Ženska košarkaška liga Srbije: Vojvođanski derbi Novosađankama

23.11.2019. 20:16 20:17

Od gotovog - umalo veresija za ekipu 021, ali su Novosađanke u vojvođanskom derbiju u 7. kolu ženske košarkaške lige, uspele da slave.

Imale su domaće i 19 poena viška, ali su uz dosta sreće u završnici uspele da sačuvaju prednost.

Nakon izjednačenog početka, pred kraj deonice razliku za domaći tim napravila je Jovana Adamović. U drugoj četvrtini gošće su brzo izjednačile nakon serije 5:0, ali je 021 uzvratio svojom serijom od 7:0. Uz vrlo žustru u pokretljivu odbranu, te dobru rolu Lare Radulović, domaće su otišle na poluvreme sa 12 poena viška (41:29).

Pred kraj treće deonice tim iz Novog Sada je stekao pomenutih 19 poena prednosti i imao sve uslove za mirnu završnicu. Međutim, Vrbašanke se nisu predavale i zamalo da dođu do preokreta. Naime, dva minuta pre kraja Dunja Gvero je pogodila trojku i smanjila na 68:62.

U opštoj jurnjavi, sa greškama na obe strane, malo više sreće i prisebnosti imao je domaći tim i tako dođao do pobede. D. Kn.

021 - Vrbas Medela 72:66 (21:16, 20:13, 18:13, 13:24)

PETROVARADIN: Sportska hala, gledalaca 100, sudije: Svojić, Olćan, Batinić.

021: Radović 5, Bedov, Marijanović, Čorto 8, Opačić 2, Trebovac 15, Radulović 16 (10sk, 5 as), Popović, Adamović 18 (12sk), Ilić 8, Todorović.

VRBAS MEDELA: Repček, Radojčin, Gvero 13, Bjelović 12, Podunavac 6, Mudreša 3, Marojević, Janković 19 (7sk), Pavićević, Marčetić 2, Prokić 11.