Topolčani ubedljivo protiv Nišlija: TSC - Radnički 2:0 (0:0)

03.11.2019. 23:30 23:30

Fudbaleri TSC-a vratili su se pobedom posle poraza od Crvene zvezde nad vrlo dobrim Radničkim iz Niša.

Krenulo se žestoko i otvoreno bez kalkulacija na obe strane. Do 11. minuta nije bilo šansi onda je usledio brz napada domaćina po levoj strani, loptu je poveo Duronjić, prošao nekoliko igrača Radničkog i šalje loptu do brzonogog Silađija koji iz trka šutira sa šest metara pored gola. I pored ove prve šanse plavi imaju više loptu u posedu, stvaraju šanse, ali lopta prosto neće u gol.

Gosti su pokušali iz kontre i to u 20. minutu, kada je Knežević prošao po desnoj strani, dobro centrirao do Mihajlovića a on za delić sekunde bio kratak i šansa propada. U 29. minutu kada je Stefan Mihajlović opalio jak šut sa 25 metara na gol Filipovića, a on krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U poslednjem minutu prvog poluvremena TSC je imao šansu kada je Lukić bio srušen na ivici šesnaesterca, on izvodi slobodan udarac do kapitena Tomanovića a on glavom loptu šalje preko prečke. Samo što je počelo drugo poluvreme gostujuća odbrana je pogrešila, loptu je dobio Miličević koji šutira iz peterca, a golman Petrović kratko odbija loptu koja dolazi do Lukića koji glavom loptu šalje u mrežu sa nekoliko metara za 1:0.

Posle gola Nišlije su krenule na sve ili ništa sa željom da stignu do izjednačenja ali u tome ne uspevaju. U 56. minutu mogao je TSC da dođe do drugog gola kada su Babić, Tomanović i Tumbasović bili u prilici, ali je Petrović sve to odbranio. Beležimo šansu za Bačku Topolu u 69. minutu kada je Silađi pobegao odbrani Radničkog, idealno poslužio Duronjića, a on sa 16 metara šutira pored stative. U 80. minutu Skopljak je presekao napad Nišlija i uputio dubinsku loptu najboljem igraču Nenadu Lukiću, koji je pobegao odbrani Radničkog i sa špicem loptu šalje sa nekih 16 metara u mrežu nemoćnog golmana Petrovića. Poslednju šansu su imali gosti preko Todorovskog kada je sa 15 metara oštro šutirao a Filipović izbacuje loptu u korner. Zaslužena pobeda domaćina.

S. Stojiljković

SENTA: Gradski stadion, gledalaca 1.200, sudija: Lukić (Beograd). Strelci: Lukić u 47. i 80. minutu. Žuti kartoni: Tumbasović, Silađi, Skopljak (TSC), a Đorđević, Garip (Radnički).

TSC: Filipović 7, Varga 7, Skopljak 7, Tomanović 7, Tumbasović 7, Miličević 7 (Antonić), Silađi 8, Babić 7, Duronjić 7 (Rovčanin), Grabež 7, Lukić 9 (Šinković).

RADNIČKI: Petrović 7, Knežević 6,5, Đorđević 6,5 (Stevanović), Ostojić 6,5, Todorovski 7, Đorđević 7, Garip 6,5 (Haskić), Noma 6,5, Mihajlović 7 (Meleg), Jirka 7, Pantelić 7.