Gradska liga Novog Sada: Nemilosrdni Rakovčani

01.10.2019. 10:09 10:11
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Borac - Sloga 10:0 (4:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 100, sudija: M. Marjanac (Rakovac), strelci: Karin u 3. i 42. M. Čemerikić u 20. i 24. Bursać u 53. Jung u 57. i 85. Bajić u 87. Vojinović u 90. J. Čemerikić u 75. minutu. Žuti kartoni: Karin (Borac), Vulić (Sloga).

BORAC: Ivanišević, Jovanović 7, Perić 7, Tomić 8, Maričić 8, Kukuruzović 8, Jung 8, Bajić 7, Karin 8 (Vojnović 7), M. Čemerikić 8 (J. Čemerikić 7), Šević 7 (Bursać 7).

SLOGA: Benović 5, D. Savić 5, D. Savić 5, Džamba 5, Gajić 5, Vidić 5, LJ. Džamba 5, Danilović 6, Vulić 6, Ahmetović 5, Jajarat 5 (Aničić 5).

Lider na tabeli napunio je mrežu gostiju do samog vrha. Seriju je otvorio dvostruki strelac Marin Karin već u 3. minutu, golovi su padali kao na traci pa je bilo pitanje koji će biti krajnji rezultat. Trener domaće ekipe  Petar Bočković iskoristio je priliku protiv oslabljene ekipe Sloge da da šansu igračima sa manjom minutažem, što su ovi znali i da iskoriste.

B. Starčević

Slanobarac - Moskva 0:7 (0:2)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Đurić (Budisava), strelci: Mikan u 3. Mijavec u 40. 54. i 78. Mičkov u 57. Leković u 60. i Lončar u 75. minutu. Žuti kartoni: Greku, Macakanja (Slanobarac).

SLANOBARAC: Vejić (Salihu), Zabrdac, Greku (Đ. Kovač), Murseli, Penov, S. Azemi, Ašćerić, Z. Macakanja, S. Macakanja, A. Azemi, M. Kovač.

MOSKVA: Čović, Miljević, Rakin, Greku, Tomić (Mičkov), Jankov, Tot, Mijavec, Mikan, Lončar, Mitrovčan.

Novajlija u ligi Slanobarac bio je nedorastao protivnik ekipi Moskvi. Već u 3. minutu Mikan je doveo goste u vođstvo, da bi i pored nekoliko propuštenih šansi tek u 40. minutu Atila Mijavec povećao rezultat. Isti igrač je u nastavku postigao i drugi gol, a onda su se u strelce upisali Mičkov, Leković i Lončar, da bi se za ubedljivu pobedu trećim golom potrudio Atila Mijavec.

M. Po.

Dinamo - Vinogradar 1:1 (1:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Dubravac u 38. za Dinamo, a Milosavljević u 73. minutu  (iz penala) za Vinogradar. Žuti karton: Bikicki (Dinamo), Milosavljević (Vinogradar).

DINAMO: Savić 8, Lojanica 6, Bikicki 5, Sabo 6, S. Miškić 6, Kuzmanović 6, Siniša Miškić 5 (Kovačević), Učur 6, N. Kovačević 6 (Pintek 6), Dubravac 7, Mitrić 6.

VINOGRADAR: Elez 8, Popović 6, Jovanović 6, Ćelić 7, Dragutinović 6, Predojević 7, Blagojević 6, Milosavljević 7, Dragojević 6, Gazivoda 6, Bjelobaba 6.

U ravnopravnoj i fer igri nerešen rezultat je najrealniji ishod susreta. Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu kada su postigli i vodeći pogodak, a i propustili su nekoliko prilika.

U drugom poluvremenu iskusna ekipa gostiju preuzela je inicijativu i stvorila nekoliko povoljnih prilika, pogodili stativu, a izjednačujući pogodak su postigli iz kaznenog udarca.

Ž. Marković

Obilić - Miletić 3:7 (0:6)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija Čurčić (Titel), strelci: I. Panić u 54. Milutinov u 57. i Dobrić u 86. za Obilić, a Subotin u 5, 36. i 41. T. Trivunović 4. i 39. Gelić u  22. i R. Trivunović u 68. minutu za Miletić.  Žuti kartoni: Dobrić, Milanković, LJ. Panić (Obilić), Pavlović, Tešić (Miletić).

OBILIĆ: Mladenović 5, Čurčić 5, Milanković 5 (B. Panić), LJ. Panić 5, D. Dobrić 5, S. Dobrić 6, Vukotić 5, I. Panić 6 (Vlaović), V. Panić 5, Lazarčev 5, Milutinov 6 (B. Panić).

MILETIĆ: Slavnić 7, Pavkov 7, Rogić 7, Pavlović 7, Banjac 7, N. Trivunović 7, R. Trivunović 7, Kalaković 7 (M. Trivunović), Gelić 7 (Tešić), Subotin 9, T. Trivunović (Stanković).

U opštinskom derbiju ubedljiva pobeda gostiju iz Mošorina nad slabom ekipom iz Vilova. Istakao se trostruki strelac Milan Subotin koji je ponikao u redovima Obilića.

Ž. Marković

Jedinstvo - Proleter 2:0 (0:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Šarić (Novi Sad), strelci: R. Tepić u 79. Zukić u 91. minutu. Žuti karton: Babić (Proleter).

JEDINSTVO: Kalajdžić, Kezija, Zorić, Dragoljević, Kovačević, Đurđević (R. Tepić), Malinović, Bubnjević, M. Tepić (Medić), Dimić (Samardžić), Zukić.

PROLETER: Simić, Miladinović (N. Krstić), Jeremić, Prolić, Andrin, Babić, Kirti, Trivunčić, Malešević, Čović, Pantović (Vukotić).

Derbi kola pripao je ekipi iz Gospođinaca. Do 79. minuta mreže su mirovale, a onda je rezervista Radoslav Tepić doneo radost domaćinu. Pobedu je u prvom minutu sudijske nadoknade golom overio iskusni Zoran Zukić.

M. Po.

Titel  - Hajduk (G) 0:6 (0:3)

TITEL: Igralište Titela, gledalaca 1000, sudija : Ćulum (Šajkaš), strelci: Tošić u 9., Ilić u 29. Milenković u 43. , Cvetković u 55. i , 60. i Stojanović u 69. minutu. Crveni kartoni: Divnić i Jovanov (Titel).

TITEL: Major 6, Đaković 5 ( Kulja 6), Prokin 5 (Fodor 6), Trkulja 6, J. Karataševski 6, Jovanov 6, Babić 6, Milojković 6, Ružin 6, Divnić 5, Paunić 6 ( N. Karataševski 6).

HAJDUK: Radaković -, Distl 8 (Vrcelj), Smiljanić 8, Ilić 8, Rakić 8, Milenković 8 (Josimov), Cvetković 9, Radaković 8, Tošić 8, Ilić 8, Stojanović 8.

Potpuno zaslužena pobeda gostiju iz Gardinovaca. Posle ranog gola Hajduka gostima je dodatno  pomogao Divnić koji je dobio crveni karton. Najlepši gol na utakmici delo je Cvetkovića koji je pogodio gornji ugao gola Majora.

Ž. Marković

Obilić - Miletić 3:7, Jedinstvo (G) - Proleter 2:0, Slanobarac - Moskva 0:7, Susek - Čenej 7:0, Dinamo - Vinogradar 1:1, Titel - Hajduk 0:6, Borac - Sloga 10:0. Slobodan je bio Železnižar.