Opštinska liga Šid: Kontrama do bodova

03.04.2019. 12:38 12:40

​​​​​​​OFK Bingula - Sremac 0:3 (0:2)

BINGULA: Igralište OFK Bingule, gledalaca 80, sudija Ždinjak (Šid). Strelci: Levaja u 29, Vlaisavljević u 32. i Pajić u 83. minutu (autogol).Žuti karton: Pajić (OFK Bingula).

OFK BINGULA: Volić 8, Šućak 7, Franciski 6 (B. Radičević 7), Džever 8, Kramar 7, B. Vidović 7 (Rajić 7), R. Mikić 8, Đ. Mikić 7, Farkaš 7, Stambolija –(Pajić 7), Nikolić 7 (Stanković 7).

SREMAC: Milenković 8, Vranov 8, Arežina 7, Ostojić 7, Levaja 8 (Miličić), Mijatović 7, Janković 7 (Šolak), Vlaisavljević 8 (Vidović), Čalić 7, Subić 8, Eror 7.

Dosta dobra utakmica u kojoj su domaćini bili bolji u drugom poluvremenu. I to od 55. do 75. minuta kada gosti nisu izlazili iz svog kazneog prostora. Igra u prvom poluvremenu bila je skoro ravnopravna. Domaćini su propustili više zicer šansi. Onda je Levaja pobegao domaćoj odbrani, potom je na isti način uradio i Vlaisavljević.

S. Ćosić

Napredak - Graničar (J) 1:0 (0:0)

VAŠICA: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija Stević (Šid). Strelac: A. Mladenović u 55. minutu. Žuti kartoni: Gavrilović, Milekić (Napredak), Milovanović, Stojanović (Graničar).

NAPREDAK: Sremac, Jastrebić (Milekić), Gavrilović, Brekić, P. Petrović, Čavić, V. Petrović, B. Mladenović, Đačanin (Veinović), B. Novaković, A. Mladenović.

GRANIČAR: B. Cvijanović, S. Đurić, D. Jović, I. Đurić, Kosanović (S. Jurošević), Rikić, Milovanović, I. Jurošević, Stojanović (D. Jurošević), Stević, G. Timarac.

Gledaoci su mogli da vide kvalitetnu i čvrstu igru rivala, a domaćini su bili malo srećniji od gostiju. Jeste domaćini su imali još pet šest zicera, ali raspoleženi golman gostiju Bodan Cvijanović je onemogućio domaće strelce da ga prosto izrešetaju.

D. Jastrebić

Sinđelić - Jedinstvo (LJ) 1:0 (0:0)

GIBARAC: Stadion Sinđelića, gledalaca 100, sudija Končar (Erdevik). Strelac: Šarac u 49. minutu. Žuti kartoni: Adamović, Uglješić, Španović, Drenovac (Sinđelić), Mrđanović (Jedinstvo).

SINĐELIĆ: Vudrak, Adamović, V. Miletić, Savić, Vukšić, Mraović, Drenovac (Španović), Šarac, Đ. Todorović, Marčetić, Uglješić.

JEDINSTVO: Mrkonjić, Mrđanović (Šili), Radivojević, Teležar, Punoš, Ramić, Petrović, Ž. Sremčić, Tadić, Ganić, Širadović.

Domaćini su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno da osvoje planirane bodove. Gosti iz Ljube bili su bar ravnopravan rival, pa čak u nekim trenucima i bolji. Onda su odmah u dugom poluvremenu poklonili gol domaćinima. Gostujuća odbrana je pustila Šarca da šutira izblizine, a ovaj je taj šut pretvorio u gol i konačnu pobedu Sinđelića.

V. Miletić

OFK Bačinci - Jedinstvo (M) 0:4 (0:1)

BAČINCI: Igralište OFK Bačinaca, gledalaca 53, sudija Minja Mitrović (Erdevik). Strelci: D. Jović u 29. i 89, Ž. Jović u 56. i Marić u 77. minutu. Žuti karton Marić (Jedinstvo).

