin, koji je mrežu gostiju načeo u 9.minutu posle centaršuta Ljubomira Đukića, a udvostručio vođstvo u 35.minutu iz gužve. Nije trebalo dugo čekati na treći pogodak Krasina, opet na asistenciju Đukića. Seriju je pred odlazak na odmor nastavio Aleksandar Dražić iz solo prodora, a u 62.minutu isti igrač je potvrdio ubedljivo zasluženu pobedu Novokneževčana.

M. Mitrović

Bajša - Mladost (BP) 2:0 (1:0)

BAJŠA: Igralište Bajše, sudija:  Vukanović (Subotica).  Strelac: Tresiglavić u 17. i  48. minutu.

BAJŠA: Damjanović 7, Der 7, Tresiglavić 8, Kaluđerović 7, Manojlović, Lekaj 7, Marjanović 7 (Boroš), Žemberi 7 (Rahić), Krivokapić 7,5, Stojanović 7 (Rušak), Batori 7, Ivanov 7.

MLADOST (BP): Lenja 7, Beranja 6,5 (Babjak 6,5), Sproh 7, Stanić 6,5, Đoković 6,5 (Zorić 6,5) Kanja 7, Ivetić 6,5 (Fabri 6,5), Stanković 6,5 (Stojaković 6,5), Kavčić 6,5, Jakuš 6,5 (Stojaković 6,5), Kavčić 6,5, Jakuš 6,5, Petelj 6,5 (Ožvalt 6,5).

Prvu šansu imali su domaćini preko Manojlovića, ali je šutirao e pored stative. Kaluđerović je malo kasnije dobro centrirao najbolje se snašao Nemanja Tresiglavić  i pogodio mrežu..

Samo što je počelo drugo poluvreme, Tresiglavić je postigao drugi gol, posle kornera Batora.

S. St.

Srbobran - Radnički (S) 1:2 (1:0)

SRBOBRAN: Stadion u Šumici, sudija: Ćeranovićč (Lovćenac). Strelci: Marjanov u 23 za Srbobran, a Ožegović u 68. (iz penala) i Knežević u 73. minutu za Radnički.

SRBOBRAN: Babin 7, Zeljić 7, Petrović 6,5 (Milosavljević), Glendža 6, Jovanović 6,5, Klipić 6,5, Kenji 6, Radojković 7, Tešanović 7 (Arđeljan), Marjanov 7, Pavićević 7,5 (Hađinac).

RADNIČKI (S): Zorić 7, Tevanović 7, Mazinjanin 7, Kolarić 6 (Josić 7), Knežević 7,5, Čuljak 6,5 (Radeka), Ožegović 7,5, Đukanović 7, Lučić 7,5, Krunić 6,5 (Mijović), Žeželj 7 (Zorica).

Odlično su domaćini ušli u meč sa željom da ulepšaju debi trenera Dušana Medića, a plod ofanzive bio je pogodak Aleksandra Marjanova, posle asistencije Igora Pavićevića. Do odlaska na odmor, Marjanov je propustio da postigne još nekoliko pogotka.

Slika se promenila u nastavku, jer su gosti iz Sombora kaznili pad u igri domaćina. Siguran realizator najstrože kazne, bio je Stefan Ožegović, dok je pet minuta kasnije mreža iza leđa Borivoja Babina pogodio Nikola Knežević, spretnom reakcijom na drugoj stativi.

U 90. minutu, šansu za bod, propustio je mladi Milosavljević, zakasnivši da loptu ubaci u prazan gol.

M. Men.

Crvenka - Tavankut 0:0

CRVENKA: Stadion “Milorad Džomba”,  sudija: Latinović (Bačka Palanka).

CRVENKA: Jokić 8, Bošković 7, Ivić 6, J. Subotić 6, Zelić 7, Končar 6 (Javor), Šakić 6, M. Subotić 6 (Božičić), Bešić 6, Kerekeš 6, Babić 6.

TAVANKUT: Lebović, Bursać 7, Kuktin 7, Masalušić 7, Skenderović 7, Gnjatović 7, Vujić 7 (Tumbas 7), Vizin 7, Pejić Tukuljac 7 (Šaulić), Šimić 7, Sloboda 7.

