Liga šampiona: Crvena zvezda-Olimpijakos (3:1)

01.10.2019. 20:31 23:01
Izvor: EP/EFE ANDREJ CUKIC

Crvena zvezda je velikim preokretom stigla do vredne pobede! Ričmond Boaći donosi potpuni obrt, za Zvezdu je dao i treći gol! Nemanja Milunović Zvezdi donosi vođstvo u završnici meča Crvena zvezda-Olimpijakos u Ligi šampiona na stadionu "Rajko Mitić". Vulić je dao gol za izjednačenje a Semedo je doveo klub iz Pireja u prvom poluvremenu u vođstvo posle greške Zvezdine odbrane.

8` minut: Igra se između dva kaznena prostora, za sada bez šansi na meču. Zvezda više ima loptu, Olimpijakos trenutno deluje "rezervisano"

12` minut: Zvezdin pritisak i dalje traje.

16` minut: Slobodan udarac za Zvezdu sa desne strane kaznenog prostora, ali je odbrana Olimpijakosa bila skoncentrisana.

23` minut: Opasan šut Gerera, španskog napadača u redovima Olimpijakosa, lopta je prošla pored stative. Prvi preteći napad tima iz Pireja.

25` minut: Opet opasan šut Gerera, ovaj put glavom. Olimpijakos nema mnogo loptu, ali je u poslednjim minutima izveo dve brzopotezne akcije koje su ugrozile Borjanov gol.

28`  minut: Pritisak Olimpijakosa, a Zvezdina odbrana uspešno je izblokirala šut posle slobodnog udarca

32` minut: Korner za Crvenu zvezdu, ali sledio je mekan šut Gobeljića glavom.

36` minut: Van La Para dobio žuti karton. Izgubio je loptu na sredini terena i onda faulom zaustavio opasnu polukontru Olimpijakosa.

`37` minut: Ruben Semedo daje gol za Olimpijakos. Velika greška Milana Borjana, centaršut sa leve strane gotovo sam je sproveo u sopstvenu mrežu.

42` minut: Prvi žuti karton za igrače Olimpijakosa, dobio ga je Benzija, jer je faulom sprečio kontru Zvezde.

44` minut: Šansa za Zvezdu, posle kornera, Jovančić je pokušao "makazicama", ali golman Olimpijakosa  lako je odbranio.

Završeno je prvo poluvreme u kojem je Zvezda jalovo držala loptu, a Olimpijakos imao dve dobre šanse, i potom posle kiksa Zvezdinog golmana došao u vođstvo. Utisak je da je tim iz Pireja uspešno Zvezdi oduzeo prostor za igru.

51` minut: Prvi korner za Olimpijakos, akcija je završena nekontrolisanim šutem Kamare, igrača grčkog tima.

54` minut: Opasan napad Zvezde završen snažnim udarcem Jovančića.

55`minut: Promena u Zvezdinom veznom redu, Jovančića je zamenio Vulić. Trener Milojević nezadovoljan je igrom na sredini terena.

56` minut: Dobra šansa za beogradske crveno-bele, ali Van La Para nije bio precizan.

58` minut: Zvezda ima igrača više! Benzija dobio drugi žuti karton i treba očekivati da krenu Zvezdini juriši na gol Olimpijakosa.

60` minut: Rodićev projektil proleteo je iznad grčkog gola. Pre toga Marin jer centrirao, lopta prošla kroz kazneni prostor i došla do Rodića koji je uputio žestok šut.

63` minut: Vulić Zvezdi doneo izjednačenje! Milojevićeva izmena pokazala se kao pravi potez.

74` minut: Izlazi Hose Kanjas, ušao je Njegoš Petrović.

76` minut: Boaći je trznuo glavom posle centaršuta, ali je lopta otišla pored stative.

79`minut: Opet šutira Boaći, ovaj put levom nogom, posle brze akcije Zvezde, ali je lopta odletela daleko od gola. Akcija je obećavala.

80` minut: Boaći posle protesta dobija žuti klarton.

81` minut: Zvezda traži penal, ali je var tehnologija presudila, nema šuta sa bele tačke.

85` minut: Izuzetan šut Kamare, fantastična odbrana Borjana, koji je ostavljen bez bloka.

86` minut: Zicer za Olimpijakos, srećom promašuju.

87` minut: Nemanja Milunović glavom zakucava loptu u mrežu grčkog tima!

89` minut: Boaći donosio Zvezdi vođstvo od 3:1!

90`: Dve šanse za redom za Zvezdu, prvo Tomane, potom Vulić.