Trijumf na pripremama u režiji Vošinih mladića

05.07.2019. 21:37 21:43
Izvor: Dnevnik.rs

(Od našeg specijalnog izveštača)

KRŠKO: Stadion „Matija Gubec“, gledalaca: 100, sudija: Pašalić (Ljubljana). Strelci: Zukić u 55. i Nešković u 71. i  85. za Vojvodinu, a Petrič u 82. i Idrizi u 89. minutu za Triglav. Žuti kartoni: Drinčić, Vučić, Đurić i Simić (Vojvodina), a Petrič i Majcen (Triglav).

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak, Drinčić, Milojević, Bojić, Čović (Zukić), Đuričin, Matić. Igrali su još: Simić, Lazarević, Vučić, Đurić, Nešković i Kokir.

TRIGLAV: Čadež, Krueziju, Česen, Mlakar, Šalja, Tijanić,  Rogelj, Majcen, Mertelj, Herić, Aliaga. Igrali su još: Alagić, Petrič, Udovič.

VojvodinaTriglav (K) 3:2 (0:0)

Mnogo ozbiljniji rival Novosađanima od drugoligaša iz Brežica bila je ekipa Triglava iz Kranja, osmoplasirana ekipa u prošlom šampionatu Prve lige Slovenije. Vojvodina je od početka susreta imala više od igre po jakom suncu visokoj temperaturi i nastojala da presingom i agresivnošću što pre stigne do lopte, pa su u 4. minutu zapretili Drinčić i Bojić, čiji šut je otišao preko gola. Imala je Voša do kraja prvog dela igre prilike i preko Drinčića, odnosno Đuričina.

Snimak u subotu na Novosadskoj TV

Snimak čitavog toka utakmice Vojvodina – Triglav biće emitovan u subotu, 6. aprila od 17.15 časova na kanalu Novosadske TV, uz kometar kolege Lazara Kurteša.

U nastavku je trener Nenad Lalatović izvršio šest izmena  i to je konačno donelo rezultat u 65. minutu, kada je Dejan Zukić lepo nanišanio i pogodio mrežu golmana Atlagića. Već posle šest minuta odlično je po levoj strani prošao ponovo Zukić i lepo primetio utrčavanje Neškovića, uputio je pravovremenu loptu ka svom saigraču iz omladinske ekipe i Voša je duplirala vođstvo. U 82. minutu slovenački tim je smanjio rezultat.  To kao da je stimulativno delovalo na njegove učenike, pa su u 85. minutu još jednom sjajno kombinovali Zukić i Nešković, a ovaj drugi opet je pogodio mrežu rivala, da bi Idrizi u 89. minutu postavio konačnih 3:2.

Tekst i foto: A. Predojević