Vojvođanska liga – jug: Rumljani učvrstili vođstvo

19.03.2019. 13:18 13:23
Izvor: Gužva pred golom Kisačana, Hajduk Divoš-Tatra

U Šidu se igrao zanimljiv fudbal, uz loše suđenje. Domaćini, nisu uspeli da realizuju, svoje šanse.

Radnički (Š) - Prvi maj 0:1 (0:0)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija Gaćinović (Novi Sad).Strelac: Tepić 68. minuitu. Žuti kartoni: J. Sarić, Perović, Aperlić, Ilić (Radnički), Đukić (Prvi maj).

RADNIČKI: Ilić 7, J. Sarić 7, Aprelić 7, Vasić 7, Stojšić 7, Derajić 7, Krajnović 7, Mirčetić 7 (Šuša 7), Matić 7, N. Sarić 7, Perović 7.

PRVI MAJ: Šegavac 7, Bajić 7, Stanivuković 7 (Dobić), Radišić 7,  Mačvanski 7 (Novaković), Krstić 7 (Tepić 7), Đukić 7, Ristić 7,  Čupeljić 7, Đokić 7, Stojčić 7.

U prvom poluvremenu imali su čak tri izvanredne prilike.Na drugoj strani gosti iz Rume igrali su dobro samo odbrani.

U nastavku gosti su  ipak, iskoristili jednu priliku, posle greške cele domaće odbrane. Dozvoli su Tepiću da ostane sam, a ovaj je uspeo da matira golmana Ilića.

B. R. -  P. L.

Hajduk (B) - Jedinstvo (SP) 3:2

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Graovac (Ruma).Strelci: M. Mitrović u 44. i 68.i Curaković u 62. (iz penala) za Hajduk, a Subotić u 47. i Bojić u 92. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Petrović, Orošikćš (Hajduk).

HAJDUK: Blagojević 7, Jovanov 7, Subotin 8, Curaković 8, Đorđević 7, Ž. Mitrović 8 (Mihajlović), M. Gavrilović 7, M. Mitrović 8 (Milovančević), N. Petrović 6 (Sič), Mačak 7, Orošić 7.

JEDINSTVO: Jovišić 7, Milanović 6, Grubor 6, Subotić 7, Petrović 7, Tošić 7 (Igrač), Živanović 7,  Cvetanović 7, Bajić 7 (Đuran),  Bojić 7, Vukmirović 7.

Igrao se borben i dinamičan fudbal. Beščani su u prvom poluvremenu propustili niz prilika, a vodeći gol su postigli tek u finišu poluvremena. Gavrilović i Ž. Mitrović su prošetali pošteno gostujuću odbranu.U završnici akcije M. Mitrović se dokopao lopte i lako izblizine matirao Jovišića.

U nastavku Staropazovčani nešto agiliniji, i plod takve igre je i izjednačenje.Odmah, zatim, domaćini, su krenuli nešto agilnije, i posle slobodnog udarca Subotić je igrao rukom. Curaković je bio siguran izvođač najstrože kazne za novo vođstvo Hajduka. Samo šest minuta kasnije bilo je 3:1.Braća Mitrović su izvela dupli pas, a Milan je potom izbio sam ispred Jovišića, koji nije mogao odbraniti precizan šut.

U nadoknadi vremena Petrović je pronašao Bojića u kaznenom prostoru domaćina, koji lako  postižće pogodak.

M. Batalo

Hajduk (D) - Tatra 1:0 (0:0)

DIVOŠ: Igralište Hajuka, gledalaca 250, sudija Dimoski (Novi Sad).Strelac: Skorupan u 64. minutu. Žuti kartoni: Milenković, Savićević (Hajduk), Subotin, Apić (Tatra).

HAJDUK: Aleksić 7, Nestorović 6, Lukić 6 (Vukanović 6), Mandić 6, Bajak 6, Šućak 6, Skorupan 7, Milenković 7 (Vujanović), Bojić 6, Veljković 7 (Savićević 6), Milojević 6.

TATRA: Buzadžija 6, Zirić 6, Macanović 6, Apić 6, Subotin 6 (Sapundžić), Lukić 6 (Nastić), Poštić 6, Grlica 6 (Borovnica), Klaić 6, Ubović 6.

Divošani, su napadali celu utakmicu, a gosti su se samo branili. i to s deset igrača. Ipak, iskusni strelac domaćih Skorupan, je uspeo da pobegne gostujućoj odbrani  i postign vredan pogodak.

U samom finišu gosti su mogli iz kontre izjednačiti, ali je golman Aleksić odbranio šut izblizine.

R. Maričić

Sremac - Sloga (E) 1:0 (0:0)

VOJKA: Stadion Sremca, gledalaca 200, sudija Pjevac (Temerin).Strelac: Pavković u 65. minutu. Žuti kartoni: Belak, Pavković, Milojević, Draganović, Šaka (Sremac), Vučetić, Stojšić, Ristić (Sloga).

SREMAC: Starčević 9, Kuburović 8, Milojević 8, Belak 7, Draganović 7, Grujin 8, Spalović 9, Babić 8 (Rajak), N. Radivojević 7, Šaka 8 (Marković 8), J. Radivojevičć 7 (Pavković 8).