Zahvaljujući odličnom golmanu Jokiću Crvenčani su stigli do boda iako su gosti iz Tavankuta bili i bolji i sve vreme utakmice nadmoćniji. Napada Crvenčana prema golu Lebovića i nije bilo, a najbolja ilustracija toga je da je on ostao i neocenjen. Imali su gosti nekoliko prilika da krunišu svoj kvalitet i svoju nadmoćnost, ali je najidelanija bila prilika koju je u 73. minutu imao Tumbas, nakon svega tri minuta, pošto je zamenio Vujića.

T. Jovović

Hercegovac Krila Krajine 0:2 (0:0)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, sudija Šćepanović (Kruščić) 7, strelci, Lončarević u 77. i Češljević u 90. minutu. Crveni karton, Steavan Račić (Hercegovac). Žuti kartoni: Dujaković, Novčić, Smajić (Hercegovac), a Češljević i Lončarević (Krila Krajine).

HERCEGOVAC: Lukač 7, Dujjaković 6, Bajić 6, V. Hrnjez 6, Vukosav 6, Bajat 7, Andesilić 6,5, (Milović 6,5), Ivelja 8, Račić 8, Novčić 5, Ileš 6 (Dmitrović 6).

KRILA KRAJINE:  Lugonja 7,5, Vignjević 7,5, Medan 7,5, Mrkaić 7,5, Jeftić 8, Dino Gajdobranski 7,5 (Lončarević 8,5), Marko Gajdobranaki 7,5, (Češljević 8), Serdar 8, Plavanski 7 (Paripović -), Barić 7,5.

Barić je pokušao u 6. minutu sa 17 – 18 metara, ali bez uspeha. Osam minuta kasnije Plavanmski je prošao po levoj strani, uputio udarac ka golu, ali se Lukač nije dao iznenaditi. Igrao se 36. minut, Dujaković je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, pokušaio je glavom Račić, ali je lopta iznad gola, otišla u gol - aut.

Utakmica je  rešena u drugom poluvremenau, kada su postignuta oba gola. U 77. minutu Lončarević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a lopta je završila u levom gornjem uglu golmana Lukača. Konačan rezultat  postavio je Češljević u 90. minutu.

M. Đ. Kremenović

Bačka (P) - Mladost (T) 2:0 (1:0)

PAČIR: Stadion Bačke,  sudija: Ljudovi (Gložane). Strelci: Milijašević u 38. i Kujundžić u 55. minutu.

BAČKA: Sabo 8, Drašković 7 (D. Krkljajić), Kujundžić 8, Panić 7,5 (Bakić), Čabrilo 7,5, Kolundžić 7,5, Ivanišević 7,5 (Dondur), Đuranović 7,5, S. Krkljajić 7,5 (Prekpalaj), Sičaćić 7,5, Milijašević 8 (Lukić).

MLADOST: Ađanski 7, Gajić 6,5, Adamović 6,5, Radulović 7,5, Gašić 6,5 (Milovanović 6), Gubaš 6,5, Srdanov 7,5, Vasić 7 (Trivić), Kašić 6,5 (Jović 6), Ikrašev 7, Komljenić 6,5.

St. Stojiljković

Obilić - Njegoš 5:0, Bačka (P) - Mladost (T) 2:0, Hercegovac - Krila Krajine 0:2, Bajša - Mladost (BP) 2:0, Vojvodina (T) - Tekstilac 1:1, OFK Vrbas - Mladost (A) 0:1, Crvenka - Tavankut 0:0, Vojvodina (BG) - ČSK Pivara - 2:0, Srbobran - Radnički (S) 1:2

1. Vojvodina (BG)       4      4      0      0      11:2  12

2. Mladost (A)   4      3      1      0      7:1    10

3. ČSK Pivara    4      3      0      1      8:4    9

4. Mladost (T)    4      3      0      1      7:4    9

5. Tavankut       4      2      2      0      4:1    8

6. Mladost (BP) 4      2      1      1      10:4  7

7. Kr. Krajine    4      2      0      2      7:7    6

8. Bačka (P)       4      2      0      2      7:8    6