Somborska liga: Palančani u istoriji

05.06.2019. 10:06 10:13

​​​​​​​OFK Stari grad  - Borac (O) 3:2 (3:0)

BAČKA PALANKA: Igralište Starog grada, gledalaca: 300, sudija: N. Stojčević (Sombor), strelci: Kovačević u 17. i 32. i Vlajić u 24. za Stari grad, a M. Jovanović u 77. i Jandrić u 86. minutu za Borac, žuti karton: Gajdobranski (OFK Stari grad).

STARI GRAD: Đurković, Gostović, Rađenović (Gajdobranski), Vlajić, Marčeta (Jovicki), Knežević, Miladinović, Đekić, Valentik, Živić (Gnjatović), Kovačević.

BORAC (O): Đukić, Lakatoš, Popadić, Maksimović, Vranac, S. Jovanović (Nikolić), Jović, Tankosić, Jandrić, M.Jovanović, Stanišić.

I zvanično fudbaleri bačkopalanačkog Starog grada ušli su u viši rang takmičenja - Vojvođansku ligu - sever. Trener Marko Nešticki i njegovi puleni, na taj način, ostvarili su najveći uspeh u 33 godine postojanja kluba.

Đ. Štrbac

Hercegovac  - Rusin 3:0 (2:0)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, gledalaca:300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci: Smajić u 10., L. Račić u 31. i Trivunović u 71. minutu.

HERCEGOVAC: Drašković, Adamović, Smajić, S. Hrnjez, Babić, Vukosav (Soldo), Trivunović, Ivelja (Vujović), S. Račić, Potkonjak, L. Račić (Tasovac).

RUSIN: M. Nađ, A. Kočiš (D. Nađ), Žarić, Lančužanin, B. Nađ (Hardi), Malacko, Sajanković, Budinski, Veselinović (Bodnar), Branković, S. Kočiš.

Delovali su fudbaleri gajdobranskog Hercegovca veoma moćno i homogeno, a Krsturci su im dobro došli kao prava uvertira za skorašnje utakmice baraža. Tri filigranski precizne akcije Gajdobrana u pogotke pretvorili su Dejan Smajić, Lazar Račić i Radovan Trivunović, koji su razgalili srca svojih navijača.

Đ. Štrbac

Kula - Budućnost 3:1 (2:1)

KULA: Igralište na Gederu, gledalaca 150. Sudija: anković (Odžaci). Strelci: Bukejlović u 4. i 41. minutu i Polić u 83. za Kulu, a Kozomora u 32. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Jović (Budućnost). Crveni karton: Popov (Budućnost) u 65. minutu zbog prigovora sudiji.

KULA: Radulović 8, Bodiš 6 (od 46. Babić 6), Polić 7, Tapai 7, Zlatić 7, Janjić 6 (Gačević -), Mitrić 7, Bukejlović 8, Anđelković 7, Vojinović 7 (Kukolj -) i Popović 6.

BUDUĆNOST: Nemet 7, Popov 6, Nešković 6 (od 46. S. Božin 7), Laćarak 6, Vjetrović 7, Jović 6 (od 46. B. Nemet 6), Agbaba 6, V. Božin 7, Alimpić 6, Kozomora 6 i Moravac 6.

Fudbaleri Kule su se od svojih navijača oprostili pobedom, a da li je reč o “Pirovoj pobedi”, znaće se tek nakon završetka takmičenja i baraža u višim ligama. Savladana je Budućnost iz Paraga sa 3:1, a dva igrača su obeležila susret. Najiskusniji Đorđe Bukejlović koji je postigao dva efektna gola, ali i golman Kule Mile Radulović, koji je pri rezultatu 2:1 za svoju ekipu odbranio udarac Kozomori sa bele tačke i tako svojoj ekipi trasirao put do pobede.

Đ. Bojanić

PoletLipar  2:1 (0:1)

SIVAC: Stadion Poleta, gledalaca 100. Sudija: Aleksandar Bečanović (Sombor). Strelci: Plavšić u 58. i 75. minutu za Polet, a Banović u 25. minutu za Lipar.

POLET: Đurišić 7, Zejak 7 (od 56. N. Čvokić 7 ), Rakočević 7, Bosnić 7, Plavšić 8, Bošković 7, J. Čvokić 7, Maksimović 7, Janjuš 7, Komazec  - (od 46. Vukašinović 7) i Romić 7.

LIPAR: Zrakić 7, Đukić 6, Basarić 6, Marčetić 6, Avdalović 6, Novakov 6, Lalić 6 (od 70. Manojlović -), Šegan 7, Banović 7 (od 60. Popović 6 ), Lazić 6 i Čestić 6.

U komšijskom derbiju Sivčani su nakon preokreta ostvarili pobedu nad Liparčanima, i tako produžili nadu da će nakon završetka takmičenja u višim ligama sačuvati status područnog ligaša. Gosti, neopterećeni rezultatom su poveli u 25. minutu kada je Banović iskoristio jednu dubinsku loptu i sam izašao ispred Đurišića i postigao gol, a tom prednošću gostiju ekipe su otišle na odmor. U nastavku su se „probudili“ fudbaleri Poleta i najbolji akter utakmice Plavšić izjednačio je nakon gužve u šesnaestercu gostiju da bi isti igrač u 75. minutu postigao pobedonosni pogodak, pošto je presekao loptu na polovini terena Liparčana i potom savladao nemoćnog Zrakića.

