Prijateljski meč: Druga pobeda Kikinđana

10.02.2019. 16:45 16:46
Izvor: pixabay.com

Prijateljski meč gradskih timova i članova Vojvođanske lige Istok, između domaćina OFK Kikinde i ŽAK-a sa Vašarišta počeo je u neobičnom terminu od 12 časova, ali ni to kao i hladno vreme nije sprečilo da se pored linija za igru Atletskog stadiona nađe 120 navijača oba rivala.

Domaćin je zasliženo pobedio sa 2:0, a prvi pogodak postigao je mladi Nemanja Nešić, dok je strelac drugog bio povratnik u ekipi Danilo Vukobrat. Treneri obe ekipe, domaćina Aleksandar Kresoja i gostujućeg sastava Jovica Lakić, inače su igrači pobedničke ekipe u ovom susretu iz davnih vremena, pružili su priliku da svoje znanje iskažu svi prvotimci koji se nalaze na njihovom spisku. Dok su promrzli gledaoci videli u prvom delu dva pogodka, u nastavku ih nije bilo, mada je mreža golmana sa obe strane mogao da se iz idealnih prilika zatrese.

Inače ovo je druga pobede ekipe sa Gradskog stadiona u pripremnom periodu pred prolećni deo.

M. S.

OFK Kikinda 1909 - ŽAK 2:0 (2:0)

KIKINDA: Atletski stadion, gledalaca 120, sudija: Rankov (Kikinda). Strelci: Nešić u 10. i D. Vukobrat u 20. minutu.

OFK KIKINDA: Hajrović, Nešić, Ilić, Crnomarković, Arsenov, Stojisavljević, Grujić, Kresoja, Reljić, D. Vukobrat, Važić. Igrali su još: M. Vukobrat, V. Kitanović, Kiurski, Kukić, Savić, Knežević, Utržen.

ŽAK: P. Oljača, Fučak, Jankov, Đurđević, Latković, Feješ, Ratko, Vokić, Maleš, Radivojac, Ćirić. Igrali su još: S. Mitrović, Nadlački, Bašić, Gavranov, Kočiš.