POTISKA LIGA Veselinov matirao Tornjošane

17.04.2019. 12:18 12:19

U Potiskoj ligi proteklog vikenda su postignuti ovi razultati:

Horgoš  - Tornjoš 2:0 (2:0)

HORGOŠ: Stadion Horgoša, gledalaca 100. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelac: Veselinov u 5. (iz jedanaesterca) i 35.minutu. Žuti kartoni: Terteli, Hoksa, Puljai, Kakaš (Horgoš), Tot, Norbert Nađ i Černak (Tornjoš).

HORGOŠ: Bende, Vadas, Terteli, Kakaš, Hoksa, Veselinov, N. Makra (Šomođi), Bate, Puljai (I. Makra), Dobo, Kolompar.

TORNJOŠ: Memedović, Barna, Seke (Norbert Nađ), Tothorgoši, Nimrod Nađ, Kokrehel (Katona), Tot, Černak, Rušak, Karačonji, Kasaš.

Horgošani su nadigrali Tornjošane.  U 5.minutu na dubinsku loptu Rudolf Dobo se sam našao pred golom, klizećim startom zaustavio ga je Nimrod Nađ, a sudija Simendić opravdano dosudio penal, koji je sigurno realizovao kapiten Horgošana Darko Veselinov.

Pobeda je potvrđena u 35.minutu, nakon slobodnog udarca sa leve strane. Dobo je sa prve stative loptu prosledio na drugu, gde je akciju efektnim pogotkom završio Veselinov.

U drugom delu Horgošani su zatvorili prilaz golu, dobro je mrežu čuvao Viktor Bende, a u 70.minutu izgledna prilika ukazala se Norbertu Makri, ali je golman Tornjoša Nenad Memedović odbranio.

M. Mitrović

Graničar - Hajduk 6:1 (3:0)

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 50. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Božanin u 30, 34, 73. i 79. i Jevtić u 42. i 82. za Graničar, a Onjin u 60.minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Uverić (Graničar), R. Radaković i Rankov (Hajduk).

GRANIČAR: Todorović, Z. Popović, Uverić, Savić, Sarapa, Ignjatov, Bajić, Stojkov, Jevtić, B. Popović, Božanin (Reyić).

HAJDUK: Labus, Miloš Hajder, Marta (Korbelić), A. Horvat, Rankov, Bodroža (Petrović), Onjin, Žiškov, R. Radaković, Banjac (Bjelica), Milan Hajder.

Đalinci su ubedljivi bili protiv ekipa iz Podlokanja, koja je odolevala privh pola sata, a onda je na scenu stupio Aleksdandar Božanin, koji je seriju započeo u 30. i 34.minutu. Božanin je čak četiri puta na ovoj utakmici primorao na kapitulaciju golmana Hajduka Milana Labusa, sa dva pogotka primogao mu je Jovan Jevtić.      M. M.

AFK - Šampion 3:0 (2:0)

ADA: Stadion u Rekreacionom centru „Adica“, gledalaca 100. Sudija: S. Jurić (Senta) Strelci: Jovanov u 14, Vujić u 34. i Bikicki u 78.minutu.

AFK: Balaž, Jovanov, Vujić, Šević, Lalić, Peko, Bikicki, Kiš, Segedinski (Stepančev), Peter, Požar (Megada).

ŠAMPION: Tertei, Saša Stojičić (Tot), Erdelji, Krajnović, Čoti, Šili, Biro, Slobodan Stojičić, Mora, Mijatov, Virag.

Ađani su pružili dobru partiju protiv gostiju iz Oroma. Mrežu Krištofa Terteija u 14. minutu načeo je Marko Jovanov, a u 34.minutu prednost je udvostručio Sava Vujić. Drugo poluvreme se igralo opuštenije, a za konačan rezultat postarao se Tamaš Bikicki. M. Mr.

Tromeđa - Tisa 1:8 ( 1:2)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 30. Sudija: S. Ignjatov (Novi Kneževac). Strelci: Feher u 31. za Tromeđu, a Radanov u 32. i 66, Bobojčev u 34. i 84, Buš u 53, Fodor u 76, Liptai u 83. i Horvat (autogol) u 80.minutu za Tisu.

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Farkaš (A. Domonkoš), K. Domonkoš, Horvat, L. Domonkoš, Lakatoš, Đeri (Vaš), Agošton, Homolja (Guljaš), Feher.

TISA: Kovač, Zombori, Šili, Mojsin (Jenei), Liptai, Radanov, Maletin, G. Lenđel, Buš (Ignjin), Bobojčev, Fodor.

Tromeđa je u 31.minutu povela golom Daniela Fehera, ali je radost domaćina trajala samo minut. Danijel Radanov je izjednačio već u sledećem minutu. Dva minuta kasnije Arnold Bobojčev dovodi u vođstvo goste iz Padeja, koji su se razigrali u drugom delu.    M. Mr.

Jedinstvo (M) - Slavija 1:3 (1:3)

MARTONOŠ: Igralište Jedinstva, gledalaca 30. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Laslo Husta u 42. (iz jedanaestarca) za Jedinstvo, a Erić u 15, Agošton u 31. i Stojan Jovičin u 38.minutu za Slaviju.

JEDINSTVO: Mikša, Bajus, Laslo Husta , Haško, Nađ, Bite, Varga, Jakovljev, Juhas, Šafranj, Simić (Poša, B. Ateljević).

SLAVIJA: J. Arsenov, Remete, Perišić, Stojan Jovičin (Grujin), Maluckov, Milanov (S. Arsenov), Agošton, Slavković, Etić, Stevica Jovičin), Elezović, Husak.

Dominirali su gosti iz Banatskog Aranđelova koji su stekli veliku prednost od 3:0. Najpre je mrežu Mikše u 15. minutu zatresao Erića na asistenciju Remetea, a vođstvo je udvostručio Agošton. Na odbijenu loptu u 38. minutu Stojan Jovičin je postigao i treći pogodak. Martonošani su poraz ublažili iz penala.          M. Mr.

MARTONOŠ: Jedinstvo - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:3, MAJDAN: Tromeđa - Tisa (Padej) 1:8, ČOKA: Čoka - Potisje (Kanjiža) 0:1, SANAD: Jadran - Jedinstvo (Srpski Krstur) 2:1, HORGOŠ: Horgoš 1911 - Tornjoš 2:0, ĐALA: Graničar - Hajduk (Podlokanj) 6:1, ADA. AFK - Šampion (Orom) 3:0. Slobodna je bila Bačka (Mol).