Vojvođanska liga – sever: Gosti u finišu matirali Kneževčane

25.08.2020. 13:30 13:32
Izvor: M. Mitrović/ Momenat sa utakmice u Novom Kneževcu

U prvom delu utakmice vredne pomena su dve prilike gostiju iz Turije Nemanje Komlenića i Siniše Gašića, ali je sigurno odbranio Danijel Čanadi.

Obilić - Mladost (T)  0:3 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, bez gledalaca. Sudija: B. Vukanović (Subotica). Strelci: Gašić u 86, Srdanov u 88. i Komlenić u 90.minutu. Žuti kartoni: Mijić i Glogovac (Obilić).

OBILIĆ: Čanadi 6,5. Al Sadi 6,5, Nikšić 6,5, Terzin 7, Đukić 7, Krasin 6,5, Dražić 7, Glogovac 6,5, Borenović 7 (Šibul -), Pantelin 6,5 (Božanin -), Mijić 6,5.

MLADOST: Ađanski 7, Gajić 6,5, Kozomora 7, Adamović 7, Radulović 7, Gašić 7,5, Gubaš 6,5, Jović 6,5 (Dukić -), Srdanov 7,5, Ikrašev 7, Komlenić 7,5.

Domaćini su krenuli agresivnije u drugom delu, ali sudija Boris Vukanović je propustio da u dva navrata, dosudi najstrože kazne za Obilić. Najpre je u 53.minutu neko od gostiju igrao rukom, a u 64.minutu u punom naletu u kaznenom prostoru oboren je Aleksandar Dražić. Dva minuta kasnije Miladin Srdanov je šutirao sa 12 metara pored gola Čanadija, a na drugoj strani u 75.minutu na asistenciju Ljubomira Đukića iz povoljne prilike šutirao je Dražić, ali je golman Dragan Ađanski izbio loptu u korner.

Kada se nazirao remi, gosti su neočekivano u finišu došli do pobede. Iz prekida u 86.minutu iskosa sa leve strane preko živog zida Siniša Gašić pogađa duži ugao, dva minuta kasnije iz kontre Srdanov udvostručuje prednost, a u poslednjem minutu utakmice po desnoj strani je prošao Nemanja Komlenić i potvrdio pobedu.

M. Mitrović

CrvenkaRadniči (S) 4:1 (2:1)

CRVENKA: Stadion “Milorad Džomba”, sudija: Filipović (Subotica), strelci: M. Subotić u 15. (iz penala), Babić u 33. Šakić u 87. i 89. za Crvenku, a Pavin u 25. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Končar, Babić (Crvenka), Mazinjanin, S. Tevanović, Pavin, Žeželj, Mitrović (Radnički). Crveni kartoni: M. Kerekeš, Ivić (Crvenka), N. Tevanović, Knežević (Radnički).

CRVENKA: Gostović 7, Bošković 7, Ivić 6, M. Kerekeš 6, Zelić 6, Končar 7, Babić 7, Subotić 7, Trifunović 7 (Božičić), Ma. Kerekeš 7, Šakić 8.

RADNIČKI: Vezmar 6, N. Tevanović, Mazinjanin 6, Kolarić 6, Knežević 5, S. Tevanović 6, Mitrović 7, Ožegović 6, Lučić 6, Pavić 7 (Čuljak), Žeželj 6 (Krunić).

U samoj završnici utakmice, kada su obe ekipe imale po dva isključena igrača, domaći su golovima Šakića potvrdili dotadašnje vođstvo i ostvarili ubedljivu pobedu. Nakon vođstva Crvenke u 15. minutu golom Subotića iz opravdano dosuđenog penala, gosti nisu klonuli i u 25. minutu su izjednačili preko Pavina, iako su tada bili sa igračem manje, jer je N. Tevanović zaradio crveni karton. Potom je viđena nešto uzbudljivija igra u kojoj su domaći igrači najčešće bezuspešno pokušavali da iskoriste brojčanu prednost. Ipak, uspeli su ponovo da povedu golom Babića, nakon odličnog proigravanja M. Kerekeša u 33. minutu.

