Superliga: Voša u gornjem domu elite

07.04.2019. 21:03 21:21
Izvor: J. Grlić/ Fudbaleri Vojvodine slave trijumf u derbiju i plasman u plej-of

Posle izuzetno turbulentnog prvenstva, a onda još dramatičnijeg derbija s Partizanom, fudbaleri Vojvodine ipak su stigli do plej-ofa.

Do gornjeg doma elite novosadski tim odveo je  odlični Bojan Matić, strelac dva gola, mada se mora naglasiti da su svi ostali učenici trenera Radovana Krivokapića pokazali da imaju veliko srce. Uspeli su da nadigraju velikog rivala i podare sebi i svojim navijačima zasluženu radost.

Utakmica je počela kao u najlepšim snovima za ekipu Vojvodine. U 3. minutu Vuk Mitošević prekinuo je jednu akciju crno-belih i sjajno u prazan prostor proigrao Matića. Ovaj je loptu odlično prihvatio, povukao je nekoliko metara i onda šutem sa desetak metara savladao golmana Stojkovića. Bila je to, barem tako su pomislili navijači, najava sjajne utakmice. Partizan je preuzeo inicijativu, ali je u najvećem broju slučajeva iz nje nije uspevao da dođe do neke situacije koja bi mirisala na pogodak.

Minut ćutanja

Pred početak derbija gledaoci i fudbaleri Vojvodine i Partizana minutom ćutanja odali su počast nedavno preminulom nekadašnjem igraču crveno-belih Draganu Bošnjaku.

Bez navijača na Severu

Najavili su navijači  Vojvodine da neće prisustvovati utakmici zbog, kako su naglasili, nepoštavanja od strane policije i zadržavanja na tribinama posle derbija dužeg i od dva sata. Pristalije crveno-belih zaista nisu bile na svom mestu, Sever je bio avetinjski prazan, a na njemu se nalazio jedino transparent na kojem je pisalo: “Upravo napolje”.

Najbliži izjednačenju gostu su bili u 21. minutu kada je Rikardo proigrao Zakarića, međutim, neko iz odbrane crveno-belih izblokirao je njegov udarac. Nastavili su Beograđani da pritiskaju i u 27. minutu beležimo šut Rikarda, ali je lopta išla pravo u Rockova. Vojvodina je odgovorila nešto kasnije, kada se Zlomislić izborio za  loptu, šutirao sa 18 metara, ali je Stojković bio siguran.

Kada se očekivao odlazak na odmor, u prodoru je bio Pantić, na njega je startovao Zlomislić, a arbitar Đorđić je procenio da je to učinio na nedozvoljen način i dosudio prekršaj za goste, dodelivši i žuti karton fudbaleru Vojvodine. Slobodan udarac maestraleno je izveo Zoran Tošić, pogodio levi gornji ugao gola Emila Rockova i izjednačio rezultat na 1:1

U nastavku utakmice bila je vidljiva orijentacija crveno-belih da agilnijom igrom pokušaju da stignu do pobede. Međutim, sve do 59. minuta nije bilo prilika za gol, a onda je Matić primio loptu i iz okreta šutirao samo u spoljni deo mreže. Usledila je tada pauza zbog nerazumnog i odvratnog navijanja navijača Partizana, pa je sudija  Đorđić prekinuo utakmicu na gotovo 15 minuta. Kada su se strasti na tribinama malo primirile, počeo je nastavak susreta koji je Novosađanima, ispostaviće se, doneo ogromnu radost. Najpre je, posle centaršuta Devetaka, Valijente nespretno uputio loptu ka sopstvenoj mreži, ali je iskusni golman Stojković bio oprezan. Pet minuta kasnije u kaznenom prostoru srušen je bio Bojan Matić, međutim, arbitar je dozvolio da se igra nastavi. Utakmica je bila produžena za čitavih 16 minuta, a u njima smo videli tri pogodka.

