SREMSKA LIGA Jadran - Ljukovo 3:1 (1:1)

21.05.2019. 09:18 09:22

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 400, sudija Mijanović (Adaševci).Strelci: Marković u 1., M. Ojčinović u 81.i Pekić u 90. za Jadran, a Trivković u 30. minutu za Ljukovo. Žuti kartoni: Radanov, M. Kojčinović (Jadran), Bošković, Uzelac (Ljukovo).Crveni karton: M. Kojčinović (Jadran).

JADRAN: Sekulić 8, Marković 8, Maletić 8, Bulatović 8, Radenkov 8, Šestović 8 (J. Kojčinović 8), M. Naglić 8, Milakovičć 8 (M. Kojčinović 7), Rajić 8, Pekić 8, Branković 8 (Dragutinović 7).

LJUKOVO: Milošević 6, Grković 6, Blanuša 6, Bjeljac 6 (Trkulja 6), Bošković 6, Georgijev 6, Uzelac 7, Arsić 7, Vučenović 6 (Stojanović), Makarić 7, Trivković 7.

Lepa fudbalska prestava, u kojoj je ipak pobedio bolji tim.U 47.glavni sudija Mijanović je za trenutak prekinuo meč. Maletić je otišao u publiku i zamolio svoju devojku da se uda za njega.Ona je pristala, a susret je posle toga nastavljen.

Borac (K) - Borac (M) 2:1 (0:0)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Skakavac (Ruma).Strelci: Aćimović u 54.i  D. Ilić u 77. za domaće, a Jovelić u 79. minutu za goste.

BORAC (K): M. Ilić 7, Aćimović 7, M. Matić 7, B.Samardžić 7, D. Ilić 7, V. Matić 7, P. Ilić 7, Mirković 7, Stojković, Vujaklija 7, Ninković 8.

BORAC (M): Jandrić 6 (Kljajić), Žegarac 6, Damjanović 7, N. Vuletić 7, Žilić 6, Tomšić 7, Kovačević 6, Bjelić 7, Jovelić 7, Erić 7, Avramović 7.

Klenčani su zasluženo slavili.Već u prvom poluvremenu mogli su voditi  sa nekoliko golova razlike.Ali, u listu strelaca, tek u nastavku upisali su se Aćimović i D. Ilić, što je bilo dovoljno za pobedu.Jovelić je smanjio rezultat iz šuta sa oko 14 metara.

Z. Perić

Železničar -Graničar (A) 5:2 (prekinuto u 46. minutu)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, gledalaca 50, sudija Miškulin (Ruma).Strelci: Lukić u 11.i 16, Mrđa u 12.i Draganić u 35. i 37 .za Železničar, a Starčević u 15. i 30. minutu za Graničar.

ŽELEZNIČAR: Milinović, Kekić, Katarić, Kostić, Marjanović, Draganić, Šponja, Mrđa, Lukić, Milosavljević, Pavlović.

GRANIČAR: Tomašević, N. Miljenović, M. Mijanović, Skakavac, Simić, Starčević, Knežević, Končar.

Adaševčani, su, igrali sa samo osam igrača.U 46.minutu ostali su sa samo šest, jer su se dvojica povredila, pa je susret prema pravilima u fudbalu odmah prekinut.

I. Đumić

Rudar - PSK Putinci 2:0 (prekinuto u 26. minutu)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 100, sudija Suyum (Inđija).Strelci: Stojčić u 9. i Požarev u 19. minutu.

RUDAR: Savić, Popović, D. Krstić, Pudar, Santrač, Jovanović, Pekez, Stojčić, Marković, Požarev, Dostanić.

PSK PUTINCI: Milošević, Radić, Borojević, Vasiljević, Pešelj, Adamović, Nedimović, Katić, Popović, Dereta.

Gosti su pokvarili divno subotnje popodne u Vrdniku.Napustili su igru već u 26.minuti, kod rezultata 2:0.

I. Sretić

Kupinovo - Sloboda 0:6 (0:4)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Nikolina Divljak (Sremska Mitrovica).Strelci: M. Majstorović u 11, Mrkajić u 15, 42. i 64, Kuburović u 29. i Knežević u 62. minutu. Žuti kartoni: M. Majstorović, Jorgić (Sloboda).

KUPINOVO: Vukašinović, Balog, Mayarević, Marjanović, N. Bošković, Stajčić, Milijašević, Gavrilović, Milutinović, Budimčić, Z. Jovanović.

