Vojvođanska liga – jug: Preokretom do pobede

15.10.2019. 11:25 11:28

Mladost - Sloga (T) 2:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 200, sudija: Samac (Novi Sad), strelci: Renić u 53. (iz penala) i  Kaurin u 83. za Mladost, N. Tomić u 2. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Vujović (Mladost), Banović, Đekić, N. Tomić (Sloga). Crveni karton: Đekić (Sloga).

MLADOST: Slijepčević 7, Vukaljević 7, Hajrizi 7, Vujović 7 (Faćol 7), Vilotijević 7, Dokić 7, Kerekeš 6 (Miletić 6), Gojković 7, Đorđević 7, Renić 8, Kaurin 7 (Zorić).

SLOGA: Puškić 7,5, Ćuk 7, Pastor 7 (Radonjić), N. Tomić 6,5, Tucakov 6,5, Banović 7, Ikrašev 6,5 (Rosić), Ergarac 6 (Prolić 6,5), L. Tomić 7, Đekić 6,5, N. Tomić 7 (Marković).

Namučila se Mladost da dođe do pobede protiv borbene ekipe iz Temerina. Gosti su došli u vođstvo već u 2. minutu, Banović je prošao po desnoj strani, usledila je povratna lopta sa desetak metara, Nikola Tomić je pogodio prečku, ali je lopta završila u mreži.

Domaći su više napadali ali odbrana Sloge na čelu sa sigurnim Puškićem na golu odolevala je u prvopm delu susreta. Kapiten gostiju Pastor propustio je idealnu priliku da udvostruči vođstvo sa pet metara.

U nastavku Mladost je krenula silovitije i u 53. minutu Tomić srušio je Đorđevića u šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku.  Siguran realizator najstrože kazne bio je kapiten Renić. Imali su domaći još nekoliko šansi. Đorđević  sa pet metara pogodio je prečku u 83. minutu. Faćol je izveo korner sa desne strane, Kaurin je bio najspretniji i doneo tri važna boda Mladosti.

D. Ivanić

Podunavac - Sloga (E) 1:0 (0:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, gledalaca 250, sudija Gaćinović ( Novi Sad). Strelac: Jovanović u 71. minutu. Žuti kartoni: Gavrilović, Dobrojević (Podunavac), Đurkić, Domčić, Cvijić, Mačvanski, Grubiša (Sloga). Crvenmi karton: Đurkić (Sloga).

PODUNAVAC: Mladenović 7, Dobrojević 7, Jovanović 8 (Gavrilović 7), Đurić 7 (Paunović 8), Pejčinović 7, Zogović 6, Marko Živković 6, Anđelković 7, Đuričić 7, M. S. Živković 7, Mandić 7.

SLOGA: Ilić 7, Đurkić 6, Domčić 6 (Vukanović 6), Cvijić 7, Bajunović 6 (Považan 6), Grubiša 6, Drobac 6, Mačvanski 6, Barić 7, Stojčić 6.

Domaćini počeli dobro.U prvom poluvremenu propustili nekoliko dobrih prilika i Pejčinović je sa bele tačke pogodio prečku. U nastavku su bili još bolji rival, i plod takve igre je i pobedonosni gol Jovanovića.

M. Radaković

Podrinje - Jedinstvo (SP) 3:0 (2:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Igralište Podrinja, gledalaca 500, sudija Radić (Irig). Strelci: Trebovac u 38. i 40. i Živković u 92. minutu. Žuti kartoni: Đurđević, Tomić (Podrinje), Cvijanović, Kačar, M. Mitrović (Jedinstvo).

PODRINJE: Relić 7, Petrić 7, Teodorović 7, Savinović 7, Radovanović 7, Mijailović 7, Trebovac 9 (Đurđević), Tomić 7, Ivić 8, Džibrić 8 (Živković 8), Stanić 6 (Pršić 7).

JEDINSTVO: Jovišić 6, Živanović 6, Cvijanović 6, Milanović 6, Ž. Mitrović 7 (Vujičić 6), Kačar 5 (Tošić 6), Igrač 6, Cvetanović 6 (Milovčević 6), Gavrilović 6, Subotić 6, M. Mitrović 7.

