Potiska liga: Sanađani posle drame osvojili bod

18.03.2020. 12:31 12:33
Izvor: M. Mitrović/ Ekipa Potisja iz Kanjiže

Uzbudljiv i dramatičan je bio finiš utakmice u Sanadu. Gosti iz Banatskog Aranđelova su poveli već u 3.minutu pogotkom Ištvana Husaka, prednost je udvostručio Milan Kijac u 58.minutu, a domaćini su preko Mirka Tatića uspeli da smanje vođstvo.

Jadran - Slavija  3:3 (0:1)

SANAD: Igralište Jadrana. Sudija: V. Lekić (Kikinda). Strelci: Tatić u 77, Juhas u 90. i Č. Stojanović  u 93. za Jadran, a I. Husak u 3. i 86. i Kijac u 58.minutu za Slaviju- Žuti kartoni: Juhas i Josipović (Jadran) i Perišić (Slavija). Crveni Kartoni: N. Keseg (Jadran) i I. Husak (Slavija).

JADRAN: Josipović, M. Stojanović (Knežević), Jovanov (Oluški), Bebek (Malbaša), Č. Stojanović, Šljivić, Ž. Keseg, N. Keseg, Juhas, Đurđev, Tatić.

SLAVIJA: J. Arsenov, Remete, Pantelin, Agošton, Elezović (S. Arsenov), J. Husak (Jovičin), I. Husak, Milanov (Maluckov), Slavković, Perišić, Kijac.

U 86.minutu činilo se da je sve rešeno, kada je Ištvan Husak još jednom zatresao mrežu domaćina,  međutim, posle  gola poneo se nesportski, pljunuo je golmana Jadrana, pa mu je sudija Vuk Lekić pokazao put u svlačionicu. Bio je to šok za goste, a neočekivano,  domaćini uspevaju da konsoliduju redove i osvoje bod. U 90.minutu metu je pogodio  Robert Juhas, a potom u nadoknadi u 93.minutu Čedomir Stojanović je izjednačio rezultat.

Horgoš - Tromeđa 3:0 (2:0)

HORGOŠ: Stadion Horgoša. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Feher u 21, Kolompar u 30 i D. Pap (autogol) u 56.minutu.

HORGOŠ: Bende, F. Feher (Jakovljev), Salma, Terteli, Bohata, Veselinov, Koso, Bate (Kiš), Makra, Dobo, Kolompar (Puljai).

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Horvat, K. Domonkoš, Zaboš (Bičkei), Farkaš, L. Domonkoš, T. Pap (Vaš), Lakatoš, Feher.

Horgošani su lako stigli do pobede, već u prvom delu susreta postigli su dva gola, a u nastavku svoju mrežu pogodio je  i D. Pap.

Jedinstvo - Potisje 1:4 (0:0)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Farago u 75. (iz jedanaesterca) za Jedinstvo, a Apro u 51, Tandari u 73, Balgo u 77. i Konc u 79.minutu za Potisje.

JEDINSTVO: Stanišić, Kalmar, Majer (Belančić), M. Živkov, Brzak, Zivlak, Kobrehel, Milanov (Mikluc), Rankov (Jovanov), Tornjanski.

POTISJE: Bohata, Bagi, Domonkoš, Horvat, Tandari, Balgo, Fodor, Ugri (Muhi), Agošton (Konc), Apro, O. Nađ (K. Nađ).

U prvom delu domaćini su uspeli dobro da se suprotstave Kanjižanima, koji su u vođstvo došli u 51.minutu kada je Apro iz slobodnog udarca sa 17 metara uspeo da zatrese mrežu mlađanog golmana Stanišića. Kanjižani su preko Tandarija i Balgoa uvećali prednost, koju je iz penala u 75. minutu smanjio Farago, kada je neko od igrača Potisja igrao rukom u kaznenom prostoru, a u 79.minutu konačan rezultat postavio je Konc.

