Fudbaleri Vojvodine nastavili da treniraju: Eze kasni, Spartak rival pred odlazak u Tursku
Fudbaleri Vojvodine nakon dvodnevene pauze nastavili su s treninzima.
Očekivalo se da će im se priključiti i Nigerijac Vinsent Eze, koji je imao dozvolu da zakasni na početak priprema. Brzonogi napadač se nije pojavio u FC “Vujadin Boškov”, a razlog smo saznali od njega samog.
- Nalazim se na aerodromu u Istanbulu - rekao je juče Eze, koji se vraćao iz rodne Nigerije. - Nažalost, nisam uspeo da stignem na planirani let za Beograd i sada čekam naredni avion, tako da nisam u mogućnosti da se na vreme vratim u Novi Sad i priključim saigračima. Kako stvari stoje, u četvrtak ću početi s radom.
Ostaje da se vidi kako će u klubu odreagovati na neplanirano produženi odmor Ezea, o čemu će, naravno, konačni sud doneti trener Nenad Lalatović. Ostali igrači juče su vredno ispunjavali zahteve stručnog štaba, a novina je to da je pronađen drugi rival za odigravanje kontrolne utakmice pred polazak u Tursku (24. januara). Vojvodina će najpre, 18. januara, snage odmeriti s prvoligašem Kabelom, a četiri dana kasnije (22. januar) dogovoren je i duel sa subotičkim Spartakom ŽK. Zvanični početak zimskog prelaznog roka se približava (14. januar - 7. februar), pa kod navijača Voše raste nivo interesovanja o tome ko bi mogao, pored već pristiglog Miljana Vukadinovića, da zaduži opremu . Više puta smo pisali o tome da su u klubu više nego zainteresovani da se dogovore o saradnji s nekolicinom fudbalera, pre svih s Momčilom Mrkaićem (Javor), Markom Petkovićem (bez kluba, ranije Crvena zvezda i Spartak Moskva), Stefanom Đorđevićem (Radnički, Niš) i Bogdanom Mladenovićem (Žil Vinsente, Portugalija). Međutim, nikakvih novosti po pitanju njihovog eventualnog angažmana još uvek nema, tako da će pristalice Voše morati još neki dan da sačekaju hoće li neko od njih zaista doći u Novi Sad.
- Trenutno sam u rodnom Trebinju i još uvek ništa konkretno ne mogu da vam kažem po pitanju mog eventualnog prelaska u Vojvodinu - rekao je Momčilo Mrkaić, snažni napadač Javora iz Ivanjice. - Imam važeći ugovor s Javorom i ne bi bilo korektno da se izjašnjavam o svemu. U toku današnjeg dana moglo bi nešto više da bude poznato, pa je najbolje da sačekamo.
Tekst i foto: A. Predojević