11.04.2019. 20:00 08:41
Izvor: FOTO TANJUG/ DIMITREIJE GOLL/ nr

Rukometna reprezentacija Srbije u jednom od odlučujućih mečeva u u kvalifikacija za EP nije uspela da pobedi i napravi iznenađenje protiv mnogo bolje i iskusnije Hrvatske, na kraju bilo je nerešeno.

Posle ovog remija “orlovi” su u mnogo težoj situaciji i moraju da čekaju rasplet kako u svojoj grupi tako i u ostalim. Kalkulisanja više nema do kraja kvalifikacija moramo pobediti Švajcarsku i Belgiju, kao i Hrvati Švajcarce.

Početak susreta protekao je u igri bez visokog ritma, naši rukometaši bili previše stegnuti, dok su Hrvati takođe bili u poluritmu. Prvo poluvreme proteklo je  u taktičkom nadmudrivanju dva trenera, Peruničića i Červara.  Obe ekipe oslanjale su se više na odbranu iz koje su pokušavali da potom postignu lake golove iz polukontri i kontri. Maltene, poklopili su se i u izboru odbrana, krenuli su 5-1 da bi posle transformisali u 6:0.

Posle sjajnih intervencija golmana srpske reprezentacije Milosavljeva i hrvatskog Šega, Hrvati su poveli 2:0, pa 4:1, što je nateralo selektora Peruničića da zatraži tajm-aut. Sredinom poluvremena Zelenovića je zamenio Crnoglavcem, šansu je dobio Mošić, a između njih bio je Kukić, koji je uz to što je ispoljio hrabrost i probojnost, postizao i golove. Tada je do izražaja došao i pivot Pešić. Takva igra, uz dve-tri tehničke greške Hrvata vratila je našu reprzenetaciju u rezultatski egal (8:8, 10:10).

Motor Hrvatske, igrač oko koga se vrtila igra, bio je Duvnjak, dok je Stepančić našoj odbrani zadavao velike probleme. Završnica prvog poluvremena davala je nadu da naša mladost može da iznenadi iskusne Hrvate.

U nastavku selektor Peruničić na teren je uveo Vorkapića i Krsmančića, koji su uneli živost i doprineli da Srbija dođe do dva gola prednosti (16:14), koju je održavala do sredine drugog poluvremena (20:18). Čak je imala i dva puta priliku da dođe u vođstvo od tri gola.

Oba selektora odlučila su se za napad sedam na šest, što je uobičajeno za Hrvate. Srbija je bila bolja, a selektor Peruničić je često kombinovao i dao šansu svim igračima. Hrvatskusu u igri držali Duvnjak  i individualna rešenja Karačića.

Izjednačena igra vodila se do kraja susreta, čak je Srbija imala poslednji napad. Na tajm-autu Peruničić je zahtevao da orlovi završe napad preko krila, međutim, Kukić je preuzeo na sebe odgovornost i prokockao šansu da pobedimo.

J. Galić

Srbija - Hrvatska 25:25 (13:13)

BEOGRAD: Štark arena, gledalaca 7.950, sudije: Evgenji i Nikolaj (Rusija). Sedmerci: Srbija 1 (1), Hrvatska 2 (2). Isključenja: Srbija 6, Hrvatska 6 minuta.

SRBIJA: Pušica, Vorkapić 2, Vujić, Krsmančić 1, Crnoglavac 2, Tešić 4, Radivojević 1, Dimitrijević, N. Ilić 3 (2), Nošić 1, V. Ilić 4, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 1, Cupara (1 odbrana), Milosavljev (7 odbrana).

HRVATSKA: Duvnjak 6, Stepančić 3, Gaya, Vida, Ivić, Karačić 3 (1), Vekić, Božić Pavletić 2, Štrlek 3, Musa 1, Manić 4, Mandić 1 (1), Branković, Šipić 2, Šego (12 odbrana), Bećiri.