Liga šampiona: Veliki preokret Junajteda, Rašford iz VAR penala izbacio PSŽ

06.03.2019. 23:23 23:28
Izvor: Duel PSŽ-a i Mančester junajteda, foto: FoNet

Fudbaleri Mančester junajteda priredili su veliko iznenađenje.

Posle 0:2 kod kuće, pobedili su Pari Sen Žermen u Parizu sa 3:1 i prošli u četvrtfinale Lige šampiona.

Neverovatan meč u Parizu rešen je u trećem minutu nadoknade vremena kada je Markus Rašford iz jedanaesterca postigao gol odluke i to posle naknadne odluke sudije Damira Skomine putem VAR-a. Slovenac je preuzeo hrabru odluku i procenio da je ruka Presnela Kimpembea za najstrožu kaznu, posle udarca Dijega Dalota.

Dva puta je Romelu Lukaku zatresao mrežu domaćina i to u 2. i 30. minutu, a Huan Bernat je postigao gol za Francuze u 12. Minutu. Ali dalje ide tim koji je u Pariz stigao bez desetorice igrača i u čijem timu su se u finalnom delu susreta našli juniori Čong i Grinvud.

PSŽ - Mančester junajted 1:3 (1:2)

PARIZ: Stadion: Park prinčeva. Sudija: Damir Skomina (Slovenija).  Strelci: Bernat u 12 za PSŽ, Lukaku u 2. i 30, Rašford u 90 3 za Mančester junajted.

PSŽ: Bufon, Kerer (od 70. Paredes), Silva, Kimpembe, Bernat, Verati, Markinjos, Alveš (od 90 5' Kavani), Draksler (od 70. Menije), Di Marija, Mbape.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Lindelof, Baji (od 35. Dalo), Smoling, Šo, Jang (od 87' Grinvud), Mektomini, Fred, Pereira (od 80' Čong), Lukaku, Rašford.

Revanš osmine finala LŠ: Ajaks srušio šampiona Evrope, Totenhem među osam

05.03.2019. 23:15 23:26
Liga šampiona: Junajted u (ne)mogućoj misiji u Parizu, Kolarov u Portu

05.03.2019. 12:02 12:04