Sremska liga: Vitojevčani nadigrali Šiđane

03.09.2019. 09:46 09:47

Partizan - Radnički (Š) 4:0 (2:0)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, gledalaca 200, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Mlađenović u 18.  i 51, Tripić u 20.  i V.  Petrović u 88.  minutu.

PARTIZAN: Stajčić -, Tripić 8, Trumić 7, N.  Vuletić 7, Aleksić 7 Pajić 8, G.  Radović 8 (Miloš Arnautović 7), V.  Petrović 8, Matijević 7 (Mladen Arnautović 7, M.  Radović 7 (Petković 7), Mlađenović 9.

RADNIČKI: Nikolić 7, Bolić 5, Drča 5, Vasić 6, Stojšić 6, Šuša 6, Derajić 5 (Mijatović 6), Teofilović 5, Mirčetić 5, Subotić 6, Perović 6 (J.  Sarić 6).

Vitojevčani su zasluženo slavili.  Gosti koji su najavljivali čak i pobedu, dobro su i prošli.  Bili su nadigrani u svim elementima fudbalske igre. Domaći strelci sve golove su postigli nakon izrađenih i uigranih akcija. Kao po školskom receptu.

N.  Novaković

Donji Srem - Železničar 3:0 (2:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 200, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Perišić u 21.  i D.  Radosavljević u 35.  i Maksimović u 74.  minutu.  Žuti kartoni: D.  Radosavljević,Perišić, M.  Mitrović, Radovanović (Donji Srem), Marjanović, Dimitrijević (Železničar).

DONJI SREM: Jelača, S.  Radosavljević, D.  Radosavljević, N.  Mitrović, Dunjagić (Obenović), Perišić, M.  Mitrović (Ristivojević), Maksimović, Ljubojević, Puzić, Nović (Radovanović).

ŽELEZNIČAR: Milanović, Marjanović, Katarić, Curaković, Kostić (Pejović), Čučković, Pavlović, Rakar, Bajić, Dubajić (Ubović), Dimitrijević (Pašić).

Laka pobeda Pećinčana.  Jednostavno gosti iz Inđije bili su nadigrani i golovima i igrom. Duško Radosavljević je postigao retko lep gol s 30 metara na još preciznije dodavanje Ljubojevića.

M.  Gmizić

PSK Putinci - Hajduk (B) 1:0 (1:0)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, gledalaca 100, sudija Selaković (Laćarak). Strelac: Gligorijević u 23.  minmutu.  Žuti kartoni: Vidaković (PSK Putinci), N.  Kovačević, Popović (Hajduk).

PSK PUTINCI: Milošević 9, Ćuk 8 (Stanković), Vidović 8, Stjepanpović 8 (Vuković), Gligorijević 8, Vidaković 7, Jurišić 7, Knežević 7, Jovanović 7 (Beraković), Oljača 7, Dukić 8.

HAJDUK: Oparnica 9, Brkić 9, Popović 8, Milić 8, N.  Kovačević 8, Milosavljević 7 (Čavić), Petrović 7, Bjeljac 7, S.  Kovačević 7, Krstić 7 (Terzić), Čiča 7.

Domaćini su igrali mnogo bolje u toku cele utakmice. Ali, što rezultat nije bio ubedljiviji  kriv je golman gostiju Oparnica.  Odbranio čak četiri teška udarca.  Gol koji je postigao Gligorijević glavom nakon centaršuta nije mogao braniti. Sve je bilo odigrano u brzini. I domaći golman Milošević se istako dva puta. I on je takođe odbranio jake udarce rivala.

Č.  Jovičić

Napredak (P) - LSK 1:2 (0:1)

POPINCI: Igralište Napretka gledalaca 150, sudija Skakavac (Ruma). Strelci: Janković za Napredak, a Milićević i Savić za LSK.  Žuti kartoni: Janković (Napredak).

NAPREDAK: Grković 7, S.  M.  Jovanović 6, Đilas 6, Stanković 5, Kljajić 6, Savković 5, Sremac 7, Janković 8, Đalić 6, Vasilić 6, Vračev 6 (P.  Majstorović 6).

LSK: Ovšek 7, Dragišić 7, Barać 7, Polovina, Bosančić 7, Lađevac 7, Čikara 7, Milićević 7, Dronić 7, Savić 7, Malinović 7, Šćurk 7.

Laćarci su utakmicu odigrali kvalitetno i plod takve igre je i dva gola u mreži domaćina.  Po šansama gosti su mogli pobediti i većom razlikom.

LJ.  Opačić

Donji Petrovci - Borac (K) 3:1 (2:0)

DONJI PETROVCI: Igralište Donjih Petrovaca, gledalaca 100, sudija Relić (Martinci). Strelci: Stojanović u 35.  i 37. i Bosnić u 81.  za Donje Petrovce, a Pjevac u 69.  minutu za Borac.

