Subotička liga: Sudije nisu došle

01.10.2019. 11:36 11:37
Izvor: Dnevnik.rs

Sutjeska - Njegoš 1:4 (0:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj sušare“ , gledalaca 350, sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci:  Peković u 66. za Sutjesku , a Manojlović u 62. i 65. Kočiš u 83. i Milunović u 89. minutu za Njegoš. Žuti kartoni: Jakić i Gašović (Sutjeska), a  Popović  i  Manojlović (Njegoš).

SUTJESKA: Gašović  7,  Nikolić 7 (Mrđenović 7), Bajić  7, Drinčić 7  (Golubović 7), Jakić  7, Rodić 7,  Lopušina 7 (Pejić 7) Berklović  7, Gagović 7, Peković 7, Andesilić  7.

NJEGOŠ: Marković 8, Nikić  7, Vujošević 7, Savović 7, Popović 7 Radovanović  7 (Manojlović 8) , Kosović 7, Kočiš  8, Mrvaljević 8                         (Milunović 8),  Bojović  7 ( Bugarnik) Major  7.

Pravi fudbalski „derbi“ bratskih klubova  umalo nije bio odigran iako ga je  sa nestrpljenjem očekivalo mnoštvo gledalaca na stadionu „Kraj sušare“. Razlog je bio bizaran , nedolazak sudiske trojke delegirane za  ovaj  meč iz nepoznatih  razloga. Meč je počeo sa skoro sat zakašnjenja, dok su organizatori zajedno sa fudbalskim savezom  uspeli da obezbede novu sudijsku trojku.

Otvorena borba od samog početka donela je prvu priliku gostima, kad je Bojović izbio pred Gašovića, ali ovaj u poslednjem  momentu  interveniše. Početkom drugog dela golman gostiju Marković je sjajnim odbranama sačuvao svoju mrežu, dok je udarac Rodića glavom prošao pored  stative. U  jeku napada  domaćina  rezervista gostiju Manojlović je  pobegao odbrani Sutjeske  i sa dvadesetak metara doveo goste u vođstvo. Tri minuta kasnije uporni  Manojlović je iskoristio  grešku  golmana  domaćih i pogodio mrežu. Ekspresno su se  domaći vratili u igru. Pekovića  koj je bkio siguran sa bele tačke. A u finišu utakmice gosti su postigli dva pogotka.

I. Vuković

Iskra  - Srbobran 4:2 (4:0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca:400, sudija:D. Vrana (Subotica), strelci: Komazec u 5. i 33. Damjan Gubaš u 11. i Serdar u 17. za Iskru, a Hajdinac u 56. i Pejović u 62. minutu za Srbobran, žuti kartoni: Jurčuk, Damjan Gubaš, L. Vajagić (Iskra), a Berić, Radojković, Hajdinac, Latinović, Tešanović (Srbobran).

ISKRA: Kalinić, L. Vajagić (Dakić), M. Petrović(Eri), Jurčuk, Đaković, Stalević, Komazec (D. Vajagić), Malacko, Plješevac, Damjan Gubaš, Serdar.

SRBOBRAN: Latinović, D. Petrović, Berić, Kenji, Perendić, Hajdinac, Pejović, Radojković (Ogrizović), Ilić (Ardeljan), Tešanović, Grujić.

Fantastično su odigrali fudbaleri kucuranske Iskre u prvom poluvremenu. Četiri puta su savladali golmana Srbobranaca Nemanju Latinovića. Na taj način, Kucurani su pokazali su svojim vernim navijačima da su prevazišli  krizu.

Đ. Štrbac

Preporod - Radnički 0:2, Sloga - Senta 0:3, Panonija - Obilić (Z) 4:1, Iskra - Srbobran 4:2, Napredak - Đurđin, Jadran - Proleter (RS) 4:1, Sutjeska - Njegoš 1:4, Proleter (NJ) - Obilić (NK) 0:2.

1. Srbobran        7      4      2      1      22:13        14

2. Senta              7      4      1      2      22:10        13

3. Njegoš            7      4      0      3      19:13        12

4. Obilić (NK)   7      4      0      3      12:8  12

5. Panonija         7      4      0      3      13:11        12

6. Proleter (RS) 7      4      0      3      12:15        12

7. Preporod        7      3      2      2      15:13        11

8. Sutjeska          7      3      2      2      11:13        11