Šampion poklekao u Beogradu

15.03.2019. 19:50 19:57

U utakmici bez rezultatskog značaja, ali u vek psihološki važnom crveno-belom derbiju, odbojkaši Crvene zvezde savladali su Vojvodinu NS seme i naneli joj četvrti ovosezonski poraz 3:1 (25:22, 15:25, 25:19, 25:20).

Novosađani su još ranije obezbedili lidersko mesto za plej-of, a na gostovanje ljutom rivalu su poveli i povređene Kujundžića i Vučićevića, te nastupili s nešto manjim manevarskim prostorom u igračkom kadru, ali poraz će im sigurno biti dobra lekcija pred završne borbe za titulu.

Sa dva bloka Mašulovića, domaći su od starta krenuli silovito i poveli. Samo na kratko je Voša zapretila i vratila se, ali poneka greška gostiju dodatno je pogurala Zvezdu. Nije aktuelni šampion imao rešenja za krajnje napadače protivnika, a i blok Zvezde je bio mnogo uspešniji, što je bilo dovoljno za sigurno vođstvo od 21:15. Posle servisa Simića, Novosađani su uspeli da se rezultatski vrate i smanje zaostatak na svega dva poena (22:20), ali nisu mogli više od toga do kraja seta.

Zaigrali su bolje novosadski crveno-beli u nastavku, pre svega pojačali servis i bili sigurniji u napadu. Tek asom Fundore, Voša je na obavezni odmor otišla s prednošću 12:9. Raspucali su se Mehić i Vijecki i Voša je nastavila dobru seriju do 20:12 koju nije prekinuo domaći trener Kukanjac ni sa dva tajm-auta te je izjednačenje došlo veoma brzo.

Raspoloženi Mehić igrao je sam na početku, uz pomoć Vijeckog i držao Novosađane u igri u trećem setu, ali se čekalo da im se još neko pridruži. Igralo se u egalu do početka druge polovine seta, kada je Zvezda napala servisom i preko Andonovića došla do prednosti (18:15). S druge strane, Vijecki je ostao sam u napadu, a Andonoviću se kod domaćih pridružio Dodić i Beograđani su ponovo poveli osvojivši treći period igre.

Ponovo je Voša zaigrala bolje posle gubitka seta, ali je u bitnim trenucima, kada je mogla da se rezultatski odlepi, grešila u napadu i tako održavala protivnika u egalu.

Početkom druge polovine seta, Pavlović i Jovanović su poslali po jedan neodbranjiv servis i doneli, ispostavilo se, odlučujuću prednost domaćinu (18:15), koji je brzo završio utakmicu u svoju korist.

M. R.

Crvena zvezdaVojvodina NS seme 3:1 (25:22, 15:25, 25:19, 25:20)

BEOGRAD: Hala USC “Voždovac”, gledalaca: 250, sudije: Janković (Niš), Radovanović (Stara Pazova).

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (l), Petković, Đurđević (l), Mašulović 10, Petrović, Nejić, Sinđelić 3, Jovanović 4, Dodić 17, N. Pavlović, Andonović 13, D. Pavlović 18.

VOJVODINA NS SEME: Simić 6, Vučićević, Brborić, Fundora 12, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević, Vijecki 23, Kujundžić, Kostić, Mehić 23, Radević 2, Todorović, Rudić.