Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Miodrag Gemović: Produžićemo nisku dobrih rezultata

11.03.2020. 13:17 13:18
Piše:
Foto: J. Grlić/ Miodrag Gemović (28) u akciji

U subotu se u Subotici igra vojvođanski superligaški derbi, u kojem će snage odmeriti fudbaleri Spartaka i Vojvodine.

Dueli ove dve ekipe u skorijoj prošlosti umeli su da donesu odličan fudbal, ponekad i ubedljive pobede jednog od rivala i nema nikakvog razloga da tako ne bude i u njihovom predstojećem okršaju. Tri boda biće veliki motiv za oba tima, jer Spartak se bori za  plej-of, dok Novosađani žele da nastave seriju pobeda i načine novi korak ka izlasku u evropsku konkurenciju. Crveno-beli biće jači za nekolicinu fudbalera koji su se oporavili od povreda i bolesti (Nešković, Gemović i Đurić), tako da će trener Lalatović moći da računa na sve snage.

- Povreda kolena sada je iza mene – rekao je Miodrag Gemović, jedan od igrača u koje Lalatović ima veliko poverenje. – Želja mi je da se, pre svega, nađem među 18 fudbalera koji će konkurisati za sastav, a onda, najiskrenije, da budem i među starterima. To je ono što intimno priželjkujem, ali je, naravno, konačna odluka na treneru. Novi trijumf puno bi nam značio i njime bismo napravili veliki korak ka ispunjenju cilja, iako znamo da i igrači Spartaka razmišljaju na sličan način.

Gemović je, uz povredu, odradio i utakmicu suspenzije zbog kartona.

- Nikada nije dobro kada se povredite, ali ispada da je moja ozleda, kada je već morala da se desi, usledila baš u periodu kada sam pauzirao zbog kazne. Potpuno sam spreman da se pridružim saigračima. Atmosfera u klubu i timu je na izuzetno visokom nivou, igramo dobro i ubeđen sam da će svaki od nas uložiti i poslednji atom snage da savladamo Subotičane i produžimo nisku dobrih rezultata.

Vojvodina u ovoj sezoni igra po proverenom receptu: agresivno, s visokim presingom i snažno u duelima, koristeći snagu kolektiva kao najveće oružje.

- Nećemo ništa da menjamo za duel  sa Spartakom, jer nam ova igra donosi rezultate. Tokom čitave zime spremali smo se da baš tako igramo i nemamo razloga da razmišljamo o drugačijem pravcu. Naravno, ima i domaćin svoje igračke adute, pa očekujem dobru i kvalitetnu utakmicu, ali mislim da smo u ovom trenutku mi u prednosti i potrudićemo se da  to pokažemo na terenu – naglasio je Miodrag Gemović.

Utakmica Spartak – Vojvodina igra se u subotu u Subotici, sa početkom u 16 časova.

A. Predojević

Piše:
Pošaljite komentar