GRADSKA LIGA NOVOG SADA Futog - Veternik 2:1 (0:0)

21.05.2019. 09:27 09:34

Odlična utakmica i pravi fudbalski derbi prikazali su komšije uz vrednu pobedu momaka trenera Gorana Malinovića sa kojom su izbili na vrh tabele.

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 150, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Milovac u 72. Mih. Bronja u 79. za Futog, a A. Uščumlić u 89. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Kosić, Mih. Beronja (Futog), Malinović, J. Uščumlić, Turalo, Gvozden (Veternik). Crveni karton: Sukara (Veternik, po završetku utakmice).

FUTOG: Svković, Mir. Beronja, Lazić (Sirar), B. Kosić (Karanović), Ardalić, Sakač (Mih. Bronja), A. Kosić, Švonja, Čepić, Milovac, Latinović.

VETERNIK: Gligorijević, Pekez (Sukara), Ognjanović (Tomić), Ćalija, Turalo, A. Uščumlić (Đurić), Subašić, J. Uščumlić, Malinović (Gvozden), Kupreški.

Odlična utakmica i pravi fudbalski derbi prikazali su komšije uz vrednu pobedu momaka trenera Gorana Malinovića sa kojom su izbili na vrh tabele. U prvom delu nije bilo golova, ali je bilo nekoliko prilika za promenu rezultata, koje nisu iskorišćene.

Radost Futožanima iz slobodnog udarca doneo je iskusni Zoran Milovac. Sedam minuta kasnije rezervista Mihajlo Beronja je golom povećao rezultat. Da potraje neizvesnost do samog kraja utakmice potrudio se Aleksa Uščumlić, ali to je bilo sve što su Veterničani uradili, pa su bodovi uz poništen gol domaćina i isključenje na kraju utakmice Borisa Sukare pripali domaćinu.

M. Po.

Dinamo - Železničar 0:2 (0:1)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Filipović (Novi Sad), strelac: Milutinović u 16. i 61. minutu. Žuti kartoni: Milošević (Dinamo), Kremenović (Železničar).

DINAMO: Savić, Milovac, S. Miškić, Ste. Miškić, Učur, Lojanica, Str. Miškić, Milošević, Bikicki, Ilić, V. Mitrić, Sabo, Si. Miškić.

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Radić, Popović, Mitrović, Stevanović, Jovčić, Mićić, Kremenović (Milojević), Milutinović), Nikšić, Relić.

Iako i bez čak šestorice standardnih igrača momci trenera Vladimira Ćetkovića došli su do pobede u Budisavi. Predvođeni razigranim strelcem Markom Milutinovićem i uz pomoć ostalih igrača, a pre svih Mirka Relića u prvom poluvremenu došli su do prednosti. Relić je asistirao Mitroviću i Savić je bio nemoćan. Uspeli su gosti da overe pobedu nakon udarca iz ugla Marko Milutinović je bio najviši u skoku.

M. Po.

Obilić - Titel 1:3 (0:1)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 200 , sudija: Pejić (Novi Sad), strelci Đukić za Obilić, a Babić i Kulja dva za Titel.

OBILIĆ: Mladenović, S.Panić(Lazarčev), Milinković, LJ. Panić,  Đukić, Dobrić, V. 7. Panić, D. Panić, Vukotić, Ćurčić, Milutinov  (Jovanović).

TITEL: Major, Vukov, Fodor, Karataševski (Marinković), Jovanov (Geringer), Babić, Kulja (Đorđević), Hucki, Vučić, Trkulja, Paunić.

U odličnoj utakmici navijači Vilova i Titela imali su priliku da vide četiri lepa  gola.Poveli su gosti golom Babića, rezulatat je povisio Kulja , nadu domaćinu doneo je Đukić posle solo prodora a konačan rezutlat postavio je centarfor gostiju Kulja na centaršut Vukova.

Ž. Marković

Bačka - Vinogradar 2:2 (1:1)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Pavlov u 4. Latinović u 90. za Bačku, a Sladić u 26. i Krstić u 78. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Leđanac, Glišić (Bačka), Bukvić, Sladić (Vinogradar). Crveni kartoni: Gavranić (Bačka), Jovanović (Vinogradar).

BAČKA: Štbac, Majstorović Milić, Gavranić, Tancik, Crepulja, Pavlov (Tepić), Glišić, Leđanac, Latinović, Inđić (Linjački).

VINOGRADAR: Elez, Jovanović, Arsenijvić, Bukvić, Dragutinović, Milosavljević, Dragojević, Brljak (Krstić), Sladić, Ćelić, Predojević.

Malo je nedostajalo da u veoma žustrom meču ekipa Vinogradara odnese ceo plen iz Begeča, ali i sa nerešenim rezultatom doprinela je da borba za najbolju ekipu Gradske lige do samog kraja bude neizvesna. Odlično su Begečani otvorili meč golom Rajka Pavlova. Uporni gosti uspeli su da dođu do izjednačenja golom Mlađana Sladića. Kada je rezervista Dragoslav Krstić doveo goste u vođstvo činilo se da će lider pretrpeti neočekivani poraz. Da se to ne dogodi potrudio se Milovan Latinović.

M. Po.

Jedinstvo - Moskva 9:2, Čenej - Borac 3:1, Obilić - Titel 1:3, Bačka - Vinogradar 2:2, Dinamo - Železničar 0:2, Futog - Veternik 2:1. Slobodni su bili: Hajduk  i Susek.