OFK BAČINCI: Popović, Cetić, Gačić, Dudić, Ilić, Vurdelja, Končar, Kalinić, Perišić, Milinković  (Radivojšić, Dojčinov.

JEDINSTVO: Protić, Ivković (Nišević), Adamec (Bolić), M. Malić, Kotarlić (Šibalić), Ž. Malić, Harvličak, Alimpijević (Jovanović), Arbić, D. Jović, Ž. Jović.

Bačinčani su sve pokušavali da još u prvom poluvremenu reše meč. I propisno su se ispromašivali. Promašili su čak pet zicera. Usledila je za te promašaje baš velika i ubedljiva kazna od mnogo spremijih gostiju iz Morovića.

Z. Lazarov

Omladinac (B) - Erdevik 3:4 (0:2)

BATROVCI: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija Zečević (Šid). Strelci: Bodo u 52. i 64. i Veinović u 90.za Omladinac, Manojlović u 16, Jelčić u 26. i Anđelić u 90. i 92. minutu za Erdevik. Žuti kartoni: Farkaš, Mijatović, Bodo, A. Manojlović, Rukavina (Omladinac), Štrbac (Erdevik).Crveni karton: Vezirović (Erdevik).

OMLADINAC: D. Manojlović 7, Veinović 7, Smajić 7, Tomić 7, Ž. Malešević 7, A. Manojlović 7,, Rukavina 7, Teslić 7 (Andrić), Farkaš 8 (Stanković), N. Veinović 6 (Dujaković), Lazić 7 (Bodo 8).

ERDEVIK: Janković 7, Babić 7, Gerik 7, Cvijanović 7, Jelčić 7, Vezirović 6, Pavlović 7, Bojanić 7 (Štrbac 7), Manojlović 7 (Pap 7), Zablaćanski 7 (Anđelić 8), Cvetković 7.

Domaćini su bili sigurni u svoju pobedu. Bili su i mnogo bolji rival i u potpunoti su nadigrali favorizovane goste iz Erdevika. Ali, ipak su poraženi, Anđelić je postigao za goste dva gola u nadoknadi vremenai sva tri boda su pripala srećnijim gostima.

A. Manojlović

Borac (I) – Jednota 0:3 (0:1)

ILINCI: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Stojeski (Šid). Strelac: Đorđević u 2, 68. i 83. minutu.

BORAC: Stanković, Cigankov, Pejić, M. Đurić, Simeunović, D. Filipović, I. Filipović, Stojšić (Sarapa),  Medić (Šarkanović), Stefanović (Trivić), Panić.

JEDNOTA: Stojadinović, Đurđević, Šipka (Kološnjaj), Šumaruna, Popović (Ostojić), S. Hrček, Aleksić, Đorđević, Hančovski (Poluga), Milutinović (Radonjić), Dumitrović (Stančić).

Favorizovani gosti iz Šida morali su ipak u drugom poluvremenu da se dosta namuče da dođu do očekivane pobede protiv fenjeraša. Raspoloženi Đorđević je tri puta matirao odbranu domaćina skoro sam.

D. Stojšić

VAŠICA: Napredak - Graničar (J) 1:0, BINGULA: Bingula - Sremac 0:3, GIBARAC: Sinđelić - Jedinstvo (LJ) 1:0, BAČINCI: Bačinci - Jedinstvo (M) 0:4, ILINCI: Borac - Jednota 0:3, BATROVCI: Omladinac - Erdevik 3:4.

1. Sremac          12     10     1      1      50:14        31

2. Jednota          12     9      1      2      42:11        28

3. Erdevik          12     7      3      2      28:12        24

4. Jedins. (LJ)   12     6      3      3      26:19        21

5. Napredak       12     5      2      5      22:20        17

6. Jedins. (M)    12     4      4      4      24:23        16

7. Sinđelić      12     4      3      5      26:21        15

8. Graničar (J)  12     3      4      5      18:19        13