Sombor – prvi razred: Gračani slavili u derbiju

27.11.2019. 11:37 11:39

​​​​​​​Omladinac (D) - Borac 1:4 (0:0)

DERONJE: Igralište Omladinca, gledalaca 200, sudija: Šćepanović (Kruščić), strelci: Dimić u 68. za Omldinac, a Ćuk u 50. (iz penala) i 86. Pokrajac u 82. i 89. minutu za Borac. Žuti kartoni: Ćosić (Omladinac), Žegarac, Ćuk (Borac).

OMLADINAC: Dimić, Lučar, Stanisavljević, Savin (Živkov), Đurišić, Davidov, Milić, Marić, Lazić, Veselinović, Ćosić (Seljakov).

BORAC: Marković, Stojisavljević, Ličina, Ćurulilo, Krtinić, Radaković, Pokrajac, Zagorac (Jokić), Žegarac, Ćuk (Dobrić), Obradović.

Na opštinskom derbiju u Deronjama viđena je borbena utakmica koja je bila sadržajnija u drugom delu meča kada su postignuti i svi golova. Čini se da je ovoga puta spremnija ekipa gostiju stigla do zaslužene pobede. Prvi pogodak je postignut u 50. minutu, kada je nakon prekršaja na Brankom Ćukom arbitar Šćepanović dosudio nastrožu kaznu. Isti igrač je uzeo loptu i sa lakoćom savladao golmana Dimića. Domaćini su izjednačili dvadesetak minuta kasnije golom Živkova i ulili nadu navijačima da mogu stići do preokreta. Međutim, razigrani gosti u finišu meča za sedam minuta postigli su tri pogotka i bukvalno nokautirali ekipu Omladinca.

S. Jovin

Hajduk - Lipar 4:2 (1:0)

STAPAR: Igralište Hajduka, gledalaca:200, sudija: D.Nađ (Ruski Krstur), strelci: Lukić u 38. i u 82. Smiljanovski u 80. i Šegan (autogol) u 89. minutu za Hajduk, a Novakov u 54. i Lazić u 76. minutu za Lipar, žuti kartoni: Smiljanovski, Kovačević, Živković, Grbić (Hajduk), a Lazić (Lipar).

HAJDUK: Grbić, Blagojević (Boškov), Karas, Grba, Pekez, Kovačević, Macanović (Božin), Smiljanovski, Bajčev(Pekez), Lukić, Živković.

LIPAR: S. Zrakić,Đukić, Čestić, Mijić, Basarić, Avdalović, Novakov, Lalić, Šegan, Lazić, Živković (V. Zrakić).

Veoma kvalitetna, sadržajna i uzbudljiva bila je utakmica u Staparu. Viđena su dva preokreta i završnica, koja dostojna je derbija starih sportskih rivala. Ovoga puta, pobedi radovali su se fudbaleri staparskoga Hajduka. Oni su u finišu meča postigli tri gola, a može da se konstatuje da su, u odlučujućim trenucima, bili i miljenici Fortune. Za utehu Liparcima ostaje da su, u većem delu susreta, prikazali sjajnu partiju. Valja istaći da je sudija Dejan Nađ iz Ruskog Krstura delovao sasvim sigurno i autoritativno.

OFK Odžaci - Mladost 0:2, Dunav - Lider 4:2, Jedinstvo - Aleksa Šantić 0:2, Omladinac - Borac 1:4, Hajduk - Lipar 4:2, Stanišić - Zadrugar 1:0, Terekveš - Polet 2:2, Partizan - Kula 4:1.

1. Stanišić       15     11     2      2      37:18        35

2. Borac              15     10     4      1      44:13        34

3. Zadrugar         15     9      4      2      49:18        31

4. Omladinac     15     9      4      2      46:22        31

5. Lipar              15     9      1      5      48:21        28

6. Hajduk              15     7      4      4      35:25        25

7. Partizan        15     6      4      5      31:28        22

8. Polet              15     6      3      6      25:28        21