DONJI PETROVCI: Stanisavljević 8, Oparušić 7, Devnja 7, Diklić 7, Ružičić 8, Poljak 8, Stojanović 8, Draganić 8, Sladoja 7 (Bosnić 8), Čvorkov 8, Travica 7 (Čalić 7).

BORAC: P.  Ilić 8, Aćimović 7, Pantić 7, Vukosavljević 7,  Pjevac 8, Sarić 7, Milutinović 7, Ninković 8, Stojaković 7, Vukašinović 7.

Lepa fudbalska prestava, u kojoj, je viđeno četiri gola. Najlepši je postigao Pera Bosnić iz polu - voleja sa 16 metara. Inače gosti iz Klenka doputovali su samo sa deset igrača. I mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom. Domaćini su propustili još nekoliko pravih šansi.

D.  Lejić

Hajduk (V) - Rudar 1:1 (1:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, gledalaca 120, sudija Suyum (Inđija). Strelci: Stanković u 35.  za Hajduk, Višnjovski u 66.  minutu za Rudar.  Žuti kartoni: Santrač, Lužajić, Novaković, Stojčić, Stojčić (Rudar). Crveni karton: Veteha (Hajduk).

HAJDUK: Mitrović 6, Arbić 6, Ličanin 6, Grbatinić 6, Veteha 6, Jurošević 6, Stanković 6, Perić 6, Marjanović 6, Radovanović 6 (Damjanović 6), Grujičić 6 (S.  Hrčeg 6).

RUDAR: Savić 7, Dejić 7, Nnković 7, Lužajić 7, Santrač 7, Jovanović 7, Novaković 7, Stojčić 7, Marković 7 (Popović 7), Požarev 7 (Grujić 7), Dostanić 7 (Višnjovski 7).

Hajduk je mogao voditi i ubedljivije u prvom poluvremenu. Njegovi strelci su promašili četiri kolosalne prilike.

U nastavku su potpuno stali, pa su Vrdničani prezueli inicijativu, poravnali rezultat i zasluženo odneli bod.

S.  Tomašević

Ljukovo - Mitros 5:2 (5:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 60, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Stević u 5, Trivković u 9.  i 21, Višnjić u 29.  i Arsić u 35.  za Ljukovo, a Simjanovski u 22.  i Babić u 55.  minutu za Mitros.  Žuti karton: Simjanovski (Mitros).

LJUKOVO: Blagojević, Blanuša, Dubajić, Georgijev, Stević, Višnjić, Arsić, Makarić (Rajić), Trivković (Lukač), Mačak, Krunić (Bulat).

MITROS: Mrkšić, Simjanovski, Simić, Panić, Trubić (N.  Nikolić), Malinović, Babić (S. Nikolić), Vranješević (Vukotić), Grbić, Cvijanović, Borovac.

Domaćini posle posrtanja u prva dva kola, odigrali su sjajn meč i već u prvom poluvremnu postigli su čak pet golova.

N.  Trkulja

Budućnost - Borac (M) 3:1 (2:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 200, sudija Petrović (Šid). Strelci: Simovljević u 23.  i 31.  i Simeunović u 81.  za Budućnost, a Damjanović u 44.  minutu za Borac. Žuti kartoni: Damjanović (Borac).

BUDUĆNOST: Jokić 7, Marjanović 7 (Jesretić 7), Stanivuković 7, Radosavljević 7, Jošić 7, Janković 8, Simovljević 9, Petrović 7, Stanić 7 (Simeunović 8), Mihailović 7, Dobo 7 (Đorđić 7).

BORAC: Jandrić 6, T.  Vuletić 7 (Ayić 6), Todorović 6, Zoranović 6, Lazić 6, Kovačević 6, M.  Vuletić 7, Vasilić 6 (Tomšić), Bakajlić 6, Šarčević 6, Damjanović 7 (Maricki).

Domaćini su slavili protiv dosta borbenih Martičana. Osvojili su sva tri boda jer su bili bolji rival.

M.  Simić

VITOJEVCI: Partizan - Radnički 4:0, PEĆINCI: Donji Srem -Železničar 3:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Borac (K) 3:1, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Borac (M) 3:1, POPINCI: Napredak - LSK 1:2, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Rudar 1:1, PUTINCI: PSK Putinci - Hajduk (B) 1:0, LJUKOVO: Ljukovo - Mitros 5:2.

1. D. Petrovci   3      2      1      0      8:1    7

2. D. Srem          3      2      1      0      7:1    7

3. Budućnost      3      2      1      0      9:4    7

4. Partizan       3      2      0      1      8:1    6

5. Radnič. (Š)   3      2      0      1      9:6    6

6. Železničar   3      2      0      1      5:4    6

7. Putinci          3      1      1      1      5:5    4

8. Rudar              3      1      1      1      6:8    4