SLOBODA: Radosavljević (Šljukić), Jorgić, M. Majstorović, Kordolup, Knežević, P. Majstorović, Milić, Kuburović, Mrkajić, Janković, Radošević.

U svih 90.minuta igre gosti su igrali mnogo bolje i plod takve igre je i šest golova.

A. Jovičić

Polet - Sloven 1:2 (1:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 30, sudija Bošković (Salaš Noćajski).Strelaci: Poljak u 2. za Polet, aSimić u 74. i 84. minutu za Sloven.Crvenni karton: Milić (Polet).

POLET: Grković 6, Milić 6, Poljak 6, Pejović 6, Knežević 6, Bakić 6, Ivaniš 6 (Srjemac 6), Starac 6 (Kovačević 6), Jović 6, Inđić 6, Delibos 6.

SLOVEN: Der 7, Stanić 6, Selaković 6, Kalajyić 6, Lukić 6, Batanjski 6, Nedić 6, Vidović 6, Adamović 6, Simić 8, Topić 7.

Igrači Poleta prokockali su pobedu. vodili su,a onda je isključen Milić, domaćini su ostali sa deset igrača, što je gostima dalo signal da napadnu i pokušaju da preokrenu rezultat.Na kraju su to i uspeli.Simić je bio dvostruku strelac iz izrađenih akcija.

B. Rađenović

Budućnost - Napredak (P) 3:2 (1:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 159, sudija Bilić (Morović).Strelci: Simovljević u 44.i 84. i Roksa u 77. za Budućnost, Ivković u 3. i Janković u 49. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Roksa, Oparušić (Budućnost), Đilas (Napredak).

BUDUĆNOST: Jokić 8, Sretenović 5 (Starčević 8), Marjanović 7, Stanić 8, Radosavljević 8, Janković 9, Jeftić 8, Roksa 8, Simovljević 9, Simeunović 8 (Matić 9), Oparušić 8.

NAPREDAK: Nešić 6, S. M. Jovanović 8, Đilas 7, Kljajić 7, M. Ž. Jovanović 8, Ivković 8, Janković 7, Skopljak 7 (Herceg), Vasilić 7, Vračev 7 (Savić), Pazarski 7.

Domaćini je slavio minimalno protiv odličnog rivala iz Popinaca. Gosti su ipak prvi poveli. Bio je to efektan gol Ivkovića iz volej udarca s 16 metara.Do kraja poluvremena Simovljević je poravnao rezultat. Odmah u nastavku novo vođstvo gostiju.Kada su domaćini videli da će gosti možda odneti i sva tri boda, zaigrali su svoju igru, i strelci Roksa i ponovo Somovljević su se protrudili da bodovi ipak ostanu u Salašu Noćajskom.

M. Simić

Partizan - Donji Petrovci 4:0 (2:0)

VITOJEVCI: Stadion Partizana, gledalaca 150, sudija Stojković (Dobrinci).Strelci: V. Petrović u 15, 33. i 60.i Pajić u 66. minutu. Žuti kartoni: M. Radović, Matijević, Pajić (Partizan), Oparušić (Donji Petrovci).

PARTIZAN: Stajčić -, Petković 7, Tripić 8, Trumić 7, Aleksić 7, Pajić 7 (Kostić 7), V. Petrović 9, G. Radović 7, Matijević 7 (Rankić 7), M. Radović 7, D. Petrović 7 (Đurović 7).

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 6, Čalić 6 (Matić 6), Ružičić 6, Oparušić 6, Oljača 6, Todorović 6, Damjanović 6 (Sladoja 6), Devrnja 6,  Bogunović 7, Čvorkov 7.

Gosti iz Donjih Petrovaca igrali, su onoliko, koliko im, je domaćin, dozvolio da igra. A, domaćini, iako su postigli četiri gola, bili su premoćni i da je rival, primio još pet, šest golova bilo bi premalo.Drugi gol Vladimira Petrovića je bio najlepši na utakmici.Bio je snažan i precizan šut s 16 metara.A lopta je pogodila u same rašlje.

N. Novaković

KLENAK: Borac - Borac (M) 2:1, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost -Napredak 3:2, GOLUBINCI: Jadran - Ljukovo 3:1, NOVI KARLOVCI: Polet -Sloven 1:2, KUPINOVO: Kupinovo - Sloboda 0:6, VRDNIK: Rudar - PSK Putinci 2:0 (prekiniuto u 26.minutu), DONJI PETROVCI: Železničar -Graničar (A) 5:2 (prekiinuto u 46.minutu), VITOJEVCI: Partizan - Donji Petrovci 4:0.