T. Jovović

HercegovacTekstilac 1:1 (0:1)

GAJDOBRA: Stadion „Hercegovac“, sudija Martinović (Sombor),  Strelci:Novčić u 87. za Hercegovac,a Đokić u 32. minutu za Tekstilac.. Crveni kartoni, Vukosav (Hercegovac), Đokić(Tekstilac). Žuti kartoni, Bajat, Milović (Herrcegovac), Dakić, Simić, D.Ilić, Popović, Kulić (Tekstilac)

HERCEGOVAC: Lukač 7, Bajić 7, S. Hrnjez 7,  V.Hrnjez 6, Vukosav 6, Bajić 6 (Ileš 6), Anđesilić 7, Novčić 8, Milović 6 (Smajić 7), Dujaković 7, Dmitrović 6.

TEKSTILAC: Ignjatović 7. Đokić 8, Jovanović 7, Gostović 7 (L.Ilić -), Dakić 7, Simić 7, Božičić 8 (Radojičić -), D.Ilić 6,5 (Stevanović -), Popović 7, Mitrović 7, Kulić 7 (Pivarov -).

Gosti su  u 32. minutu došli u vođstvo. Odžačani su izvekli korner, a, Đokić je sa šest – sedam metara pogodio mrežu domaćih. Kada su mnogi pomislili da će gosti odneti bodove iz Gajdobre, da tako ne bude postarao se Novčić. Napadač domaćih je u 87. minutu, nakon centaršuta Bajića sa leve strane, glavom  sa pet metara, smestio loptu u levi ugao golmana Ignjatovića.

M. Đ. Kremenović

Vojvodina (T) - Tavankut 0:1 (0:0)

TOVARIŠEVO: Igralište Vojvodine, sudija: N. Sšećanović (Kruščić), strelac: Bursać u 76. minutu.

VOJVODINA: Bugarski 7, Nikolić 7, Ramić 7, Mustafović 6, Turi 6, Ranisavljević 7, Subić 6 (Vanić 6), Vujić 7 (Cvijić), Vučić 7, Vujuanović 7 (Jovanov 6), Milovanov 7.

TAVANKUT: Lebović 8, I. Skenderović 7, Kuktin 7, Masalušić 7, Oblaković 6, Gnjatović 7, Vujić 7 (Bursać 8), Vizin 7, N. Skenderović 7, Šimić 7 (Vujačić 6), Pejić 6 (Tumbas).

Bila je to odlična utakmica, puna tempa,a na kraju slavili su gosti. U 76. minutu na asistenciju Šimića Bursać je postigao pogodak i doneo velika tri boda gostima. Trener Tavakuta Darko Sekulović je napravio dobar potez kada je ubacio Bursaća u igru i to se isplatilo.

S. Stojiljković

Vojvodina (BG) – Srbobran 4:1 (2:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca: Sudija: Milešević (Novi Sad). Strelci: B. Ćulum u 22. i 60, B. Jelić u 30. i 68. za  Vojvodinu, a Arđelan u 57. minutu za Srbobran. Žuti kartoni: Vinović (Vojvodina), a Kenji, Radojkovć i Marjanov (Srbobran).

VOJVODINA: Milovanov 7, N. Ćulum 7, Bilbija 7,5, Kudrić 7 (od 75 Marković -), Preradov 7,5,  Đekić 7 ( od 46. Pelengić 7,5), Dabižljević 7, Vinović 7,5 (od 59. D. Jelić 7), Živanović 7 (od 66. Vranješ -), B. Jelić 8, B. Ćulum 8 (od 75. Mesaroški -).

SRBOBRAN: Babin 5,5, Radojković 5,5, Kenji 5,5, Petrović 5,5, Zeljić 6 (od 85. Popov -), Hodonicki – (od 23. Klipić 6), Pavićević 6 (od 80. Milosavljević -), Aređelan 7 (od 80. Vidaković -), Glendža 6, Hađinac 6 (od 46. Tešanović 6), Marjanov 6,5.

Komšijski derbi je bio samo do početka utakmice, a kad je igra krenula videlo se da je domaćin raspoloženiji za igru i kvalitetniji, pa otud krajnjih 4:1 nije iznenađenje.

Bratislav Jelić je šutevima pripretio u trećem i petom minutu, do prve promene rezultata došlo je u 22. minutu. Vinović je maestralno dubinskom loptom proigrao Bojana Ćuluma, koji je u šprintu pretrčao tridesetak metara i materijalizovao napad. Na isteku pola sata igre, Dabižljević je šutirao iskosa sa leve strane, golman kratko odbio, a Bratislav Jelić povisio rezultat..