U 10. minutu nadoknade mladi Dejan Zukić sjajno je predriblao Valijentea, uputio je centaršut pred gol, a Matić je glavom pogodio desni donji ugao za vođstvo Novosađana. Ni tu nije bilo kraj... Kada se očekivao završetak susreta, posle odlične kontre Matića, sjajno je reagovao Nikola Gajić i postigao svoj prvi seniorski pogodak, ujedno i treći za Vojvodinu.

Iako je priča praktično bila završena, Partizan se i dalje borio i u poslednjim trenucima meča Đorđe Ivanović postigao je drugi gol za konačnih 3:2 za domaćina.

A. Predojević

Vojvodina – Partizan 3:2 (1:1)

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca 6.500, sudija: Đorđić (Beograd). Strelci: Matić u 3. i 90 10 i Gajić u 90 14 za Vojvodinu, a Tošić u 45. i Ivanović 90 15  minutu za Partizan. Žuti kartoni: Zlomislić, Mitošević (Vojvodina), Valiente, Zakarić i Urošević (Partizan).

VOJVODINA: Rockov 7, Lazarević 7,5, Veselinović 7,5, Saničanin 7,5, Devetak 7, Zlomislić 7 (Zukić 7,5), Mitošević 7, Đurić 7, Milojević 7 (Nešković 7), Gojkov 7 (Gajić 7,5), Matić 8,5.

PARTIZAN: Stojković 7, Vuličević 6,5, Valijente 6,5, Pavlović 7, Urošević 7, Zđelar 7, Šćekić 6,5, Tošić 7,5 (Smiljanić), Pantić 7 (Ilić), Rikardo 6,5, Zakarić 6,5 (Ivanović 7).

Milošević čestitao domaćinu, Krivokapić pohvalio igrače

Trener crno-belih  Savo Milošević sportski je priznao poraz svoga tima i čestitao Vojvodini na pobedi.

- Kada sam preuzimao ekipu, nisam mogao ni da naslutim kolika je duboka kriza u kojoj se ona nalazi. Vojvodini čestitam na zasluženoj pobedi, a nama sada sledi detaljnija analiza učinka svakog od igrača, kao i ekipe u celini, jer je sigurno da ovo što prikazujemo nije na nivou imena Partizana. Dug je put do oporavka - rekao je Milošević

Trener Vojvodine Radovan Krivokapić, što je i normalno, bio je zadovoljan zbog izuzetno vredne pobede.

- Primili smo gol u veoma nezgodnom trenutku i prezadovoljan sam načinom na koji se ekipa podigla u drugom poluvremenu i pokazala ogromnu želju da pobedi. Ušli smo u plej-of, ali već od sutra svi u klubu moraćemo da dobrano razmislimo o tome kako nam se nikada više ne bi ponovila borba za osmo mesto na tabeli - kazao je Krivokapić.

Novinare je zanimalo šta obojica trenera misle o skandiranju sa tribina zbog kojeg je utakmica bila prekinuta više od 15 minuta.

- Ne mogu nikako da shvatim i prihvatim taj način navijanja, jer u Vojvodini živi preko 20 nacionalnosti. Zaista ne znam šta je bio uzrok da se navijači oglase na taj način - rekao je Milošević.

- Nemam šta da dodam, osim da je sigurno to da mi ničim nismo dali povoda za takvu reakciju navijača Partizana - složio se Krivokapić.

18

Prvenstvo se deli na dva dela: prvih osam ekipa igraće za titulu i za Ligu Evrope (dve ekipe, plus pobednik Kupa), a  preostalih osam za opstanak. Iz Superlige ispadaju dva kluba, a četrnaestoplasirana ekipa igra baraž sa trećeplasiranom ekipom Prve lige. Bodovi se prepolovljavaju u plej–ofu i plej–autu.

Superliga: Vojvodina-Partizan 3:2 (1:1)

07.04.2019. 16:11 19:25