Vojvođanska liga – jug: Novajlija zaposeo vrh

27.08.2019. 09:27 09:30

​​​​​​​Mladost (NS) - Podunavac 3:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik). Strelci: Đorđević u 13. Renić u 45. i 67. minutu  (iz penala). Žuti kartoni: Vujasinović i Petronijević (Podunavac).

MLADOST: A. Slijepčević 7, Hajrizi 8, L. Slipečević 8, Vilotijević 7, Vujović 7 (Knežević 7), Kerekeš 8 (Janković), Gojković 8, Đorđević 8 (Faćol) Renić 9, Miletić 7, Vukaljević 8.

PODUNAVAC: Mlađenović 6, Jovanović 6, Vujasinović 7, Paunović 7, Đurić 6, Petronijević 6, Anđelković 7, Kačarević 6, Đuričić 6, Mirić 7 (Živković 6) Mandić 7.

Domaćini su  bili spretniji. U 13. minutu Đorđević je iskosa sa desne strane sa oko 25 metara skinuo paučinu iz desnog gornjeg ugla.

Do kraja poluvremena i pored šansi na obe strane mreže su mirovale do poslednjeg minuta. Pre sudijskog zviždanja agilni Kerekeš uposlio je Renića, ovaj je sa desetak metara smestio loptu u mrežu pored leve stative. U nastavku bilo je šansi na obe strane. U 60. minutu posle kornera Petronijevića, Kačarević je sa pet-šest metara glavom šutirao nekoliko santimetara preko prečke. Nekoliko minuta kasnije isti igrač je srušio Renića u šesnaestercu, Sudija Subašić pokazao je na belu tačku, a siguran sa 11 metara bio je igrač utakmice Marko Renić.

D. Ivanić

Jugović - Cement 0:1 (0:0)

KAĆ: Stadion Jugovića, gledalaca oko 150, sudija: Stojić (Novi Sad). Strelac: Sekulić u 63. minutu. Žuti kartoni: Ungar, Zogović, Ivanović (Cement).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Tomić 7, Vuletić 7, Vučković 6, Blažić 7 (Karas 6), Savić 6 (Drakulić 6), Jakšić 7, Terzić 6, Nikolić 6, Popović 6, Milojević 6.

CEMENT: Đurikin 7, Bajić 6 (Vasić 6), Ungar 7, Ivanović 7, Pavlović 7 (Marijanović 6), Vujošević 7, Baletić 7, Sekulić 8, Jovšić 8, Zogović 8, Tomić 7.

Dobrom postavkom trenera Miroslava Gordanića cementaši su došli do tri boda. Od samog starta krenuli su ozbiljno i agresivno i plod toga je bilo nekoliko prilika, ali se istakao golman Jugovića Mladenović. U drugom delu cementaši su preuzeli inicijativu a plod toga je i pogodak Strahinje Sekulića.

B. Starčević

Sloga (T) – Jadran 0:0

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 250, sudija: Gaćinović (Novi Sad), žuti kartoni: Tucakov, Nik. Tomić, Zelić (Sloga), Radenkov, Vidović, Milaković (Jadran).

SLOGA (T): Puškić 7,5, Pastor 7, Nem. Tomić 7, Zelić 7,5, Banović 7, Svitić 7 (Đekić - ), Marković 6,5 (Prolić - ), Vukaljević 6,5 (Đukić 6,5), Ikrašev 7, Nik. Tomić 6,5, Tucakov 7.

JADRAN: Nešić 7,5, Vukčević 6,5, Šestović 7, J. Kojčinović 6,5, Milaković 7,5, Vidović 6,5, Pekić 7, Radenkov 7, Naglić 6,5, Branković 7, M. Kojčinović 6,5.

