Aba liga: Pobeda Partizana u Zadru

09.11.2019. 20:19 20:23
Izvor: Zadar/Zvonko Kucelin/Novica Veličković

Košarkaši Partizana su rezultatom 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10) savladali Zadar u 6. kolu regionalne ABA lige.

Partizan je meč u Zadru počeo zakucavanjem Žanisa Pejnersa i već u drugoj polovini perioda počeo da pravi razliku.

Markus Pejdž je trojkama prosto dotukao domaće košarkaše, a izabranici Trinkijerija postigli su čak 8 trojki za 20 minuta košarke.

Zadar je pokušavao preko Ivanova i Alena da pruži kakav-takav otpor, ali su ih greške skupo koštale i na poluvremenu su zaostajali 30:45, a Partizan je samo u drugoj četvrtini postigao skoro pa identičan broj poena (27) kao Zadar (30) u prvom poluvremenu.

Zadar je pokušavao preko Alena i Gilberta, ali je to sve bilo kratkog daha.

U poslednjoj četvrtini, ubačen je samo 21 poen, pa je gost bez većih problema savladao Zadar rezultatom 72:57.

Najefikasniji je bio Markus Pejdž sa 14 poena, dok je Ognjen Jaramaz postigao poen manje. Na drugoj strani, Brajon Alen je imao 16 poena, a Ive Ivanov 10.

ABA liga, šesto kolo:

Zadar-Partizan 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10)

ZADAR: Hala: Krešimir Ćosić, gledalaca: 5.000, sudije: Dragojević, Špendl, Peić.

ZADAR: Uljarević 3, Alen 16, Ivanov 10, Siriščević, Palokaj 2, Vuković 5, Junaković 9, Fundić 4, Planinić, Keler 4, Gilbert 4

PARTIZAN: Zagorac 5, Pejdž 14, Gordić 8, Parahovski, Jaramaz 13, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 6, Janković 5, Tomas 4, Pejners 5, Mozli 4.