Sremska liga: Lider čvrsto gazi

29.04.2019. 15:40 15:43

Igrači Donjih Petrovaca, nisu iskoristili nekoliko šansi u prvom poluvremenu.

Donji Petrovci - Sloboda 0:2 (0:1)

DONJI PETROVCI: Igtralište Donjih Petrovaca, gledalaca 100, sudija Minja Mitrović (Erdevik). Strelci: Mrkajić u 34.i Kuburović u 51.minutu.

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 7, Sremčević 6 (Čalić 6), Diklić 7, Ružičić 6, Matić 6, Todorović 7, Najić 6 (Oparušić 6), Damjanović 7, Jovanović 7, Janjuz 7.

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Jerković 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7, Kuburović 7, Mrkajić 8 (Majstorović), Ranđelović 7, Jež 7 (Ašćerić), Dragojević 7.

Potom, su ih iskusni gosti kaznili.Tako je bilo i u nastavku.Opet domaćini nisu iskoristili nekoliko lepih prilika. I epet su ih gosti kaznili golom Kuburovića.

D. Lejić

Jadran - Borac (M) 6:2 (2:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 300, sudija Sudžum (Inđija).Strelci: J. Kojčinović u 6, Radenkov u 9, Milaković u 66, M .Kojčinović u 70. i 80. i Marković u 89. za Jadran, a Kovačević u 67. i Tomšić u 72.  minutu za Borac.Žuti kartoni: Šarčević, Petrović (Borac).

JADRAN: Čavić 8, Maletić 8, Radenkov 8, Bulatović 8, Branković 8, M. Naglić 8, J. Kojčinović 8,  Milaković 8 (Bošnjaković 8), Rajić 8, Pekić 8, Marković 8 (M. Kojčinović 8).

BORAC: Jandrić 6, Koprić 6 (Todorović 6), Damjanović 6, N. Vuletić 6 (Avramović 6), Žilić 6,  Tomšić 7, Petrović 6, Kovačević 7, Vukadinović 6, Vasilić 6, Šarčević 6 (Jovelić 6).

Još, jedna blistva igra domaćina. Rutinska igra Golubinčana za novu ubedljivu pobeda. A, mogla je biti i ubedljivija da su strelci bili malo precizniji.

I. Malenčić

Partizan - Sloven 2:0 (0:0)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, gledalaca 150, sudija Kolyić (Nikinci).Strelci: Miltić u 59. i V. Petrović u 68. minutu. Žuti kartoni: Pajić (Partizsan), Vidović, Selaković (Sloven).

PARTIZAN: Stajčić 7, Petković 7, Tripić 8, Trumić 7, S. Jovanović 7, Aleksić 7, Pajić 7, V. Petrović 8,  Matijević 7 (M. Radović 7), D. Petrović 7 (Đurović 7), Miletić 7 (G. Radović 7).

SLOVEN: Der 7, Topić 6, Đurić 7, Selaković 6 (Birinji), Lukić 6, Vidović 6 (Putnik), Nedić 6, Đorđević 6, Stanić 6, Malić 6, Adamović 6.

U Vitojevcima je viđena dinamična i borbena igra rivala.U svih 90 minuta igrao se napadački fudbal. Gosti su izdržali sve napade domaćina u prvom poluvremenu. Domaćini bili bolji rival, u drugom poluvremenu, i na kraju su zasluženo slavili.Uz to su gledaoci mogli da vide i dva izvanredna gola. Prvo Miletića iz šuta sa gotovo 30 metara, i gol V. Petrovića izblizine posle odbijene lopte.

A, najbolji pojedinac susreta bio je Slobodan Tripić,  koji je najviše doprineo domaćoj pobedi, svojom borbenom i kvalitetom igrom.

N. Novaković

Železničar - Ljukovo 3:2 (0:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 200, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Pavlović u 55, Draganić u 63.i Andreata u 74.za Železničar, Čučković u 39.i 90. minutu za Ljukovo.Žuti kartoni: Draganić, Pavlović (Železničar), Blanuša, Trivković, Grković, Uzelac, Georgijev (Ljukovo).

ŽELEZNIČAR: Milinović 8, Rakar 8, Katarić 7, Marjanović 8 (Milosavljević 6), Draganić 8, Jakšić 7 (Šponja 6), Jurišić 7, Lukić 7, Dubajić 7, Pavlović 8, Mrđa 6 (Andreata 9).

LJUKOVO: Lukić 6, Grković 7 (Bjeljac 6), Blaniuša 7, Bošković 7, Georgijev 7, Uzelac 8, Arsić 7 (Kovačević 6), Stojanović 7 (Vučenović 6), Makarić 7, Trivković 8, Čučković 8.

Ljukovčani su na svom terenu kao gosti nadigrali u svemu favorizovane Inđijce u prvom poluvremenu. Ali u nastavku, kod gostiju u igru ušao Stefano Andreata, koji je preporodio igru svog tima. Gosti su igrali brže, više su napadali i postigli tri gola.