U nastavku su gosti u 57. minutu preko Zorana Arđelana smanjili na 2:1. Domaćin je pojačao tempo i za desetak minuta otklonio svaku dilemu oko pobednika. Prvo je u 60. minutu Pelengić centrirao s desne strane do Bojana Ćuluma, koji je sa ivice kaznenog prostora loptu poslao pod prečku. Osam minuta kasnije Bratislav Jelić je iz prve zakucao lotu u mrežu.

V. Jankov

Njegoš - Krila Krajine 4:1 (2:0)

LOVĆENAC: Stadion Njegoša, sudija: Pilić (Kula), strelci: S. Kočiš u 7. Miljenović u 11. 51. Bojović u 71. za Njegoš, a Paripović u 81. minutu za Krila Krajinu.

NJEGOŠ: Marović 7, Varga 7 (Buganik 7), Vujošević 7, I. Kočić 7 (Nikić 7), Savović 7, Bičkeji 7 (Savanović 7), Bogovac 7, Tešanović 7, Miljenović 8, Bojović 8 (Žmukić 7), S. Kočiš 7.

KRILA KRAJINE: Lugonja 6, Vignjević 6, Stupar 6 (Češljević 6), Tunjak 6, Jevtić 7, Zelenčević 6, Mrkajić 6 (Panovski 6), M. Gajdobranski 7, Pajkanović 6 (Sedlar 6), Lančarević 6 (Paripović  7), Barić 7 (D. Gajdobranski).

Fudbaleri Njegoša su odigrali dobar meč i stigli do sigurne pobede.

S. St.

Bajša - Mladost (A) 1:1 (0:0)

BAJŠA: Igralište Bajše, sudija: Dudak (Kula), strelci: Krivokapić u 84. za Bjašu, A. Jović u 48. minutu za Mladost.

BAJŠA: Damjanović 7, Dr 7, Tresiglavić 7, Kaluđerović 7 (Krivokuća 7), Rušak 7 (Rahić 7), Lekaji 7, Marijanović 7, Žemberi 7, Stojanović 7, Bataji 7 (Manojlović 7), Ivanov 7.

MLADOST: Ilčić 7, Dulić 7, Čerinj 7, K. Jovović 7, Basarić 7 (Repac 6), Bursać 7, A. Jovović 7 (Vujin 6), Pešić 7, Rapajić 7, Zlatković 7, Mišković 7.

U  dinamičnoj i borbenoj utakmici Bajša je bila bolja u prvom poluvremenu, ali nije imala sreće. Gosti su poveli na početku drugog dela preko Aljoša Jovovića, da bi u finišu igre Krivokapić postigao pogodak za izjednačenje.

Na kraju velika drama u 86. minutu sudija dosudio penal za goste, ali je Damjanovića uspeo da zaustavi udarac s bele tačke.

Bačka (P) - Mladost (BP) 1:5 (1:1)

PAČIR: Igralište Bačke, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: S. Karaklajić u 35. za Bačka, a Jakuš u 25. Mrđa u 63. Ivetić u 70. Ožvat u 75. i Stamenković u 78. minutu za Mladost.

BAČKA: Josipović 7, Majlac 5 (D. Krkljnjajić 5), Kujundžić 6, Panić 6, Čabrilo 6, Kujundžić 6, Ivanišević 6, Đuranović 6, S. Karaklajić 6 (Bakić 5), Šijačić 6, Milijašević 6.

MLADOST: Lenja 8, Jakuš 8, Šproh 7, Bajbak 7, Mrđan 8 (Petei 6), Zagorčić 7 (Đokić 6), Đaković 7, Ožvat 7, Zorić 7 (Stojković 7), Ivetić 8, Fabri 7 (Stamenković 7), Kovčić 7.

Gosti su u nastavku potpuno nadigrali fudbalere Bačke i slavili ubedljivu pobedu.  boljeg rezultata a u tome su i uspeli. U prvom delu se igralo dosta žustro,a rivali su bili pođednaki. Međutim, posle odmora  Petrovčani su bili mnogo bolji. Kada je u 70. minutu Ivetić iz slobodnog udarca pogodio mrežu sve je bilo gotovo.

Rezultati:

Obilić - Mladost (T) 0:3, Njegoš - Krila Krajine 4:1, Bačka (P) - Mladost (BP) 1:5, Hercegovac - Tekstilac 1:1, Bajša - Mladost (A) 1:1, Vojvodina (T) - Tavankut 0:1, Vrbas - ČSK Pivara 1:2, Crvenka - Radnički (S) 4:1, Vojvodina (BG) - Srbobran 4:1.