Igrači Podrinja, u predivnom ambijentu, pred više od 500 gledalaca, pokazali su u prvom poluvremenu sve šta znaju i umeju. Staropazovčani su bili potpuno nadigrani, a u 29. minutu poništen je gol domaćinima. Posle uspelog skoka Savinovića, u kazneno m prostoru gostiju, ipak je sviran faul za gostujuću odbranu. Posle toga na scenu je stupio Trebovac. Postigao je dva izvanredna gola. Prvo je savladao kapitena gostiju Jovišića iz slobodnog udarca s 20 metara, posle je pošteno izdriblao odbranu gostiju, i više rutinski plasirao loptu u prazau  mrežu.

U nastavku igre gosti su se malo probudili.Ali, to nije bilo dovoljno da se ugrozi domaći gol.

M. Kovač

Sloboda - Radnički (NP) 1:1 (0:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 150, sudija Ranković (Jarak). Strelci: Ragastovac u 85. za Slobodu, a Josipović u 65. minutu za Radnički. Crveni karton: Komazec (Radnički).

SLOBODA: S. Ninić 7, Ragastovac 7, Kuburović 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7, Pazarski 7 (Ašćerić 7), Bosiljkov 7 (S. Radošević), Dragojević 7, M. Radošević 7.

RADNIČKI: Trifunović 7, Bogdan 7, Memarović 7, Mirosavljević 7, Komazec 7, Bursać 7, Balešević 7, Saračević 7, Petošević 7 (Šavija), Josipović 7, Ivanović 7.

U prvom poluvremenu domaćin je i mogao da se nosi sa odličnim rivalom iz Nove Pazove, ali zato u drugom poluvremenu, gosti su potpuno diktirali i tempo i igru, i na kraju golom Josipovića, poveli zasluženo. Imali su još nekoliko povoljnih prilika da udvostruče rezultat, ali je golman S. Ninić nekoliko puta izvrsno sačuvao svoju mrežu. Onda je Komazec zaradio crveni karton, pa su domaći brojčano jači krenuli angažovanije i uspeli da izjednače.

S. Sarić

Sremac (V) - Jugović 1:1 (1:1)

VOJKA: Igralište Sremca, gledalaca 300, sudija Radić (Inđija). Strelci: Štetić u 12.za Sremac, Makivić u 5. minutu za Jugović. Žuti kartoni: Milojević, Makivić, Grbović (Jugović).

SREMAC: Starčević -, Babić 7, Kuburović 7, Draganović 7, Spalović 7 (Šaka 7), Grujin 7, Rudić 7, Petković 7 (Davidović 7), Morača 7, Štetić 7, Kolarov 7 (Đuričin 7).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Makivić 7, Vučković 7, Ris 7, Blažić 7, Terzić 7, Nikolić 6, Popović 6,  Milojević 7 (Grbović 7), Đaković 6, Srdić 6.

Jednostavno, glavni sudija nije imao isti kriterijum. Mnogo je oštetio domaćine. Nije čak dosudio tri očigledna penala. Samo ih on nije video. Gosti ni krivni ni dužni odneli veliki bod.

M. Inđić

Mladost (BJ) - Jadran 6:2 (3:1)

BAČKI JARAK: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica), strelci: Veselinović u 15. 25. i 76. Ninković u 22. i 55. Apić u 60. za Mladost, a Đuran u 39. i Vidović u 84. minutu za Jadran. Žuti karton: Vukolić (Jadran).

MLADOST: Lolić 7, Apić 8, Stojisavljević 7, Leđanac 8 (Knežević 7), Todorović 7, Borovnica 8, Trivunović 7,5, M. Kovačević 7 (Stojaković 7), Mil. Kovačević 7, Ninković 8 (Maričić 7), Veselinović 9.

JADRAN: Nešić 6, Grubor 7 (Đ. Kovačević), Lukač 6 (S. Kovačević 6), Kojčinović 6,5, Denić 6, Đuran 7, Vidović 6,5, Marković 6, Živanović 6, Naglić 6, Vukolić 6.