SLOGA: Petrović 8, Đurkić 7, Domčić 7, Ristić 7, Smiljanić 6 (Cvijić), Grković 7 (Bojić 6), Stojšić 7, Bajunović 7 (B. Považan 6), Kobiljski 6,  Vučetić 7, Lovrić 5.

Čvrsta i borbena utakmica, u kojoj su Vojčani, bili bolji rival i zasluženo su slavili.Gosti su u više navrata zapretili, u prvom poluvremenu, ali u nastavku bili su nešto slabiji, gotovo bez prave šanse. Pobedonosi gol za domaćine postigao je Pavković posle dubinske lopte.Prvo je zaobišao odličnog Lovrića, pa je potom rezantnim šutem savladao i golmana Petgrovića.

A, najbolji pojedinac susreta bio je Mihajlo Spalević, koji je sjajno igrao u domaćoj odbrani.

M. Inđić

Podrinje - Borac  (Š) 2:2 (0:2)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Tošić (Novi Sad).Strelci: Kovačić u 66. i Relić u 98.za Podrinje, a Č. Veselinović u 20. i M. Đurić u 44. minutu za Borac. Žuti kartoni: Kovačić, Đurđević, Pavlović (Podrinje), Ris, Radin, Makivić (Borac).

PODRINJE: Relić 8, A. Radovanović 7, Pršić 5, Rogo –(Kovačić 6), Đurđević 5, Živković 6, Trebovac 6, Čokanjalović 5 (Pavlović 5), Arsenović 5 (Brus 5), Ivić 6, Mijajlović 5.

BORAC: Vojvodić 8, D. Ris 7, Makivić 7, Živanov 7 (S. Veselinović 6), N. Đurić 6, Radin 7, Č. Veselinović 8, D. Zečević 7 (Cvijić 7), Panić 7, Stojičić 7, M. Đurić 7.

Slabo izdanje domaćina i u drugom kolu nastavka prvenstva. Jesete da su domaći fudbaleri na početku susreta imali više od igre, ali su suviše, komplikovali u završnim akcijama.To su gosti vešto iskoristili i iz dve uspele kontre poveli.

U nastavku igre, nešto, bolja igra, fudbalera Podrinja, rezultirala je golom Kovačića.A, poravnao je rezultat golman Relić, i to glavom, u osmom minutu nadoknade igre.

Gosti su odugovlačili igru, čak 28 puta je fiziterapeut ulazio na teren. Pitanje je jasno, koliko se igralo u ovom meču-efektivno.

M. Drmanović

Podunavac - Jugović 1:0 (0:0)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Todić (Vrdnik).Strelac: Pejčinović u 60. minutu. Žuti kartoni: Balešević, Zogović, Kačarević Đurić, Pejčinović (Podunavac), Bubnjević, Ris, Nikolić, Terzić (Jugović).

PODUNAVAC: Mladenović 7, Mandić 8 (Tintor), Zogović 7, Anđelković 7 (Čelar), Vujasinović 8, Kačarević 7, Živković 7, Balešević 8, Pejčinović 8, Đurić 7, Petronijević), Ivančević 7

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Babić 7 (Makević), Vuletić 7, Vučković 7, Ris 7, Antonić 7, Srdić 7 (Jakšić), Terzić 7 (Milojević), Nikolić 7, Bubnjević 7, Pavlović 7.

Veoma zanimljiva utakmica. I, pored toga, što su gosti, bili faoriti u ovom meču, igrači Podunavca su bili mnogo bolji rival. I, mogli su slaviti i ubedljivije.A, pobedonosni gol za Belegišane postigao je Peđa Pejčinović i to glavom sa desetak metara, na centaršut Zogovića.

S. Majkić

LSK - Hajduk (Č) 4:0 (2:0)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 200, sudija Subašić (Veternik).Strelci: Vukotić u 4, 60. i 89. i Vuletić u 25. minutu. Žuti karton: Sladojević (Hajduk).

LSK: Šivoljicki 7, Vuletić 7, Maksimović 7 (Pisarević), Milošević 7 (Radić), Nenadović 7, Savić 7 (Šćurk), Bosančić 7, Vukotić 7, Donić 7, Vukolić 7, Plavšić 7

HAJDUK: Sanković 6 (Stanković), Lazić 6, Nađalin 6, P. Samolovac 6, Majski 6, Srećkov 6, Maksimović 6 (Njegovan), Sladojević 6, R. Samolovac 6, Sulajac 6, Makivić 6.

Mlađani, gosti iz Čuruga, nisu se mogli suprostaviti, daleko iskusnijim domaćinima.Jeste da su igrali gosti borbeno, ali to nije bilo dovoljno ni za bod.

M. Plavšić

ŠID: Radnički - Prvi maj 0:1, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje -Borac (Š) 2:2, VOJKA: Sremac - Sloga (E) 1:0, BEŠKA: Hajduk - Jedinstvo (SP) 3:2, DIVOŠ: Hajduk - Tatra 1:0, LAĆARAK: LSK - Hajduk (Č) 4:0, BELEGIŠ: Podunavac - Jugović 1:0. Sloga iz Temerina je bila slobodna.