Superliga Srbije: Partizan u zaostaloj utakmici nadigrao Javor

25.09.2019. 19:25 19:28
Izvor: FK Partizan/M. Todorović

U zaostaloj utakmici 3. kola Linglong Superlige Partizan je savladao Javor, a istakao se Marković sa dva pogotka.

U solidnoj fudbalskoj predstavi crno-beli su bili bolji i zasluženo slavili. Obe ekipe ušle su nervozno u meč, bilo je dosta grešaka, nepovezanih akcija, nikakvih opasnosti pred oba gola.

Partizan je, jasno, bio nešto bolji, ali daleko od nedavnog izdanja protiv Crvene zvezde. Imali su problema crno-beli sa kontrama Ivanjičana, koji su se spretno transformisali iz odbrane u napad. Prva šansa na utakmici viđena je u 13. minutu, kada je šutirao Šćekić, ali iznad prečke. Malo potom, u prilici je Javor, ali Amanović je neprecizan. Domaćin je od tada bio opasniji, sve češće boravio pred šesnaestercem Partizana. U 26. minutu, odlična akcija crno-belih, povukao je Brežančić, a završio Marković rutinskim golom za 0:1. Potom je usledio prekid od 5. minuta zbog nepristojnog skandiranja navijača gostiju, a zatim je Javor presingom pokušao da natera Beograđane na grešku, i eventualno izjednači do poluvremena. Imali su priliku za to vrlo brzo, ali je Stojković bio siguran. Na drugoj strani pripretio je Marković, ali neprecizno. Utakmica je potom ušla u nervozu, posle nekoliko oštrijih startova došlo je do koškanja igrača pa je sudija Lukić dodatno morao da produži prvi deo igre. Odličan šut u samoj završnici imao je Sević, ali zamalo pored gola.

Nastavak je Javor počeo prilikom, ali opet bez rezultata. Potom je za Beograđane u šansi Gigić, ali Lazović brani. Partizan je pojačao tempo i bio blizu drugog pogotka. Javor se, ipak, nije predavao pa je opet imao izglednu situaciju, ali niko nije loptu sproveo u mrežu. Tempo je malo opao posle te situacije, pa nije bilo mnogo toga zanimljivog da se vidi. Monotoniju je, ipak, prekinuo Marković, koji je fantastičnim golom duplirao vođstvo crno-belih. Opalio je sa 18 metara krilni napadač Beograđana i savladao Lazovića.

Do kraja, Partizan je rutinski sačuvao vođstvo.

I. Lazarević

Javor Matis Partizan 0:2 (0:1)

IVANJICA: stadion ,,Gradski“, gledalaca: 2.000. Sudija: Lukić (Beograd). Strelac: Marković u 26. i 76. minutu. Žuti kartoni: Jevremović, Piščević, Pavišić (Javor), a Sadik (Partizan).

JAVOR: Lazović 6, Cuckić 6 (Cvetković 6), Kolaković 6, Pavišić 6 (Milošević), Amanović 6,5, Jevremović 6,5, Piščević 6,5, Petković 6,5, Dolmagić 6, Sević 6,5, Krnić 6,5 (Jovanović 6).

PARTIZAN: Stojković 6, Miletić 6,5, Vujačić 6 (Dinga), Ostojić 6,5, Brežančić 7, Šćekić 6,5, Zđelar 6,5, Stevanović 6,5 (Lutovac 6), Suma 7, Marković 8, Sadik 6 (Gigić 6,5).

Milošević: Protiv Javora u Ivanjici sa 11 novih igrača

24.09.2019. 17:12 17:17