Furiozno je ekipa Mladosti otvorila meč protiv Jadrana i za 25 minuta stigla je do tri gola prednosti, a dalji tok meča bio je rutina za izabranike trenera Nenada Cerovića. Gosti su imali nekoliko prilika pogođenu stativu i prečku uz dva postignuta gola. Odolevali su gosti do 15. minuta, a onda je u šesnaestercu Trivunovića oborio Vukolić. Sa bele tačke šutirao je Lazar Veselinović, lopta je pogodila golmana Nešića u nogu, a Veselinović je pritrčao i sproveo je u mrežu. Osim trostrukog strelca Veselinovića najagilniji u redovima bio je David Niković, koji je nakon solo prodora utrčao u kazneni prostor i pogodio sami ugao. Iskusni Lazar Veselinović je iskoristio grešku Lukača, izašao je sam ispred golmana i rutinski pogodio mrežu. Uspeli su gosti da preko Grubora do poluvremena smanje rezultat.

U nastavku je nakon kontranapada David Niković savladao Nešića. Dosta su Golubinčani grešili, pa je iz jedne takve greške uže odbrane loptu prihvatio Apić i preciznim udarcem povećao rezultat. Blizu drugog gola za goste bio je Igor Vidović, ali je umesto mreže pogodio stativu. Nerešiva enigma za goste bio je Lazar Veselinović, utrčao je u šesnaesterac, izdržao duel sa protivničkim igračem i pogodio na pravo mesto. Uspeli su do kraja meča igrači Jadrana da preko Vidovića postignu gol i ublaže poraz.

M. Po. - M. M.

Cement - Hajduk 1:0 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oo 250, sudija: V. Tošić (Novi Sad), strelac: Petrović u 8. minutu (autogol). Žuti kartoni: Tomić, Ungar, Skoko (Cement), Pendo, Halilović, Simić, Stojanović , Stević (Hajduk). Crveni karton: Bajić (Cement).

CEMENT: Đurikin 8, Peković 8, Vujošević 7, Ivanović 8, Bajić 7, Jovišić 7, Stojanović 7 (Sekulić 6), Vasić 7 (Hornjik 6), Tomić 7 (Skoko 6), Ungar 7, Zogović 8.

HAJDUK: Petrović 7, Babugić 7, Halilović 7, Medić 7, Mandić 6 (Stević 6), Marković 7 (Mihajlović 6), Radman 7, Simić 8, Stojanović 7 (Sovilj 6), Trninić 6, Ristić 7.

Fudbaleri Cementa pokazali su pravo lice protiv dobre ekipe iz Divoša. Slabog igrača nije bilo u timu Beočinaca. I napadači Cementa su imali još nekoliko prilika, ali su postigli samo jedan gol,  i to u osmom minutu kada je golman gostiju poslao loptu u sopstvenu mrežu.  B. Starčević

Borac (Š) - Crvena zvezda 3:0 (1:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: Stojiljković (Novi Sad), strelci: Milovac u 20. Rahić u 53. i Grković u 58. minutu.

BORAC: Buzadžija 7, Kragović 8, Makivić 7,5, Živanov 7, Stanojev 8, Jović 7 (Rakić 7), Stančetić 8, Rahić 8, Varga 7 (Grković 8), Vasin 7,5, Milovac 8 (Zečević 7).

CRVENA ZVEZDA: Mitrović 7, Karać 6,5, Tomić 6, V. Kostić 6, Berić 6, L. Kostić 6, Sapundžić 6, Černjak 6 (Purić 6), Matić 7, Milić 7, Kisić 7 (Kragović 6).

Ušla je ekipa Borca u pobednički ritam i protiv Novosađana stigla do ubedljive pobede.

M. Po.

VOJKA: Sremac - Jugović 1:1, ŠAJKAŠ: Borac - Crvena zvezda 3:0, BAČKI JARAK: Mladost - Jadran 4:1, BELEGIŠ: Podunavac - Sloga (E) 1:0, BEOČIN: Cement - Hajduk (D) 1:0, NOVI SAD: Mladost - Sloga (T) 3:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda-Radnički (NP) 1:1, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje-Jedinstvo 3:0.

1. Podrinje          9      7      1      1      25:5  22

2. Borac (Š)        9      6      2      1      16:2  20

3. Mladost (NS)  9      6      2      1      19:7  20

4. Sloga (E)         9      6      1      2      16:7  19

5. Hajduk (D)        9      6      0      3      14:10        18

6. Jedin. (SP)    9      5      2      2      13:10        17

7. Radnič. (NP)  9      3      3      3      11:10        12

8. Mladost (BJ)  9      4      0      5      12:15        12