Tisa - Tornjoš  1:4 (0:2)

PADEJ: Igralište Tise. Sudija: N. Zekonja (Kikinda). Strelci: Bobojčev u 64. za Tisu, a M. Homolja u 35, M. Horti u 37, Der u 77. i Černak u 88. minutu za Tornjoš. Žuti kartoni: Kočiš, Jenei (Tisa), Kokrehel (Tornjoš).

TISA: Kovač, Šili, Liptai (Gubi), Radanov (Bobojčev), Maletin, Jenei (Šipoš), G. Lenđel, Zombori, Kočiš, Apro, Fodor.

TORNJOŠ: Deak. G. Homolja, M. Horti (Čehak), Mezei, Nimrod Nađ, Kokrehel, Barna, Karačonji, Černak, M. Homolja, Der (Kovač).

Lidaer iz Tornjoša nije imao tržak zadatak u Padeju. U prvom delu za sigurno vođstvo realizatorske sposobnosti su potvrdili Mikloš Homolja i Mate Horti, a u 64.minutu prednost je  smanjio  Arnold Bobojčev. Gosti su prikazali bolju igru, imali više šansi, a još dve su iskoristili Lorant Der i Robert Černak pa su Tornjošani uknjižili uverljivu pobedu.

Graničar - Bačka 0:8 (0:5)

ĐALA: Igralište Graničara. Sudija: J. Krušić (Kanjiža). Strelci: Siđi u 2, i 45, B. Popović (autogol) u 20, Stanojev u 23, Slavko Morović u 35. i 49 i Stefan Morović u 70. i 75. minutu. Žuti kartoni: Jeftić (Graničar) i Anđelković (Bačka).

GRANIČAR: Stijović, Đerić, Uverić, Ignjatov, Z. Popović, B. Popović, Bajić, Kobrehel, Jeftić, Saša Ivanov (Slađan Ivanov), Božanin.

BAČKA: Đukić, Ferenc (Cifrić), Anđelković, Kurtešanin, Križan, V. Simendić, Stefan Morović, Stanojev, Slavko Morović (Jeremić), D. Radonić (Parabucki), Siđi.

Ekipa Bačke protutnjala je severom Banata, pokazavši se znatno spremnijom od domaćina iz Đale. Mrežu Stijovića već u 2.minutu načeo je brzonogi Siđi, koji je pred odlazak na odmor zaokružio vođstvo gostiju iz Mola na pet golova razlike.

U drugom delu utakmice bilo je samo pitanje sa koliko golova će biti napunjena mreža Graničara.

Čoka - Šampion 4:1 (2:1)

ČOKA: Stadion u Čoki. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Kalauzov 21. i 68, Virag (autogol) u 38. i Černak u 64. za Čoku, a Malagurski u 26. minutu (iz jedanaesterca) za Šampion. Žuti kartoni: Antanasović (Čoka) i Sokola (Šampion).

ČOKA: Militarov, Čavić Jolić, Kalauzov, Popov, Černak, Kostić, Ruža, Bulajić, Antanasović, Živanov.

ŠAMPION: Sokola, Sakač, Jurić (Buza), Saša Stojčić, Mora, Biro (Čanadi), Velez, Krajnović, Virag (Šili), Malagurski, Slobodan Stojčić.

Čokani su se predstavili kao spremnija ekipa i nadigrali goste iz Oroma. U ekipi Čoka sa dva pogotka istakao se Goran Kalauzov, a poraz gostiju iz penala ublažio je Ivan Malagurski.

Pripremio: M. Mitrović

PADEJ: Tisa - Tornjoš  1:4, ADA: AFK - Hajduk (Podlokanj) 6:0, HORGOŠ: Horgoš 1911 - Tromeđa (Majdan) 3:0, ČOKA: Čoka - Šampion (Orom) 4:1, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo - Potisje (Kanjiža) 1:4, SANAD: Jadran - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 3:3, ĐALA: Graničar - Bačka 0:8 (0:5).