I. Đumić

Rudar - Napredak (P) 2:1 (1:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci).Strelaci: Marković u 28. i 55. za Rudar, a Ivković u 78. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Pekez, Santrač, Marković, Gravara (Rudar), Vračev, Sremac, Skopljak (Napredak).

RUDAR: Pardovicki -, Dejić 8, D. Krstić 8, Pekez 8, Santrač 8, Jovanović 8, Novaković 8, Popović 8,  Marković 9, Požarev 8 (Manojlović 8), Dostanić 8 (Gravara 8).

NAPREDAK: Nikolić 6, Đilas 6, Kljajić 6, Ivković 6, Sremac 7, Skopljak 6, Vračev 6 (Erceg 6), Dimitrijević 6, Pazarski 7, Milenko Jovanović 8, Tica 6.

Bodovi su zasluženo ostali u Vrdniku.Jednostavno igrači Rudara su bili bolji rival.I gledaoci su mogli da vide lepu utakmicu.

N. Dević

Kupinovo-Borac (K) 0:3 (prekinuto u 48. minutu)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Todorović (Inđija). Strelci: Pjevac  u 15, D. Samaryić u 35.i Radišić u 51. minutu Žuti karton: Đuričić (Kupinovo).

KUPINOVO: J. Bošković, Budimčić, Jeftić, Milijašević, Đuričić, N. Bošković, Stajčić, Z. Jovanović.

BORAC: M. Ilić, Ručnov, Aćimović, M. Matić, Radišić, Vukosavljević, V. Matić, D. Samardžić, Mirković, Pjevac, Ninković.

Domaćini su počeli meč sa samo osam igrača. Zbog povrede dvojice, domaćini su ostali sa šest igrča, pa je sudija Todorović primenio fudbalska pravila i prekinuo utakmicu.

N. Radanov

Polet - Budućnost 2:2 (0:1)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 50, sudija Miškulin (Ruma).Strelci: Knežević u 70.i Jović u 90. (iz penala) za Polet, a Roksa u 30. (iz penala) i Simovljević u 68. minutu za Budućnost. Žuti karton: Brkić (Polet).Crveni karton: Knežević (Polet).

POLET: Grković 6, Starac 6, Poljak 5, Pejović 6, Knežević 6, Brkić 6, Ivaniš 6 (Srjemac 6), Jović 6, Inđić 6 (Delibos 6), R. Kesić 5 (Kalezić 6), Milić 6.

BUDUĆNOST: Jokić 7, Grujić 6 (Đorđić), Radosavljević 6, Jeftić 6 (Bojanić), Janković 6, Petrović 6,  Simovljević 7, Roksa 7, Stanić 6, Mihailović 6, Oparušić 6.

Domaćini u samom finišu utakmice došli do velikog boda.Gosti kažnjeni najstrožom kaznom posle igranja lopte rukom u svom kaznenom prostoru.A, Jović je bio precizan sa jedanaest metara. Sve u svemu gosti mnogo bolji u prvom poluvremenu, a domaćini za nijansu u nastavku.Na kraju konačan rezultat realan. A. Rađenović

Graničar (A) - PSK Putinci 1:1 (1:1)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 50, sudija Bošković (Salaš Noćajski).Strelci: Andriška u 2. za Graničar, a Ljubinković u 20. minutu za PSK Putince. Žuti kartoni: V. Mijanović, Andriška, M. Mijanović (Graničar), Alimpić (PSK Putinci).Crveni karton: Vidaković (PSK Putinci).

GRANIČAR: Tomašević 6, N. Miljenović 6, M. Mijanović 6, Skakavac 6 (Bojanić 6), Starčević 6, Andriška 7, V. Mijanović 6, Knežević 6, Končar 6, Kulačanin 6.

PSK PUTINCI: Borojević 6, Kvočka 6, Vidaković 6, Adamović 6, Nedimović 6, Ljubinković 6, G. Vasiljević 6, Vuković 7, Pešelj 7, Alimpić 7.

Andriška brzim golom, doveo, je domaćine u vođstvo i to je bilo sve što su igrači Graničara pokazali u ovom meču. Na drugoj strani gosti, su odneli samo bod, jer su njihovi strelci bili dosta neprecizni. A imali su najmanje pet zicera uz postignuti izjednačujući gol.

Č. Jovičić

GOLUBINCI: Jadran - Borac (M) 6:2, NOVI KARLOVCI: Polet -Budućnost 2:2, KUPINOVO: Kupinovo - Borac (K) 0:3 (prekinuto u 48.minutu), VRDNIK: Rudar - Napredak (P) 2:1, LJUKOVO: Želeničar -Ljukovo 3:2, VITOJEVCI: Partizan - Sloven 2:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Sloboda 0:2, ADAŠEVCI: Graničar - PSK Putinci 1:1.