Kup na teritoriji GFS Novi Sad: Tri gola za 13 minuta

04.10.2019. 08:43 08:46
Izvor: Dnevnik.rs

Pre deset dana, Jaračani su, u borbi za bodove, odneli plen, pa su Temerinci bili motivisani da ne dozvole identičan scenario i na drugom frontu. Nenad Cerović, trener Mladosti, u startnoj postavi, imao je šestoricu sa manjom minutažom u prvenstvu, pošto je želeo da ih vidi na delu, a nosioce igre da odmori pred teško gostovanje u Erdeviku.

Strelci nisu bili na visini zadatka, mrežu je pogodio samo mladi Luka Antonić posle kornera Miloša Stojakovića. Karte je promešao i Mirko Davidović, trener Sloge, suočen sa povredama kapitena Roberta Pastora, Nikole Svitića i Srđana Vukaljevića.

Nije tajna da su prekidi jedan od aduta crveno-belih, korner je izveo Lazar Tomić, dok se u kaznenom prostoru najbolje snašao Branislav Tucakov. Do odlaska na odmor, odličnu šansu je imao Rastko Đekić, ali prečka je bila saveznik golmana Dragana Lolića.

U drugom poluvremenu, posle godinu dana pauze, zbog povrede ligamenata, na teren se vratio vezista Aleksa Mijailović. To je bio dodatni stimulans njegovim saigračima, pa je u 65. minutu viđena najlepša akcija. Kreirali su je Borislav Ikrašev, Boro Prolić i Rastko Đekić, a tačku je stavio raspoloženi Lazar Tomić. Odličnu formu, potvrdio je najbolji akter Stefan Banović, preciznim udarcem sa 15 metara, a upisao se i talentovani Predrag Đurđević (16), krunisavši asistenciju Tucakova.

M. Menićanin

Sloga (T) – Mladost (BJ) 4:1 (1:1)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 100, sudija: Gaćinović (Novi Sad), strelci: Tucakov u 10, L. Tomić u 65, Banović u 74. i Đurđević u 78. za Slogu, Antonić u 20. minutu za Mladost.

SLOGA (T): Šovljanski 7, Ćuk 7 (od 46. Mijailović 7,5), Nem. Tomić 7, Banović 8, Radonić 7 (od 70. Đurđević 7,5), Ikrašev 7,5, L. Tomić 8 (od 76. Rosić - ), Đekić 8, Ergarac 7,5, Prolić 7, Tucakov 8.

MLADOST (BJ): Lolić 6,5, Stojisavljević 6, Mrđenović 6, Knežević – (od 28. Balaban 6, od 60. Ninković -), Todorović 7, Stojanović 6, Borovnica 7, Stojaković 6,5 (od 75. Milan Kovačević - ), Antonić 7, Marcikić 6, Marić 6.

Rezultati

U utakmicama petog kola Kupa na teritoriji Gradskog fudbalskog saveza Novog Sada postignuti su sledeći rezultati - TEMERIN: Sloga - Mladost (BJ) 4:1, TSK - Jedinstvo (Rumenka) 1:3 ŠAJKAŠ: Borac - Cement 1:3.

Šesto kolo Kupa na programu je 16. oktobra,a sastaju se: Susek i Jedinstvo iz Rumenke i Cement i Sloga.

KUP NA TERITORIJI GFS NOVI SAD Jedinstvo – Bačka 9:0 (5:0)

20.09.2019. 10:55 10:58