11.06.2019. 12:08 12:11
Izvor: Dnevnik.rs

Sem prestiža derbi nije odlučivao da li će oba rivala obezbediti viši rang, jer će pored lidera Futoga u sledećoj sezoni i Veternik i Bačka igrati u Novosadskoj ligi.

Veternik - Bačka 3:3 (2:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: A. Ušćumlić u 4. Ćalija u 17. Malinović u 66. za Veternik, a Leđanac u 37. 65. i 68. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Leđanac, Pavlov, Glišić (Bačka).

VETERNIK: Gligorijević, Pekez, Ognjanović, Ćalija, Turalo, A. Ušćumlić, Đurić (Nikolić), Vuković, Subašić, Mrkić, Malinović.

BAČKA: Štrbac, Majstorović, Pavlov (Slepčev), Glišić, Tancik, Crepulja, Pašćan (Tepić), Linjački, Leđanac, Latinović, Inđić.

Domaći su bolje ušli u meč i golovima Alekse Ušćumlića i Branka Ćalije došli su do lepe prednosti. Do odmora je Nikola Leđanac postigao prvi gol i smanjio rezultat. Isti igrač u nastavku je po drugi put mairao Gligorijevića za izjednačenje. Radost Begečana trajala je samo minut, jer je Bojan Malinović doneo novu prednost. Da ekipa Bačke odnese bod potrudio se trećim golom Nikola Leđanac.

M. Po.

Titel - Moskva 2:0 (0:0)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 100, sudija  Kukuda (Petrovaradin), strelci: Jovanov u 58. i N. Karataševski u 93.  minutu.  Žuti karton Ćirko (Titel) i Matković (Moskva).

TITEL: Major 8, Marinković 7, Vukov 6, Geringer 6 (N. Karataševski 6), J. Karataševski 6, Jovanov 7, Babić 6, Hucki 6, Trkulja 6, Ćirko 7 i Paunić 7.

MOSKVA: Pelegrin 7, Čović 6, Pećanac 7, Komazec 6, Tomić 6, Leković 6, Božić 6, Mikan 6 (Baikić), Kovač 6, Tot 6 i Grekić 6.

U drugom poluvremenu domaćini su igrali bolje i postigli dva gola.

Ž. M.

Vinogradar - Hajduk 4:0 (1:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, glegdalaca 100, sudija: Milinković (Futog), strelci: Sladić u 25. (iz penala) i 57. Arsenijević u 51. i Popović u 86. minutu. Žuti karton: Rakić (Hajduk).

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić, Dragutinović, Erbez, Milosavljević, Predojević, Ćelić, Sladić, Luković (Krstić), Arsenijvić.

HAJDUK: Marković, Radić, B. Ilić (Smiljanić), Rakić, M. Ilić, Berak, Milenković, Tošić (Anikić), Cvetković, Galić.

Dosta su se domaćini mučili u prvom poluvremenu da dođu do prednosti. Stvorili su nekoliko prilika, ali su tek u 25. minutu iz kaznenog udarca golom Mlađana Sladića poveli. U nastavku je isti igrač povečao rezultat, da bi u poslednjih deset minuta ekipa Vinogradara golovima Miroslava Arsenijevića i Nikole Popovića zabeležila ubedljivu pobedu.

M. Po.

Železničar - Čenej 3:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Filipović (Novi Sad), strelac: Milutinović u 52. 85. i 90. minutu.  Žuti kartoni: Milutinović, Stevanović (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Blaščain 7, Radić 7, Popović 6, Mićić 7 (Jovčić), Stevanović 7, Ćetković 7, Lalović 7, Đoršijevski 6 (Perinović 7), Milutinović 9, Relić 8, Kremenović 6 (Milojević 7).

ČENEJ: Kostić 6, Ćurčić 6, Milošev 7, Stojković 7 (Paulinji), Vilotijević 6 (Čortan 6), Lukić 6, Maletić 6, N. Dragin 7, Jaćimovski 7, Kovačević 6 (Božić 6), D. Dragin 6.

Odolevala je ekipa Čeneja u prvom poluvremenu uz nekoliko propuštenih prilika za domaćina i pogođene prečke najboljeg aktera Marka Milutinovića. Tek u nastavku domaćinu se isplatila ofanziva, jer je na centaršut Mićića, Milutinović udarcem glavom savladao Kostića. U tom periodu bilo je nekoliko prilika na obe strane, da gosti izjednače, a domaći povećaju rezultat. Da se radi o rasnom strelcu potvrdio je Marko Milutinović jer je u finišu sa nova dva gola potvrdio zasluženu pobedu.

M. Po.

Futog - Dinamo 7:0 (6:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Poliić (Čenej), strelci: Čepić u 14. i 37. Sakač u 22. Švonja u 32. i 38. Sirar u 41. Šobot u 89. minutu.

FUTOG: Žinić, Brnbota, Topolić, Kosić, Vukanac, Sakač (Vulić), Kosić, Švonja (Stevanovski), Čepić (Šobot), Milovac, Sirar.

DINAMO: Savić, Ste. Miškić, Lojanica, Bikicki, Str. Miškić, Učur, Si. Miškić, Ilić, Vatić (Kovačević), Slokar.

Momci trenera Gorana Malinovića ubedeljivim rezultatom savladali su ekipu iz Budisave. Pokazali da su u najboljoj formi i da će se u viši rang plasirati sa prvog mesta. Seriju golova u prvom poluvremenu, a bilo ih je čak pola tuceta u mreži Savića započeo je Dušan Čepić, a nastavili su Boris Sakač drugim Dušan Čepić, a i dva puta za golmana gostiju bio neumoljiv i Goran Švonja, da bi pre isteka prvog dela Sirar upotpunio užitak za gledaoce. U nastavku su se domaći zadovoljili ubedljivom prednošću, ali tako nije mislio i iskusni Siniša Šobot. Od dve prilike jednu je uspeo da realizuje za konačan rezultat.

M. Po.

Susek - Jedinstvo 4:0 (1:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 50, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Lalović u 25. i 58. Lukaja u 50. Bodnar u 80. minutu. Žuti kartoni: Idrizi (Susek), Zukić (Jedinstvo).

SUSEK: Simić, Idrizi 7, Dražić 7, Starčević 8, Nićetić 8, Jeremić 8, Mesaroš 7, Mačkić 7, Bodnar 8, Lalović 8 (Stanojević), Lukaja 8.

JEDINSTVO: Lukić 6, Vitorac 6, Zorić 6, Đorđević 5, Zukić 5, Medić 6, Savić 6, Pinjo 6, Golić 5 (Kovačević), Bubnjević 6, Tepić 6.

Fudbaleri Suseka lakše nego što su očekivali došli do pobede i bodova. Seriju golova otvorio je iskusni Dejan Lalović da bi tačku stavio Bodnar deset minuta pre kraja. I gosti su imali svoje šanse, međutim bez većih uspeha.

D. Ob. - B. St.

Futog - Dinamo 7:0, Veternik - Bačka 3:3, Železničar - Čenej 3:0, Susek - Jedinstvo 4:0, Vinogradar - Hajduk 4:0, Titel - Moskva 2:0. Slobodne su bile ekipe: Borac i Obilić.