Superliga rukometaša: Ubojito drugo poluvreme Voše

12.05.2019. 19:49 19:51
Izvor: Strahinja Stanković, foto: RK Vojvodina

Još jedan korak na putu ka odbrani titule napravili su rukometaši Vojvodine pošto su u sedmom kolu Superlige savladali Novi Pazar.

Aktuelni šampion ostao je neporažen u domaćem prvenstvu i novim trijumfom, tri kola do kraja, drži vrh tabele s četiri boda više od drugoplasirane Metaloplastike. Došli su Novopazarci kao autsajderi na Slanu baru i to sa 12 igrača, ali su u prvom poluvremenu pošteno namučili domaćina. Brzim i lakim golovima održavali su vođstvo od dva razlike, dok je Voša s druge strane bila dosta uspavana u odbrani, a brzopleta u napadu. Serijom 4:0 uspeli su Novosađani da izjednače (8:8), a potom i preokrenu — 12:10.

Upozorio je pre meča trener Vojvodine Boris Rojević na par igrača Novog Pazara od kojih preti opasnost i upravo je jedan od njih, Šaponjić, sa tri pogotka režirao novo izjednačenje (12:12). Reagovao je Rojević tajm—autom posle kog su stvari došle na svoje mesto. Serijom 6:0 domaćin stiže do velike prednosti pred odlazak na odmor (18:12). Tome su, nažalost, prethodile ne tako lepe scene koje su zaustavile meč na desetak minuta. Posle koškanja na terenu u svlačionicu su otišli Duško Čelica i Petar Žujović. Usledila je potom verbalna rasprava klupe gostiju i čelnih ljudi Vojvodine na tribinama, koja je potrajala neko vreme, ali na svu sreću meč je ubrzo nastavljen.

U drugih 30 minuta Vojvodina je bila na prepoznatljivom nivou, dominirala je u potpunosti i brzo je došla i do dvocifrene prednosti (23:13). Preostalo joj je da rutinski odradi posao do kraja i uzme nova dva boda.

K. Bugarski

VojvodinaNovi Pazar 35:26 (18:12)

NOVI SAD: Dvorana Slana bara, gledalaca: 200, sudije: Trivković, Milosavljević (Beška). Sedmerci: Vojvodina 1 (1), Novi Pazar 5 (4). Isključenja: Vojvodina 8, Novi Pazar 2 minuta. Crveni karton: Vojvodina 1, Novi Pazar 1.

VOJVODINA: Ovčina 2, Milić 4, Mirković, Čelica 4, Jelić (4 odbrane), Ilić 4, Marijanac 1, Ratković 1, Prodanović 2, Stanković 5, Nikolić 5, Trkulja 2, Verkić (11 odbrana), Milašević, Grozdanić 4 (1), Vučićević 2.

NOVI PAZAR: Gemaljević, Žujović, Badić, Ugljanin, Sefović, Mekić Al, Mekić Ah, Rakić 3, Kaltak 11 (4), Šaponjić 5, Milošević 5, Maksić 2.