Strahinja Stefanović doneo srebro

20.07.2019. 10:02 10:04
Izvor: Dnevnik.rs

BAČKA PALANKA: Tradicija vrhunskih rezultata na evropskim, svetskim prvenstvima i olimpijadama, kada je reč o kajakašima bačkopalanačkog Kajak kluba „Tarket”, nastavljena je i na nedavno završenom Evropskom prvenstvu u kajaku na mirnim vodama u češkim Račicama.

Strahinja Stefanović je u kategoriji mlađih seniora (do 23 godine) u trci jednoseda na 200 metara osvojio srebrnu medalju, a za dlaku mu je izmaklo zlato.

Pored njega na ovom velikom takmičenju učestvovale su i tri juniorke „Tarketa” Jovana Mladenović, Ana Damjanov i Dunja Stanojev koje su sa Milicom Popović, članicom KK „Vojvodina” iz Novog Sada, činile juniorski četverac naše reprezentacije u trci na 500 metara u kojoj su osvojile šest mesto. U juniorskoj konkurenciji nastupio je i Nikola Pejak iz „Tarketa”, koji je u dvosedu na 1.000 metara sa Vukom Miletićem, članom KK „Zorka” iz Šapca, osvojio na EP deveto mesto.

Za sve njih i njihove trenere prijem je priredio Branislav Šušnica, predsednik opštine Bačka Palanka koji je istakao da će opština i dalje i još više pomagati svoje kajakaše koji sa svakog velikog takmičenja donose medalje u svoj grad i time, pored afirmcije svoje zemlje, doprinose i afirmaciji sredine u kojoj žive i treniraju.

- I pored dobrih uslova koje im obezbeđuje ova sredina -  dodao je Šušnica - lokalna samouprava radi na projektu izgradnje nacionalnog regatnog centra za kajak i kanu na mirnim vodama u priobalju Bačke Palanke. Kada se za par godina završi ovaj projekat od nacionalnog značaja, a u njemu će se moći organizovati najveća svetska takmičenja i kajaku i veslanju, ovdašnji kajakaši imaće idealne uslove za trening i još bolje rezultate.

Osvajač srebrne medalje u Češkoj Strahinja Stefanović rekao je da je srećan zbog osvojene medalje i što je obradovao svoje sugrađane, ali da u narednom periodu mora da se izbori za rezultat koji će mu obezbediti put na Olimpijske igre u Japanu iduće godine.