Vojvođanska liga – Jug: Vojčani prikočili Rumljane

26.03.2019. 11:24 11:26

​​​​​​​Prvi maj - Sremac (V) 0:0

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 500, sudija Subašić (Veternik). Žuti kartoni: Radišić, Stanivuković (Prvi maj), Spalović, Marković (Sremac).

PRVI MAJ: Šegavac -, Bajić 7, Stanivuković 7, Krstić 7 (Mačvanski 7), Đukić 7 (Ristić 7), Tepić 7,  Radišić 7, Čupeljić 7 (Stoisavljević 7), Đokić 7, Stojčić 7, Zec 7.

SREMAC: Starčević 7, Kuburović 7, Ćato 7 (Grujić 7), Milojević 7, Draganović 7, Grujin 7, Spalović 7, Babić 7, N. Radivojević 7 (Marković 7), Kačar 7, Šaka 7 (Rajak 7).

U Rumi se igrao zanimljiv fudbal, ali ne baš kvalitetan. Domaćini nisu uspeli da realizuju svoje šanse. Imali su i dve izvanredne. U 75. minutu Mačvanski je pogodio stativu. I to iz šuta glavom. U 90. minutu golman Starčević je odbranio šut Radišića sa oko 25 metara. Ustvari gosti su došli sa namerom da neprime gol da osvoje bod i to su na kraju i uspeli.

J. Đorđević

Jedinstvo (SP) - Radnički (Š) 0:2 (0:1)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Krajnović u 5. i Derajić u 79. minutu. Žuti kartoni: Tošić (Jedinstvo), Kozeljac, N. Sarić, Šuša (Radnički).

JEDINSTVO: Jovišić 6, Denić 6, Grubor 6, Subotić 6 (Delić 6), Petrović 7, Tošić 6 (Igrač 6), Vukmirović 6, Živanović 6, Cvetanović 7, Milanović 6, Mihajlović 7.

RADNIČKI: Komazec 7, J. Sarić 6 (Nonković), Aperlić 7, Vasić 6, Stojšić 8, Derajić 7, Krajnović 7 (Teofilović), Mirčetić 6 (Šuša 6), Matić 6, N. Sarić 6, Perović 6.

Igrao se borben i dinamičan fudbal. Posle brzog vođsva Šiđana, domaćini su igrali više pred golom rivala. I u prvom poluvremenu propustili nekoliko prilika, iako su igrali slabije od očekivanog.

U nastavku Staropazovčani nešto agiliniji i svi na stadionu su očekivali izjednačenje. Promašili su igrači Jedinstva opet nekoliko povoljnih prilika. Onda je Derjać iskoristio kontru i tako su gosti došli do neočekivane, ali zaslužene pobede.

M. Bzovski

Tatra - Sloga 0:3 (0:0)

KISAČ: Igralište Tatra, gledalaca 300, sudija Stojić (Novi Sad), strelci: Đorđević u 75. i 78. i  Vukaljević u 63. minutu. Žuti kartoni: Grahovac (Tatra) I I Tomić(Sloga)

TATRA: Buzadžija 6, Macanović 6, Zirić 6, Subotin 6, Postić Borovnica 6, Sapundžić 6, Grahovac 6, Klaić 7, Nasić 6. (Barić 7), Ubović 6.

SLOGA: Borojević 7, Pastor 6, Nemanja Tomić 7, Zelić 6, Banović 7, Vukaljević 7, Svitić 7 (Prolić 6), Nikola Tomić7 (Marković 7), Đorđević 8, Vukaljević 7 (Ćuk 7), Tucakov 6,

Do 60 minuta igra je bila bila ravnopravna bez pravih prilika. U finišu utakmice gosti su preuzeli igru i sa tri efektna gola obezbedili pobedu. Domaći su igrali bezvoljno, slabo su se kretali i u odbrani pravili početničke greške.

P. Palik

Sloga (E) - Podrinje 2:0 (1:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 300, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelac: Kobiljski u 4. i 55. minutu. Žuti kartoni: Cvijić, Vučetić, Đurkić, Považan (Sloga), Trebovac, Pršić, Radovanović, Mijailović, Kovačić (Podrinje).

SLOGA: Petrović 8, Vučetić 7, Đurkić 7, Vuković 8, Domčić 7, Bojić 7 (Smiljanić 7), Považan 8 (Đurković),  Stojšić 7, Ristić 8 (Bojanić), Kobiljski 9, Cvijić 8.

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 6 (Pršić 7), A. Radovanović 6, Rogo 7 (Pavlović), Živković 7, Mijailović 7, Arsenović 6, Pantić 7,  Tomić 7, Trebovac 7, Vladisavljević 6 (Kovačić 7).

Lepa i otvorena utakmica, a igru rivala kvario je nesigurnim odlukama glavni sudija Meničanin. Prvu priliku za gol imali su gosti. Nakon kornera Tomić je glavom pogodio prečku. U nastavku akcije Stojšić je nesebično uposlio Kobiljskog koji je lako postigao gol. Posle vođstva domaćina gosti su imali dve lepe prilike za preokret.

