Somborska liga: Gajić odredio pobednika

02.09.2020. 10:29 10:37

Borac - Kulpin 3:2 (1:1)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: Knežević (Bačka Palanka), strelci: Jandrić u 44. Gajić u 66. i 82. za Borac, a Stanišić u 34. i Fabri u 90. minutu za Kulpin. Žuti kartoni: Gajić, Vjetrović, Glamočanin (Borac), Haška (Kulpin). Crveni karton: Jandrić (Borac).

BORAC: Đukić 8, Vojinović 7, Glamočanin 7, Lakatoš 7 (Kozomora), Vjetrović 8, Soldat 7, Barlango 7, Gajić 9, Drobnjak 7 (Jović), N. Nikolić 6 (Maksimović 7), Jandrić 8.

KULPIN: Mladenović 7, Moravek 6, Sovilj 6, Hadrivaj 6, Popržen 7, Kiš 7, Stanišić 8, Zamfirović 7, Haška 7, Burger 6 (Fabri), Milenković 7.

Centralna figura ovog meča bio je Mirko Gajić koji je postigao izuzetna dva gola. Drugi je postigao iz slobodnog udarca u same rašlje golmana Miodraga Mladenovića. Iako u Borčevoj ekipi nisu nastupila dvojica standardnih igrača, domaći su bili ipak nadmoćniji a naročito u drugom poluvremenu. Gosti su igrali otvoreno, što im se isplatilo.

Bilo je još šansi sa ob e stgrane, ali su golmani bili raspoloženi i sa jedne i druge strane. Domaći su vodili sa 3:1 da bi gosti u 90. minutu smanjili, ali nisu imali snage da izjednače.

B. Gajić

Zadrugar - Budućnost (M) 0:4 (0:3)

SOMBOR: Igralište pored železničke stanice, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Kučenić u 4., Glumičić (autogol) u 18., Bošnjak u 33. i Jurčević u 78. minutu.

ZADRUGAR: Pjević, Veselinović, Glumičić, Pavkov, Jovanović, Vujović (Ilić, Vuković), Janković, Končarević, Burda, Kanja, Rančić.

BUDUĆNOST (M): Bojanić, Prošić, Radičić, Kopanja (Meseldžija), Bajić (Rađenović), Bukvić, Kučenić, Jurčević (Zirojević), Novaković (Morača), Bošnjak (Hajduković), Kovačević.

Zbog vanrednog stanja u opštini Odžaci, fudbaleri Zadrugara iz Srpskog Miletića ugostili su Mladenovljane na igralištu ŽAK-a u Somboru. I, doživeli su ubedljiv poraz. Imali su tri-četiri veoma povoljne prilike,  ali je sjajni golman gostiju Dušan Bojanić, ipak, sačuvao svoju mrežu.

Đ. Š.

Kordun - Slavija 1:2 (0:0)

KLJAJIĆEVO: Igralište Korduna, sudija: Nađ (Ruski Krstur), stelci: Cvokić u 56. i 74. za Slaviju, a Sekulić u 90. za Kordun.

KORDUN: Miščević, Mil. Čekeliš, Šaula (Barać), Kovačić (Gelić), Nikolić, Češnjovar, Vila (Stojanović), Anitić, Čekeliš, Cvokić, Karas, Sekulić

SLAVIJA: Vučetić, Zaskalicki, A. Šmit, Jušković, M. Šmit, Rakočević, Kuhta (Nikolić), Petrović (Kotiv), Čvokić (Grnja), Davidović, Marojević.

Zaslužena pobeda gostiju. Nikolić je u 40. minutu nabacio loptu pred gol, lopta je došla do Cvokića koji je poslao u mrežu. U 74. minutu golman Vučetić je daleko degažirao loptu, preleteo sve igrača došao do Čvokića koji je postigao pogodak. U 90. minutu Sekulić je ublažio rezultat.

J. Šuster

Rusin - Borac (BG) 4:0 (2:0)

RUSKI KRSTUR: Igrališšte Rusina, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: P. Dračić (Bačka Palanka), strelci: Sajanković u 6. i 68. Nađ u 44. i Đukanović u 80. minutu, žuti kartoni: Koçić, I.Budinski (Rusin), a Krtinić (Borac).

RUSIN: Kalinić, Koçić (Vislavski), Holik, Lanžužanin, V. Vujović, Sajanković, F. Vujović, D.Budinski (I. Budinski), Nađ (Manjoš), Branković (Đukanović), Rac.

BORAC (BG): Nenad Obradović, Radaković, Liçina (Vojinović), Čuturilo, Krtinić (Jokić), A. Pokrajac, Zagorac (Ivanić), Žuk, B. Pokrajac (Čanković), Medić, Nikola Obradović.

I treću vežanu pobedu ostvarili su fudbaleri Rusina. Novi trijumf Krsturaca nagovestio je najbolji akter utakmice Matej Sajanković, čiji drugi gol je pravo remek delo. Pridružili su mu se mladi Bojan Nađ i iskusni Srđan Đukanović.

Đ. Š.

Budućnost (P) - Polet (K) 2:0 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Živić u 28. i Bačanov u 87. minutu, žuti kartoni: Marić, Knežević (Budućnost), a T. Milenković, S. Stanković (Polet), crveni karton: Stojanović (Polet).

BUDUĆNOST (P): Abadžić, Popov, Grnja (Banjac), Marić (Jelić), Knežević, Kozomora, Nikolić, Živić (Bažanov), Gajić(Ponjević), Trivunović, Kovačević.

POLET (K): Ivanović, Aleksić, Stojanović, Anđelković, S. Stanković, Z. Stanković, T. Milenković, N. Milenković, Stoiljković, Bogdanović (Jovčić), Malinović.

Samo s vremena na vreme, fkdbaleri paroške Budućnosti bili su bolji od gostiju iz Karavukova. Pobedu domaćeg tima nagovestio je iskusni “vezista” Slobodan Živić, a mladi “rezervista” Jovan Bažanov stavio je tačku. na meč.

Đ. Š.

Omladinac - ŽAK 0:3, Rusin - Borac (BG) 4:0, Budućnost (G) - Maglić 3:5, Borac  - Kulpin 3:2, Kordun - Slavija 1:2, Budućnost (P) - Polet 2:0, Zadrugar - Budućnost (M) 0:4, Stanišić - Tvrđava 3:0, Radnički - BSK (odloženo).

1. Rusin    3      3      0      0      13:4  9

2. Budućnost (M)        3      3      0      0      9:0    9

3. Stanišić       3      3      0      0      7:0    9

4. Slavija 3      3      0      0      4:1    9

5. ŽAK      3      2      0      1      6:3    6

6. Borac    3      2      0      1      6:3    6

7. Budućnost (P) 3      2      0      1      4:1    6

8. Zadrugar       3      1      1      1      6:5    4