Gradska liga Novog Sada: Dva promašena penala

14.05.2019. 12:56 12:57
Izvor: Dnevnik.rs

U duelu između Moskve i Hajduka nije bilo pobednika.

Moskva - Hajduk 1:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Milošević (Novi Sad), strelci: Greku u 62. za Moskvu, a Tošić u 23. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Burgić (Moskva), Rakić (Hajduk).

MOSKVA: Pelegrin, Macura (Beriša), Pećanac, Šipka (Greku), Mladenović (Kovač), Limoni, Burgić, Mikan, Černjak, Tot, Mitrovčan.

HAJDUK: Petković, Kosić, Radaković, B. Ilić, Rakić (Radić), M. Ilić, Berak, Cvetković, Tošić, Milenković, Stojanović (Vrcelj).

Igralo se otvoreno na obe strane, a rezultat je realan.

M. Po.

Veternik - Jedinstvo 2:1 (0:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: Subašić u 54. Ćalija u 86. (iz penala) za Veternik, a Savić u 25. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Vuković (Veternik), Gayić, Zukić, Savić (Jedinstvo).

VETERNIK: Gligorijević, Sukara (Đokić), Ognjanović, Ćalija, Turalo (Nikolić), Đurić (Tomić), A. Ušćumlić, Vuković, Subašić, Mrkić, Kupreški.

JEDINSTVO: Polić, Zorić, Kezija (Đorđević), Zukić, Kovačević, Savić, Pinjo, Malinović, Bubnjević, Gayić, Tepić (Golić).

Derbi kola posle neizvesne igre pripao je domaćinu koji je ovom pobedom zaustavio ekipu iz Gardinovaca u borbi za viši rang.

M. Po.

Titel - Bačka 0:3 (0:3)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 100, sudija Radinović (Beočin), strelci: Leđanac u 4.Glišić u 27.i Fodor (autogol) u 39. minutu.  Žuti kartoni:Hucki (Titel), a Latinović i Linjački (Bačka).

TITEL: Major 6, Paunić 7, Vukov 6, Fodor - (Marinković 6), Trkulja 6, J. Karataševski 6, Jovanov 6, Babić 6, Kulja 6, Hucki 6 i Vučić 6.

BAČKA: Štrbac 7, Majstorović 7, Milić 7, Taucik 7, Crepulja 6 (Gavranić), Pavkov 7, Linjački 7, Glišić 7, Leđanac 7 (Tepić), Latinović 7 (Slepčev), Inđić 7.

Utakmica je bila rešena već u prvih 45 minuta. Gosti su preko Leđanca u 4 minutu došli do prednosti. Glišić je direktno iz kornera povećao vođstvo Begečana, da bi domaći igrač Fodor loptu u 39. minutu ugurao u sopstvenu mrežui.

Ž. Marković

Železničar - Susek 2:3 (2:2)

NOVI SAD: Igrališe Železničara, gledalaca 100, sudija: Pantić (Novi Sad), strelci: Milutinović u 12. i 18. za Železničar, a Mesaroš u 23. i 30. Marković u 55. minutu za Susek. Žuti kartoni: Nikšić, Đorđijevski, Bajić (Železničar), Mačkić, Mesaroš, Lukaja (Susek). Crveni karton: Bajić (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin 6, Radić 5, Poović 6, Knežević 7, Stevanović 6, Bajić 5, Đorđijevski 6, Milojević 5 (Perinović 7), Milutinović 8, Nikšić 5 (Mitrović 7), Relić 6 (Jovčić 6).

SUSEK: Dragić 6, Mačkić 6, Dražić 7, Vojinović 6, Rapić 6, Jeremić 8, Mesaroš 8, Starčević 6, Podnar 6 (Miladinović 7), Marković 7, Lukaja 7.

Odlično su u prvih 20. minuta golovoma Marka Milutinovića dommaći otvorili meč protiv Suseka. Šta se nakon toga dešavalo u glavama izabranika trenera Vladimira Ćetkovića ostala je tajna. Pokušavao je trener domaćih izmenama da učini nešto, ali u tome nije uspeo pa su na kraju gosti uz puno žustre igre odneli bodove. Do poluvremena je Milan Mesaroš uspeo je da sa dva gola izjednači rezultat. U nastavku je Veselin Markovića savladao Blaščanina i doveo goste do prednosti koju su i pored nekoliko prilika za domaćina Dragić i drugovi uspeli da sačuvaju.

M. Popović

Borac - Obilić 5:0 (2:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Karin u 30. 45. i 58. Šumar u 70. i 87. minutu.

BORAC: Veber, O. Jovanović 7, Perić 8, Hayić 8, Maričić 8, Šijački 7 (Dimitrijević 6), Miljković 7 (Maravić 6), Nedeljković 7, Karin 9 (Mihajlović 7), M. Jovanović 7, Šumar 8.

OBILIĆ: Miladinović 5, Jovanović 5 (Lazarčev 5), Milanković 6, B. Panić 6, D. Dobrić 5, S. Dobrić 5, LJ. Panić 6, B. Panić 5 (S. Panić 6), Vuković 6, Ćurčić 7, Đokić 6.

Fudbaleri Borca odigrali su najbolju utakmicu u prolećnom delu prvenstva, što govori i visok rezultat.

D. Obrenović

B. Starčević

Vinogradar - Dinamo 4:3 (1:2)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Dobrijević (Novi Sad), strelci: Luković u 28. Sladić u 68. i 71. Milosavljević u 77. za Vinogradar, a Mitrić u 11. (iz penala) Miškić u 32. i Zdravković u 63. minutu za Dinamo.

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić, Veselica (Dragutinović), Erbez, Predojević, Milosavljević, Gazivoda (Arsenijević), Milenković (Sladić), Bukvić, Luković.

DINAMO: Knežević, Bikicki (Lečić), Savić, Str. Miškić, Sabo, Učur, Zdravković, Kuzmanović, Si. Miškić (Vagić), V. Mitrić, Lojanica.

Iznenadila je ekipa iz Budisave domaćina otvorenom napadačkom igrom koja im je donela rezultatsku prednost. U 11. minutu sudija Dobrijević svirao je kazneni udarac a neumoljiv je bio Velimir Mitrić. Sedamnaest minuta kasnije Vladimir Luković uspeo je da poravna rezultat. Međutim, ponovo su gosti golom Siniše Miškića došli do prednosti sa kojom su otišli na pauzu. U nastavku se pripremalo veliko iznenađenje, jer je Zdravković doneo gostima prednost od dva gola. Nisu se Ledinčani predavali predvođeni kapitenom Vladimirom Bukvićem uspeli su da preokrenu rezultat.

M. Po.

Veternik - Jedinstvo 2:1, Železničar - Susek 2:3, Vinogradar - Dinamo 4:3, Titel - Bačka 0:3, Borac - Obilić 5:0, Moskva - Hajduk 1:1. Slobodni su  bili OFK Futog i Čenej.