Zrenjaninska liga: I predsednik strelac

24.09.2019. 13:19 13:21

Pitanje pobednika u ovom susretu nije se postavljalo, već je bilo samo dilema koliko će golova postići Kumančani.

2. oktobar - Radnički (JT)  7:1 (2:0)

KUMANE: Igralište u SRC “Ognjen Kontrić”. Gledalaca 100. Sudija:  Lekić (Kikinda). Strelci:  Letić u 7. Barta u 11. i 48., Milosavljev u 59. i  70., Tubić u 72. i Vrebalov 75. minutu za 2. oktobar, a Živanov u 76. minutu za Radnički.

2. OKTOBAR: Baračkov, Kovačev, Đorđević, Marić (Gvožđarev), Vrebalov, Radojev, Lazić, Barta (Tubić), Milosavljev, Rama, Letić.

RadniČki: Boroš, Vasić, Bajuš, Rikalo, Čipak, Jovanović, Bogdanov, Kalapiš, Nikolić, Živanov, Damjanov.

S pola gasa izabranici Olivera Tikvenjca su dali sedam golova ekipi iz Jaše Tomića i na taj način potpuno im se revanširali za sličan poraz prošle jeseni. Istakli su se Oto Barta i Stefan Milosavljev sa po dva pogotka, a strelac jednog gola bio je i veteran Ivica Tubić, inače predsednik 2. oktobra.

I. T.

Delija (M) - Polet (N) 3:0 (0:0)

MOKRIN: Igralište Delije, gledalaca 100, sduija: D. Mijatović (Žitište), strelci: Perišić u 65. Golić u 73. i Ćeran u 77. minutu. Žuti kartoni: Radak, Jarić, Malogajski, Kenjalo (Polet). Crveni karton: Stepanov (Delija).

DELIJA: Badrljica, Đukić, Nedeljkov, D. Simić, Stepančev, Miladinov (M. Ćeleketić), Feješ, Golić, Barbat (Mićin), Perišić, Kričković (Ćeran).

POLET: Kovač, Velemirov, Tubin, Stupar (Malogajski), Kenjalo, Radak, Gušić, Inđić (Jeličić), Draganov, Jarić (Jelić), Bucalo.

Fudbaleri mokrinskog Delije u opštinskom derbiju savladali su ekipu Poleta iz Nakova i to sa deset igrača.  U prvom delu igre bilo je nekoliko izglednih prilika, ali bez realizacije. U 61. minutu isključen je domaći igrač Stepančev, a samo dva minuta kasnije „delijaši” su poveli pogotkom Dušana Perišića. U 73. minutu Dajan Golić je povećao rezultat, a lep pogodak postigao je veteran Milan Ćeran u 77. minutu.

M. S.

Vojvodina - Rusanda 5:1 (2:1)

NOVO MILOŠEVO: Igralište Vojvodine, gledalaca 200, sudija: Popović (Knićanin), strelci: S. Terzin u 25. 38. i 91. Nikolić u 73. Vasičin u 92. za Vojvodinu, a Stevanov u 33. minutu za Rusandu. Žuti kartoni: Škero, Arsenov, Nikolić (Vojvodina), Stanković, M. Kuručev, Cvejić (Rusanda).

VOJVODINA: B. Vesekov, Popov, Škero (Balaban), B. Terzin (Đ. Lakić), Arsenov, Rockov, S. Terzin, S. Stojkov, Malašev, Nikolić (Đ. Veskov), Vasičin.

RUSANDA: S. Kuručev, Nadlački (Olyin), Davidov, Češljev, Šargin, Koluper (M. Kuručev), Cvetić, Stevanov, Rakić, Radišić, Stanković.

Fudbaleri Vojvodine zabeležili su četvrtu pobedu u prvenstvu. Najbolji akter  susreta bio je trostruki strelac Stefan Terzin. Ovaj igrač prvo je u 25. minutu lepim udarcem savladao gostujućeg golmana, a gosti u 33. minutu preko Dejana Sevanova izjednačili rezultat.  U 38. minutu Terzin je ponovo postigao pogodak i doveo svoju ekipu u vođstvo.  U nastavku domaćin je bio daleko bolji i Saša Nikolić je u 73. minutu povećao rezultat. U samoj nadoknadi vremena „voša” je postigla dva a pogotka.

M. S.

Rezutlati:

Delija - Polet 3:0, Klek - Borac 1:1, Potisje - Mladost (L) 3:2, Omladinac - Crvena zvezda 2:1, 2. oktobar - Radnički 7:1, Tamiš - Mladost (BD) 1:0, Vojvodina - Rusanda 5:1, Lehel - Jedinstvo 4:0.