Đ. Bojanić

ŽAK - Tvrđava 2:1 (2:0)

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca: 200, sudija: D. Petrović (Apatin), strelci: Smiljanovski u 11. i Kovačević u 30. za ŽAK, a Erak u 68. minutu za Tvrđavu.

ŽAK: Tešić-Đurić, Macanović, Bečanović, Šimunov, Joka, Kovačevič, Hernaus, Đorđević (Halas), Smiljanovski, Čičovački (Trivunović), Vukelić (Fratrić).

TVRĐAVA: Vlajić, Dević, Milinović (Ćulibrk),Božin, Vujinović, Šećerov, Šomoši (Prodanović), Erak, Gojić, M. Agbaba, Badivuk.

Već u prvom poluvremenu fudbaleri somborskoga ŽAK-a stvorili su kapitalnu i, za Bačane, nedostižnu prednost od dva gola. Uzaludni bili su pokušaji gostiju, u drugom periodu meča, da anuliraju to vođstvo „žakovaca”.

Đ. Št.

Kulpin - Radnički (R) 4:2 (2:1)

KULPIN: Igralište Kulpina, gledalaca: 300, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelci: Bulatović u 10. i 73., Zorzić u 45. i M. Đuga u 50. za Kulpin, a Kosić u 26. i Milunović u 54. minutu za Radnički.

KULPIN: A. Đuga, Pereza, Balević, M. Đuga, Bulatović, Zbučnović, Zorzić, Kolarski, Haška, Zorić, Kajtez.

RADNIČKI (R): Spasić, Kosić, Milojević , Radojčić, Kesić, Santrač, Milunović, Čerimović, Kuveljić, Ivović , Gvozdenović.

Pobedom su fudbaleri Kulpina ukrasili sezonu, u kojoj igrali su u promenljivoj formi. Ubedljivo su bili umešniji i uspešniji od Ratkovčana, koji nisu bili preterano raspoloženi za igru.

Đ. Št.

Odžaci - Slavija (P) 1:4 (1:2)

ODŽACI: Igralitše OFK-a, gledalaca 80, sudija: Pilić (Kula). Strelci: Lukić u 36. za Odžake, a Sekeruš u 10. Trivunović u 34. 90. i Babić u 67. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Matijević, Kuduzović, Jovanović (Odžaci), a Vlastislav Kuhta (Slavija). Crveni kartoni: Lukić i Petković (Odžaci), a Babić (Slavija).

ODŽACI: Foraji, Zorić, Matijević, Vasić, Nikolić, Lukić, Kuduzović, Bogdanović (Prećanica), Jovanović, Petković, Krstić (Ilić).

SLAVIJA: Brnja, Bađinski, Benka (Vladimir Kuhta), Milec, Budić, Kotiv (Nimet), Vlastislav Kuhta, Petrović, Babić, Trivunović, Sekeruš (Kućenjić).

Da su napadači gostiju bili malo precizniji rezultat bi bio još povoljniji. Domaćinu se mora zameriti na prljavoj i gruboj igri što je slabi sudija Pilić dosta  tolerisao. Dosudio je za domaćina i kazneni udarac koji je samo on video. Domaćin to nije iskoristio jer je udarac Jovanovića otišao pored stative.

J. Šuster

Vojvodina (T) - Krila Krajine 2:2 (1:1)

TOVARIŠEVO: Stadion SRC Miladin Vujin, gledalaca: 200, sudija: U. Hornjak (Gajdobra), strelci: M. Stanojev u 17. i LJ. Jovanov u 56. za Vojvodinu, a Duvnjak u 14. i Pandurov u 77. minutu za Krila Krajine.

VOJVODINA (T): Bugarski, T. Nikolić,Ramić, Mustafović, D. Ranisavljev, M. Ranisavljev,  G. Stanojev, LJ. Jovanov, Tančić (Subić), D. Nikolić, M. Stanojev.

KRILA KRAJINE: Dejan Dukić, P. Dražić (Drobnjak), Stupar, Duvnjak, Medan, Pilipović, Toma, Marković, Pandurov, M. Gajdobranski (Miličević), Fodora (D. Gajdobranski).

Derbi između opštinskih rivala u potpunosti opravdao je očekivanja. Veliki broj obostrano dobrih kombinacija i akcija, kao i četiri lepa gola zadovoljili su probirljive ukuse ljubitelja fudbala.

Đ. Št.

Hercegovac - Rusin 3:0, Vojvodina (T) - Krila Krajine 2:2, Kulpin - Radnički 4:2, Polet (S) - Lipar 2:1, Kula - Budućnost (P) 3:1, ŽAK - Tvrđava 2:1, Odžaci - Slavija 1:4, Stari grad - Borac 3:2

1. Stari grad     30     22     5      3      76:14        71

2. Kr. Krajine    30     17     7      6      41:23        58

3. Hercegovac    30     16     6      8      51:39        54

4. Slavija          30     16     4      10     57:44        52

5. Rusin             30     13     6      11     56:42        45

6. Vojvodina      30     12     7      11     63:52        43

7. Borac             30     12     5      13     55:64        41

8. Budućnost      30     10     9      11     42:43        39