Mini - liga: Šampion ponovo maksimalan

07.03.2020. 20:10 20:43
Izvor: Dnevnik/Filip Bakić

Osvajanje Kupa Srbije nije usporilo odbojkaše Vojvodine NS seme koji su zabeležili još jednu maksimalnu pobedu u mini–ligi i dodatno se odvojili na čelnoj poziciji na tabeli.

Ponovo su Požarevljani odigrali dobar meč, pokazali da im je forma u usponu, ali nisu imali snage da vođstvo u drugom i trećem setu pretvore u nešto više od maksimalnog poraza.

Vojvodina je sjajno počela meč, dobrim servisima povela je 5:1, a posle dva asa Buše i 8:2. Ekspresno su uzvratili gosti preko servisa Kostića i došli na poen zaostatka. Buša je nastavio sa dobrim napadima, diktirao je ritam svog tima, što je bilo dovoljno da Novosađani sredinom seta dođu do četiri poena prednosti koje su lagalno zadržali do osvajanja prvog dela igre. Raspoloženi Pantić vodio je goste do prednosti 7:3 početkom drugog seta, ali su Rudić poenima iz bloka i Mehić as servisom vratili Vojvodinu na dva poena minusa na obaveznom odmoru (10:12). Nastavili su domaći sa dobrom igrom u polju, a nekoliko munjevitih kontri preko Perića i Buše doneli su vođstvo Novosađanima (18:16). U završnicu seta ipak se ušlo sa egalom (19:19). As Rudića i kontra Perića doneli su veliku prednost crveno-belima i ubrzo udvostručenje vođstva.

Treći period igre počeo je izjednačenom borbom, Voša je posle asa Todorovića povela 7:5, ali su borbeni gosti preko Mićića i Kale preokrenuli i preuzeli kontrolu nad rezultatom (11:8). Održavali su to vođstvo kratak period sve do nove serije dobrih servisa Todorovića, kada su domaći poveli 17:16. Jedna kontra Mehića bila je dovoljna da Vojvodina ode na plus dva, a u samoj završnici blok Rudića doneo je tri meč lopte, a prvu su iskoristili domaći za maksimalnu pobedu.

Vojvodina NS seme - Mladi radnik 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca 500, sudije: Petrović (Užice), Jovančić (Beograd).

VOJVODINA NS SEME: Lakčević (l), Bojičić, Kovačević 1, Negić (l), Mašulović 8, Buša 13, Blagojević, Radović, Todorović 3, Rudić 11, Perić 5, Mehić 9.

MLADI RADNIK: Popović 3, Pantić 4, Vulikić, Kostić 5, Micić 12, Zvicer 1, Stević, Ubiparip, Lečić 3, Ilić (l), Lazarević 3, Kala 11.