SREMSKA LIGA Revija golova u Vrdniku

16.04.2019. 13:19 13:22

Proteklog vikenda odigrane su okviru Sremske lige. Ovo  su rezultati:

VRDNIK: Stadion Rudara, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci).Strelci: Požarev u 15, 28, 85. i 87. za Rudar, a Simovljević u 3, Simeunović u 18. i 44, Roksa u 74. i 77, Janković u 75. i Petrović u 90. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: M. Pudar, Stojčić (Rudar), Jeftić, Janković (Budućnost).

RUDAR: Savić 5, Dejić 6 (D. Pudar 6), D. Krstić 7, M. Pudar 6, Santrač 6, Jovanović 6, Novaković 6, Stojčić 7, Marković 7 (Popović), Dostanić 7, Požarev 8 (Manojlović).

BUDUĆNOST: Jokić 6, Đorđić 6, Marjanovć 6 (Mihailović), Radosavljević 7, Jeftić 7, Janković 7, Roksa 8, Simovljević 8, Stanić 8 (Sretenović), G. Simeunović 7, Petrović 7 (Bojanić).

Prelepa utakmica u Vrdniku.A, gosti iz Salaša Noćajskog zasluženo slavili.      N. Dević

Polet - Borac (M)

1:1 (0:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 50, sudija Katić (Ruma). Strelci: Delibos u 50. za Polet, a Vasilić u 66. minutu za Borac. Žuti kartoni: Ivaniš, Brkić (Polet), Šarčević (Borac).

POLET: Grković 6, Popović 6, Poljak 6, Pejović 6, Knežević 6, Brkić 7, Ivaniš 6 (Inđić 6), Srjemac 6, Jović 6 (Delibos 6), Milić 6 (Kalezić), Dubravac 6.

BORAC: Kljajić 6, Koprić 6, Damjanović 7, N. Vuletić 6, Žilić 6, Tomšić 6, Kovačević 6 (Todorović 6), Jovelić 6 (Vukadinović 6), T. Vuletić 6 (Vasilić 6), Šarčević 6.

Favorizovani domaćinii nisu pobedili, ali nisu blistali ni gosti. Jednostavno borba za svaki bod je učinila svoje. Svaki bod u borbi za opstanak je bio značajan za oba rivala, pa je izostala bolja igra. Izvanredan gol je postigao Delibos. Bio je šut levom nogom iz slobodnog udarca sa oko 22 metra. Domaćini su bili bolji rival, ali nisu imali sreće u završnim akcijama. A, gosti su izjednačili posle nepostojećeg kornera, koji im je poklonio sudija. Najbrži posle kornera u kaznenom prostoru domaćih bio je Mrkajić, koji je sproveo loptu u nebranjeni deo mreže.           B. Rađenović

PSK Putinci - Sloboda 2:4 (1:3)

RUMA: Igralište kraj Kudeljare, gledalaca 60, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: Ljubinković u 32. i G. Vasiljević u 72. za PSK Putince, a Kuburović u 10, Dragojević u 14, Jerković u 37. i Knežević u 56. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Vidaković (PSK Putinci), Đuričić, Jerković, Radošević (Sloboda).

PSK PUTINCI: Borojević 7, Pešelj 7, Dereta 7, Adamović 7, Nedimović 7, G. Vasiljević 7, Ljubinković 7, Alimpić 7, Kvočka 7, Vuković 7, Vidaković 7.

SLOBODA: Radosavljevioć 7, Ragastovac 7, Jerković 7, V. Ninić 7, Đuričić 7 (Knežević), Kordolup 7, Kuburović 7 (Ašćerić), Mrkajić 7, Ranđelović 7, Jež 7 (Rašović), Dragojević 7.

Brzo su igrači Slobode poveli sa 2:0. Ipak, oslabljeni domaćini, neigranjem više standardnih prvotimaca, pružili su snažan otpor iskusnim gostiuma, koji su na kraju, ipak, zasluženo slavili.

Č. Jovičić

Graničar (A) - Sloven 2:2 (1:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica).Strelci: Knežević i Vurdelja za Graničar, Đorđević i Bošković (iz penala) za Sloven.

GRANIČAR: Tomašević 7, N. Miljenović 7, M. Miljenović 7, M. Mijanović 7, Skakavac 7, Andriška 7 (Starčević), V. Mijanović 7, Knežević 7, Končar 7 (Vurdelja 7), Kulačanin 7, Tomić 7.

SLOVEN: Der 7, Stanić 7, Kalajdžić 7, Lukić 7, Topić 7, Simić 7 (Đurić), Bošković 7, Nedić 7  (Đorđević 7), Vidović 7, Malić 7, Dragičević 7.

U samom finišu utakmice, domaćini su skrivili penal, pa je Bošković izjednačio rezultat, i tako svom timu doneo, skoro, neplanirani bod. A, igrači, Graničara, su tokom celog susreta bili bolji rival, ali nisu iskoristili nekoliko gol šansi. P. Simić

Donji Petrovci - Ljukovo 4:2 (2:2)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, gledalaca 150, sudija Petrović (Šid).Strelci: Janjuz u 8.i 30.i Bogunović u 51. i 80. minutu za Donje Petrovce, a Čučković u 4.i Trivković u 33. za Ljukovo. Žuti kartoni: Todorović (Donji Petrovci), Blanuša, Krstić, Grković (Ljukovo).