U 15. minutu Vladisavljević je promašio skoro nemoguće-prazan gol. Potom je Relić odbranio Považanu šut sa tri metra.

Odmah u nastavku igre Stojšić je pogodio iz slobodnog udarca stativu. Rezultat je povisio Kobiljski. Smiljanić je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, on je loptu dočekao glavom i poslao je u nebranjeni deo mreže. Pantić je izbacio loptu gotovo sa gol linije i tako onemogućio Považanu da postane strelac.

A. Kuzmić

Borac (Š) - Podunavac 2:0 (1:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: Dimoski (Novi Sad), strelci: Č. Veselinović u 31. M. Đurić u 57. minutu.

BORAC: Vojvodić 7, Đaković 7, Makivić 7, Zečević 8, Ris 7, M. Đurić 7, Č. Veselinović 7 (Prodanov 7), S. Veselinović 8, Panić 7, Stojčić 8 (Milanović), M. Đurić 8 (Cvijić).

PODUNAVAC: Krompić 6, Mandić 6, Zogović 6, Kačarević 6, Ma. Živković 6 (Gavrilović 6), Paunović 6, Mi. Živković 7, Đurić 7, Pejčinović 6 (Čelar 6), Petronijević 7, Tintor 6.

U prvih pola sata čvrsta ekipa Podunavca odolevala je napadalima domaćina, a onda je na povratni pas Panića Čedomir Veselinović doneo prednost. I u nastavku je ekipa iz Šajkaša diktirala tempo, stvarala prilike i Stojčić je ubacio loptu između odbrane gostiju, utrčao je Mirko Đurić, zaobišao golmana i overio zasluženu pobedu.

M. Po.

Jugović - LSK 1:0 (1:0)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 300, sudija: Gačinović (Novi Sad), strelac: Terzić z 27. minutu. Crveni karton: Savić (LSK).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Babić 7 (Milojević 7), Ćeran 7, Vučković 8, Ris 6 (Stojanović 6), Antonić 7, Srdić 6 (Jakšić 7), Terzić 8, Nikolić 7, Bubnjević 8, Vuletić 7.

LSK: Šivoljički 8, Davolić 6, Vuletić 6, Lađevac 7, Nenadović 7, Savić 6, Bosančić 7, Vukotić 6, Dronić 6 (Maksimović), Vukolić 7, Plašvić 6 (Šćurka 7).

Ekipa Jugovića uspela je posle velike borbe i zalaganja da stigne do vrednih bodova. Gosti iz Laćarka nisu birali sredstva kako da se odbrane, pa je sudija Gačinović često morao da zaustavlja igru zbog prekršaja. Da domaći dođu do bodova potrudio se golom Terzić, a što se mreža gostiju još koji put nije zanjihala zasluge pripadaju golmanu Šivoljačkom.

M. Po.

Hajduk (Č) - Hajduk (D) 0:6 (0:3)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca 250, sudija: Sekulić (Futog). Strelci: Sovilj u 17. 27. i 70. Savičević u 65. i 75. i Bojić u 30. minutu. Žuti karton: Srećkov (Hajduk Č).

HAJDUK (Č): Sladojević, Lazić, Nađalin, Majski, Srećkov, P. Samolovac, Šarić, Maksimović (Njegovan), R. Samolovac (Vujčić), Suvajac (Popović), Makivić.

HAJDUK (D): Ćuruvija, Nestorović, Lukić (Veljković), Vujanović, Bajat, Šućak, Milenković (Dragojević), Svićević, Bojić (Mandić), Sovilj, Zagorčić.

Čuružani su u poslednjem momentu uspeli da spasu klub od gašenja i da nastave takmičenje u Vojvođanskoj ligi sa novim predsednikom Sinišom Jockovim. Bez pravog treninga, fudbaleri domaćina dočekali su vrlo dobar sastav imenjaka iz Divoša čije su ambicije ovog proleća sam vrh tabele.

Divošani su odigrali taman koliko treba i ubedljivo savladali domaćina, a igru pobednika obeležio je trostruki strelac i najbolji igrač ovog susreta Dušan Sovilj.

P. Bundalo

RDEVIK: Sloga - Podrinje 2:0, ŠAJKAŠ: Borac (Š) - Podunavac 2:0, KAĆ: Jugović - LSK 1:0, ČURUG: Hajduk - Hajduk (D) 0:6, KISAČ: Tatra - Sloga (T) 0:3, STARA PAZOVA:Jedinstvo - Radnički (Š) 0:2, RUMA: Prvi maj -Sremac (V) 0:0. Hajduk iz Beške je bio slobodan.

1. Prvi maj          17     13     1      3      36:14        40

2. Jugović            17     11     3      3      21:12        36

3. Sloga (E)         17     9      3      5      31:17        30

4. Borac (Š)        17     8      6      3      26:14        30

5. Podrinje          17     8      5      4      25:12        29

6. Sremac (V)       17     8      5      4      18:13        29

7. Hajduk (D)         16     9      0      7      31:11        27

8. Radnič. (Š)      17     7      2      8      26:26        23