Vojvođanska liga – sever: Somborci blizu cilja

07.05.2019. 10:58 11:00
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Radnički (ST) - Mladost (BP) 2:0 (1:0)

SOMBOR: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Rakić (Apatin), strelac: Furtula u 16. i 60. minutu.

RADNIČKI: Pavasović, Čordašić 7, Slavuljica 7, Knežević 7, Čovin 8, Đorović 8 (Matijaš), Šćepanović 7 (Radev 7), Bošković 8, Cvetković 8, Furtula 8 (Mančić), Igoronić 7.

MLADOST: Lenja 7, Štefek 7, Beronja 6 (S. Adamek 6), Poznanović 6, Gluvić 6 (Kobilarov), Severinji 6, Berić 6, Dokić 6, Jakov 6, Škrbić 7.

Somborci su nastavili seriju pobeda, igrali su dobro, napadali sve vreme i  preko Furtule stigli do bodova. Prvi put je glavom, a u nastavku  i posle odbijene lopte  Furtulka pogodio mrežu i tako Somborcima obezbedio ulazak u Srpsku ligu.

S. St.

Mladost (T) - Vrbas  2:1 (2:1)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 150. Sudija: Kuzmanović (Kula). Strelci: Srdanov u 10. i Kozomara u 18. za Mladost, a Krajinović u 6. minutu (iz penala) za Vrbas. Žuti kartoni: Berić, Srdanov, Ciganović, Trivić, Kozomara (Mladost) i Simić, Bortnik (Vrbas).

MLADOST: Ađanski 7, Ciganović 7,  Savin 7, Gašić 7, Mrđan 8, Adamović 7, Berić 7 (Komlenić), Kozomara 8, Jović 7 (Trivić), Srdanov 8, Jelić 7 (Ikrašev).

VRBAS: Jovičić 5, Bortnik 6, M. Šmit 6, Tešanović 6, Jovanović 6, Marojević 5 (Fejsa), Krajinović 7, Simić 7, Bogavac 6, Zorić 5 (A. Šmit), Kulić 6.

Po oblačnom i prohladnom vremenu u duelu komšija videli smo odličnu utakmicu,  punu tempa, borbenosti, dosta prilika i tri gola. Mladostaši su dočekali ovu utakmicu pod imperativom pobede i čini se da je taj pritisak bio posebno prisutan na samom početku, što su gosti iskoristili u 6. minutu i nakon opravdano dosuđene najstrože kazne došli u vođstva.

Ovaj gol je trgao fudbalere Mladosti, koji preuzimaju  inicijativu i samo nakon četiri minuta izjednačili su lepim udarcem Srdanova  sa nekih 25 metara. Lopta je najpre pogodila stativu i od nje se odbila u mrežu. U 18. minutu, Srdanov je iskosa centrirao, a Kozomara je najspretniji i  glavom primorao Jovičića da drugi put vadi loptu iz mreže.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obe strane, ali gfolova nije bilo.

Sv. Srdanov

Bajša - Polet 2:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 150, sudija: Kovač (Vrbas), strelci: Laćak u 30. (iz penala), Manojlović u 70. minutu.

BAJŠA: Damjanović 7, Manojlović 8, Tresiglavić 6 (Predić 6), Boroš 7, Laćak 7, D. Kočiš 6 (S. Kočiš 6), Čagalj 7 (Horvat 7), Marijanović 7, Majkić 7, Krivokapić 7, Mihalec 7.

POLET: Spasić 7, Smiljković 7 (Blagojević 6), Aleksić 6, Veličković 6, Ađelković 7, Stanković 6, Stošić 6, Zlatanović 7, Stanojković 7, Bogdanović 7, Malin 6.

U čvrstoj i borbenoj utakmici gosti su tražili bodova za opstaka u Ligi. Bajša je došla u vođstvo iz penala preko Laćaka. U drugom delu gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali su domaći preko Manojlovića potvrdili pobedu.

S. St.

Sloga - Mladost (A) 1:1 (1:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Vemić u 41. za Slogu, A. Jovović u 62. minutu za Mladost.

SLOGA: Leobvić 7, Purić 6, Štrbac 7, Sazdanić 6, Milošević 6, Vemić 7, Ninković 7, Rajčanin 6 (Vukas 6), Konjević 6 (Vidović), Knežević 6 (Mitrović 6), Stojčić 6.

MLADOST: Jeličić 7, Petreš 6 (Đeri), K. Jovović 7, Bursać 7, A. Jovović 7, Mitrović 7, Pešić 6, Rapajić 6, Timar 6 (Basarić 7), Vujin 6, Knežević 6.

U izjednačenoj utakmici Čonopljanci su posle dve propuštene prilike poveli iz kontre preko Vemića. Gosti su uspeli da izjednače preko Aljoša Jovovića kada je glavom poslao u mrežu posle prodora Miškovića. Nerešen rezultat odgovara Slogi koja se učvrstila na drugom mesu.

S. St.

Tekstilac - Radnički (S) 1:1 (0:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Krneta (Bačka Palanka), strelci: Dakić u 73. za Tekstilac, a Resanović u 90. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Božičić, Prelić (Tekstilac), Matijević, Stevanović, Erdelji (Radnički). Crveni karton: Prelić (Tekstilac).