Drugi meč uzastopno, Temerinci su u vetar bacili penal, jer je Nikola Tomić u 79. minutu, promašio ceo gol. Prethodno je u kaznenom prostoru fauliran štoper Branislav Tucakov. Sreća je bila saveznik nekompletnih gostiju iz Golubinaca, sredinom prvog poluvremena, kada je Borislav Ikrašev pogodio stativu, a četiri minuta kasnije uzdrmao prečku, propustivši priliku da postane junak dvoboja.  Najbolju šansu, novajlija u ligi iz sremske ravnice, imao je u 3. minutu: kapiten Dejan Pekić je topovski raspalio sa distance, ali mladi golman Ranko Puškić (18) sjajnom reakcijom je preusmerio loptu u korner.

M. Menićanin

Podrinje - Borac (Š) 0:0

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 200, sudija Džombić (Stara Pazova). Žuti kartoni:  Rogo, Radulović, Teodorović, Mijailović, Trebovac (Podrinje).

PODRINJE: Relić -, Petrić 7, Stanić 7, Teodorović 7, Savanović 7 (Đurđević), Radovanović 7 (Radulović), Džibrić 7, Rogo 7 (Tomić), Trebovac 7, Ivić 7, Mijailović 7.

BORAC: Buzadžija 8, Ćuk 7, Makivić 7, Stanojev 7, Jović 7, Stančetić 7, Rahić 6, Grković 7, Rakić 6, Milovac 7.

U prvom poluvremenu dobra igra. Rivali su igrali otvoreno. Domaći gledaoci ipak su bili uskraćeni da vide koji gol svojih ljubimaca, iako je bilo šansi.

Domaćinima je i ponišen pogodak navodno zbog ofsajda. A gosti nisu izveli ni jednu kontru, jednostavno su samo branili svoju mrežu.U nastavku Mačvani pokušavaju da dođu u vođstvo, i opet, propuštaju neke šanse.Trebovac i Džibrić nisu bili precizni za malo. U 82.Mijailović nije iskoristio ni penal.Golman Buzadžija je odbranio  traljav šut.

M. Drmanović

Hajduk (D) - Sloga (E) 0:3 (0:2)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 350, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Mačvanski u 2.i 11.i Stojšić u 48.minutu. Žuti kartoni: Sovilj, Pendo, Lukić (Hajduk), Vuković, Tomčić (Sloga).

HAJDUK: Petrović 5, Halilović 6, Pendo 6, Mandić 6, Marković 6, Mihajlović 6 (Stojanović), Radman 6, Simić 6 (Savićević 6), Sovilj 6, Lukić 6, Trebovac 6 (Davogić).

SLOGA: Tojagić 7, Đurkić 7, Vuković 7, Domčić 7, Vukanović 7, Stojšić 7 (Bojanić), Tomčić 7, Cvijić 7 (Barić), Mačvanski 7 (Bajunović), Ristić 7, Stojčić 7.

Erdevičani su počeli odlično i već u 11. minutu vodili su sa 2:0.Oba gola postigao je spretni Mačvanski. I imali su još nekoliko zrelih prilika do kraja poluvremena. U nastavku, domaća publika je očivala preokret. Onda je na scenu stupio Stojšić. Postigao je gol, odmah na početku drugog poluvremena, pored uspavane domaće odbrane. Domaćini su bili nemoćni da bilo šta učine. Gosti nisu dozvolili domaćinima ni počasni gol.

R. Maričić

Sloboda - Mladost (BJ) 2:1 (0:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 250, sudija Ranković (Jarak). Strelci: Ninić u 66. i Vukasović u 85. za Slobodu, a Stojaković u 62. minutu (iz penala) za Mladost. Žuti kartoni: Kuburović, Đuričić, Bosiljkov, Ristić, Kordolupo i trener Budimirović (Sloboda), Mrđenović, Stojanović i pomoćni trener Vignjević (Mladost).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Mitrović 7, Ninić 7, Kordolup 7, Gaćeša 7, Ristić 7, Kuburović 7, Mrkajić 7, Jerković 7, Dragojević 7.

MLADOST: Lolić 7, Stevančević 7, Mrđenović 7, Apić 7, Leđanac 7, Miloš Kovačević 7, Stojisavljević 7, Stojanović 7, Ninković 7, Milan Kovačević 7.

Istorijska utakmica domaćina. Prva pobeda u novom rangu.Utakmica sa dosta lepih akcija i gol šansi. A, gosti nikad slabiji.