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 8, Sremčević 8, Diklić 8, Ružičić 8, Bogunović 9, Oljača 8 (Todorović 8), Šaša 8, Jovanović 8, Čvorkov 8 (Najić), Janjuz 9 (Čalić 7).

LJUKOVO: Lukić 7, Grković 7, Blanuša 7, Bošković 7, Georgijev 7, Uzelac 7, Arsić 7, Makarić 7, Trivković 8, Čučković 7 (Krstić 6), Stojanović 7 (Kovačević 6).

Davno u Donji Petrovcima, nije viđena tako, dinamična i kvalitena igra rivala. Očekivana pobeda domaćina. Ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Domaćini bili bolji rival u  toku celog susreta i na kraju su zasluženo slavili.Uz to su gledaoci mogli da vide i dva izvanredna gola.Janjuz je postigao gol makazicama, a drugi gol Bogunović je postigao iz preciznog i veoma jakog šuta s 18 metara.       D. Lejić

Partizan - Napredak (P) 4:2(3:0)

VITOJEVCI: Stadion Partizana, gledalaca 100, sudija Belić (Irig).Strelci: Tripić u 7. i 38.i Pajić u 10. i 75.za Partizan,  a Pazarski u 69. i 90. minutu za Napredak.

PARTIZAN: Stajčić 7, Tripić 8, Trumić 7 (Z. Jovanović 7), S. Jovanpović 7 (Aleksić 7),  Pajić 8, V. Petrović 7, G. Radović 7, Matijević 7 (Rankić), M. Radović 7, D. Petrović 7, Miletić 7.

NAPREDAK: Nikolić 7, S. M. Jovanović 7, Đilas 7, Kljajić 7, Ivković 7, Savić 7, Janković 7, Skopljak 7, Vasilić 7, Vračev 7 (Dimitrijević), Pazarski 8.

Popinčani su dobro parirali favorizovanim domaćima.Čak bili bolji rival, u drugom poluvremenu,  u nekim trenucima, i imali dvostruko više povoljnih šansi. I, na kraju su drugi deo igre dobili sa 2:1.        M. Latković

Železničar - Borac (K)

1:0 (0:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 100, sudija Bilić (Morović).Strelaci: Jakšić u 48. minutu Žuti kartoni: M. Ilić, D. Samardžić (Borac).

ŽELEZNIČAR: Milinović 8, Kekić 8, Katarić 8 (Marjanović 7), Kostić 7, Draganić 7, Krivokuća 6 (Andreata 7), Jakšić 7, Lukić 8, Jurišić 9, Krunić 7 (Rakar 7), Mrđa 7.

BORAC: M. Ilić 7, Aćimović 7, M. Matić 7, B. Samardžić 7, Milutinović 7, P. Ilić 7, V. Matić 7, D. Samardžić 7, Mirković 7 (Stojković), Pjevac 7, Ninković 7.

Odlični su igrali Inđijci.Minimalno, ali, su zasluženo slavili.Propustili su niz prilika.Jednostavno lopta nije htela da uđe u mrežu dosta dobrog golmana M. Ilića.Jakšić je postigao retko lep gol.Bila je to izrađena akcija, i na kraju se on sam našao ispred Ilića, usledio je previzan šut i lopta se zakotrljala u mreži gostiju.Golman Ilić je zaista bio nemoćan da nešto učini.  I. Đumić

Kupinovo - Jadran

0:4 (0:3)

KUPINOVO: Stadion Kupinova, gledalaca 50, sudija Skakavac (Ruma). Strelci: Marković u 32. i 39, J. Kojčinović u 44. i Dragutinović u 90. minutu. Žuti kartoni: Vukašinović, N. Bošković, Stajčić (Kupinovo), Naglić (Jadran).

KUPINOVO: Vukašinović, J. Bošković, Lukač, Đuričić, Stajčić, Balog,  Zujić, Budimičić (Z. M. Jovanović), Milijašević, N. Bošković, Z. Jovanović.

JADRAN: Čavić, Maletić, Bulatović, Šestović, J. Kojčinović, Milaković, Rajić, Pekić (Bajić), Marković, Naglić (M. Kojčinović), Branković (Dragutinović).

Gosti očekivano došli do ubedljive pobede. Najbolji pojedinac u u gostujućoj ekipi bio je Danko Marković, i strelac dva gola. Domaćini, su igrali onoliko koliko su im gosti dozvoljavali.

1. Malenčić

NOVI KARLOVCI: Polet - Borac (M) 1:1, KUPINOVO: Kupinovo - Jadran 0:4, VRDNIK: Rudar - Budućnost 4:7, INĐIJA: Železničar - Borac (K) 1:0, VITOJEVCI: Partizan - Napredak (P) 4:2, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - LJkovo 4:2, ADAŠEVCI: Graničar - Sloven 2:2, PUTINCI: PSK Putinci - Sloboda 2:4.