Liga Evrope: Pobeda Partizana, Sadik matirao Astanu (1:2)

03.10.2019. 16:32 18:55
Izvor: EPA/EFE Srdjan Suki

Partizan golovima Sadika pobedio Astanu u drugom kolu Lige Evrope u grupi L. Sigurjonson je pogodio za Astanu. Trener crno-belih Savo Milošević rekao je pre utakmice da bi naš tim bio zadovoljan samo pobedom.

93`Kraj utakmice, pobeda Partizana, koji je nadigrao Astanu i mogao da joj po broju zicera napuni mrežu

89` Šansa za Lazara Markovića, kontra, šut sa šesnaest metara, lopta ide pored gola

85` Sigurjonson pogađa za Astanu, Dao je evrogol sa tridesetak metara

83` Zicer za Partizan, ali golman Astane Erić brani. Opet munjevita kontra crno-belih

82` Najbolja šansa za Astanu, šutnuo je Šomko, Stojković brani

81` Sadik pogodio golmana loptom u grudi posle izvanredne kontre koju je nosiio Lazar Marković

79` U ekipi Astane ušao Janga a u Partizanu Brežančić umesto Asana

75` Poništen gol Partizana i to naknadno, pogodio je Sadik, ali je sudija posle premišljanja rešio da je ofsajd

73` GOOL! Opet Sadik. Izvanredna kontra Partizana, Natho asistira, Sadik fantastičnim šutem pogađa

66` Šćekić zamenio Sumu, Partizan igra sa dva defanzivna vezna igrača, Milošević se očigledno opredelio za kontranapad

64` Opasna akcija Partizana u šesnaestercu Astane, ali su se crno-beli prekombinovali

61` Sadik je pogodio mrežu, ali je bio ofsajd

57` Kolosalna šansa za Tošića, golman Astane Erić izvanredno je skratio ugao i šansa da se poveća prednost je propala

55` Bezebekov iz daljine šutnuo loptu s jakim efeom, prva prilika za Astanu u drugom poluvremenu

47` Stopostotna šansa Sume posle brze kontre Partizana. Izašao je s leve strane sam pred golmana, izgubio ravnotežu i šutnuo pored gola.

47` Počelo drugo poluvreme. U timu Astane promena, ušao Roman Murtazajev

46`  Kraj prvog poluvremena

40` Sadik opasno prodirao, nanizao nekoliko protivničkih igrača i spetljao se pred kaznenim prostorom

38` Asano poslao pravu bombu na gol Astane posle povratnog pasa Sadika

37`Astana opasno napala po levom boku, usledio šut sa 17-18 metara, lopta otišla pored stative

29` GOOOL! Sadik daje gol, posle kornera i odbitka nakon šuta Pavlovića lopta stiže do Sadika  i on je rutinski smešta u gol

27` Nezgodan šut Astane, Stojković skoncentrisan i lako kroti lotpu

21` Prava bomba Uroševića, ali je golman loptu izbacio u korner. Potom je šutirao i Suma, međutim, nije bilo opasnosti za gol Astane

20` Pavlović solidno šutirao sa distance

16` Postnjikov u redovima Astane zamenio crnogorskog internacionalca Tomaševića  zbog povrede

13` Partizan uspostavio ravnotežu posle početne inicijative Astane

9` Sadik ušao u šesnaesterac Astane, ali je bio usamljen u napadu, pa situacija koja je obećavala nije iskorišćena

7` Tim iz Kazahstana ima inicijativu na početku utakmice, izveo je nekoliko žustrih napada.

4` Astana zapretila prodorom u kazneni prostor. Odbrana Partizana izblokirala je napad, a potom je usledio korner i mlak šut glavom.