Najzanimljivije je bilo, ipak, u poslednjih 30. minuta. Gosti su poveli sa penala. Dragojević je je zaustavio Ninkovića nedozvoljenim startom u svom kaznenom prostoru. Vođstvo gostiju trajalo je svega četiri minuta. Najspretni pred golom gostiju bio je Ninić. U samom finišu domaćini su postigli novi pogodak. Opet je pred golom gostiju Ninić bio najspretniji. Lopta je već prošla golmana Lolića, a Vukasović je samo potvrdio gol.

S. S.-Ž. R.

Jedinstvo (SP) - Sremac (V) 2:0 (2:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 600, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Živanović u 13. (iz penala) i M. Mitrović u 45. minutu. Žuti kartoni: Živanović, Gavrilović (Jedinstvo), Spalović (Sremac).

JEDINSTVO: Jovišić -, Subotić 6, Delić 6, Cvijanović 7, Ljubenović 7, Ž. Mitrović 8, M. Mitrović 7, Tošić 6 (Brtka 7), Živanović 8 (Gavrilović 7), Milanović 7, Kačar 7 (Vujičić 7).

SREMAC: Starčević 7, Bogojević 6, Kuburović 6, Spalović 7, Draganović 7, Rudić 6, Babić 6, Morača 6 (Kolarov 6), Štetić 6 (Grujin), Petković 6, Šaka 6 (Davidović 6).

Staropazovčani su u prvom poluvremenu imali bar pet zaista lepih prilika. Postigli su samo dva gola. Ali, i Vojčani su opasno zapretili posle vođstva domaćina iz penala. Petković je bio sa golmanom Jovišićem „oči u oči“ ali je Jovišić izblokirao udarac izbilizine.U nastavku gosti su imali veću inicijativu , ali sve je to bile nekako jalovo, pa je domaća odbrana lako izlazila na kraj sa gostujućim akcijama. U nadknadi vremena domaćini su imali poslednji napad i on je  mirisao na prekršaj za najstrožu kaznu, ali je sudija Negovanović, umesto penala, svirao kraj utakmice.

M. Bzovski

Radnički (NP) - Crvena zvezda 0:0

NOVA PAZOVA: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica).

RADNIČKI: Trifunović 7 (Fišić 7), Bogdan 6, Mirosavljević 6, Bursać 8 (Knežević 7), Stojanović 7, Komazec 6, Balešević 6, Saračević 7, Cvetković 7 (Šavija 6, Ivanović 5, Zorić 6.

CRVENA ZVEZDA: Mitrović 8, Karać 7, Radaković 8, Černjak 7 (Fernaus 7), Vuković 8, Tomić 8, Sapundžić 7, Mastilo 7 (Burgić 6), Mitić 8, Novaković 6, Kostić 7.

Na primijeri pred domaćom publikom, Novopazovčani nisu overili bodove na strani u prvom kolu u Golubincima.U obostrano skoomnom prvom poluvreme nu, domaćini su imali prividnu inicijativu, bez prave šanse za gol.U nastavku gosti su zaigrali konkretnije i imali su jednu pravu šansu.Ali, loptu je Matić poslao samo u stativu.

B. R.-J. V.

NOVI SAD: Mladost - Podunavac 3:0, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Borac (Š) 0:0, NOVA PAZOVA: Radnički - Crvena zvezda 0:0, TEMERIN: Sloga - Jadran 0:0, KAĆ: Jugović - Cement 0:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Mladost (BJ) 2:1, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Sremac (V) 2:0, DIVOŠ: Hajduk - Sloga (E) 0:3.

1. Mladost (NS)     2      2      0      0      5:0    6

2. Sloga (E)            2      2      0      0      4:0    6

3. Radnič. (NP)      2      1      1      0      4:1    4

4. Podrinje            2      1      1      0      3:0    4

5. Jedin. (SP)        2      1      1      0      5:3    4

6. Borac (Š)          2      1      1      0      3:1    4

7.  Hajduk (D)         2      1      0      1      4:4    3

8. Podunavac        2      1      0      1      3:3    3