TEKSTILAC: Marković 7,5, Ilić 7 (Spasić 7,5), Gostović 7,5, Latinović 7, Dakić 8,5, Josović 7, Božičć 8, Ognjenović 7, Prelić 7,5, Mitrović 7, Divljak 7,5.

RADNIČKI: Zorić 7, Grgić 6,5, Dulić 6,5, Vukadinović 6, Vuković 7, Veselinović 7, Matijević 6,5, Stevanović 6,5, Žeželj 6 (Bubanja 7), Erdelji 6, Resanović 7,5.

Komšijski derbi je u potpunosti ispunio očekivanja. Viđena je kvalitetna utakmica koja je bila znatno sadržajnija u drugom poluvremenu kada su postignuta oba pogotka. Sredinom drugog poluvremena ekipa Tekstilca preko Uroša Dakića stigla do prednosti, ali uz pomoć protivničkog igrača koji je nespretno reagovao i po klizavom terenu savladao sopstvenog golmana Zorića. U 82. minutu kapiten Odžačana Božičić je propustio lepu priliku, a u poslednjim trenucima meča iskusni Resanović je glavom iz neposredne blizine savladao mladog golmana Markovića. U drugom minutu sudijske nadoknade fudbaleri Tekstilca pogodili su stativu.

S. Jovin

Crvenka - BSK 4:1 (3:1)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 100, sudija: Vračar (Sombor), strelci: Kerekeš u 2. J. Subotić u 4. Faćol u 39. i Šakić u 55. za Crvenku, a Sušić u 42. minutu za BSK. Žuti kartoni: Kostić, Šakić, Babić (Crvenka), Trifunovć (BSK). Crveni karton: Bojić (BSK).

CRVENKA: Drinčić 6, Kostić 7, J. Subotić 7, Radmanović 6, Šakić 7, M. Subotić 7 (Petrić), Kerekeš 7 (Marić), Faćol 7 (Dragović), Ivić 7, Babić 7, Furtula 7.

BSK: Molnar 6, Trifunović 6 (Vejnović), Čalić 6, Bojić 6, Milošević 6, Milanović 6, Agbaba 6, Peković 6, Živkucin 6, Sušić 7, Stanić 6.

Najpre je Kerekeš u 2. minutu nakon asistencije Furtule iz blizine savladao Molnara, a samo dva minuta potom J. Subotić na prvoj stativi sačekao loptu upućenu od strane brata Milana i glavom je smestio u mrežu. Gledaoce je ipak najviše razgalio gol Faćola u 39. minutu kada je prefinjenim lob udarcem primorao Molnara da po treći put vadi loptu iz mreže. Počasni gol za goste postigao je Sušić, a Šakić je u 55. minutu postavio konačan rezultat.

T. Jovović

Bačka - Budućnost (M) 3:0 (1:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 100, sudija: Jurić (Senta), strelaci: Momčilov u 14. Kovač u 75. (iz penala), Milovanović u 96. minutu.

BAČKA: Josipoivić 7, Stanačev 7, Nikšić 7, Kovač 7, Ignjatović 7, Momčilov 8, Živin 6 (Nedić 7), Šotra 6 (Doslov 6), Milovanović 7, Miličić 7, Šaban 6 (Petković 6).

BUDUĆNOST: Lugonja 6, Koponja 6, Radičić 6, Lovre 6, Vulić 6 (Jurenović 6), Subotić 6 (Šatara 6), Rolanić 6, Sekulić 6, Đumić 6 (Čatić 6), Dujaković 6, Medić 6.

S. St.

Tavankut - Tisa 0:1 (0:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca  200, sudija: Latinović (Bačak Palanka), stelac Panić u 27. minut.

TAVANKUT: Sabo 7, Kujundžić 7, Sloboda 7, Pejić 6 (Poljaković 6), Oblaković 7, I. Skenderović 7, Šimić 7, Vizin 7, Godar 6 (Tumbas 6), Bedeković 7, Plavšić 7.

TISA: Tasić 7, Stanišić 7, Panić 8, Mandić 7, Šicar 7, Živković 7, Donti 7, Boroš 7 (Čabrilo 6), Đuranović 7 (Žmukić 6), Tdorović 7, Šijačić 7.

Fudbaleri Tavankuta su nesrećno izgubili utakmicu. Imali su dosta prilika, ali ih nisu iskoristili. Jedini gol postigao je Panić. .

S. St.

Mladost (T) - Vrbas 2:1, Radnički - Mladost (BP) 2:0, Bajša - Polet (K) 2:0, Bačka - Budućnost 3:0, Tavankut - Tisa 0:1, Sloga (Č) - Mladost (A) 1:1, Crvenka - BSK 4:1, Tekstilac - Radnički (S) 1:1.

1. Radnički          24     21     3      0      67:11        66

2. Sloga (Č)          24     16     6      2      52:26        54

3. Mladost (A)     24     13     4      7      43:30        43

4. Tisa                 24     13     3      8      39:26        42

5. Bajša               24     11     6      7      33:19        39

6. Vrbas               24     10     5      9      43:40        35

7. Crvenka            24     8      9      7      38:30        33

8. Radnički (S)    24     8      6      10     30:42        30