SLS: Vojvodina i Proleter podelili bodove u gradskom derbiju (0-0)

16.12.2018. 13:30 18:07
Izvor: Dnevnik.rs

NOVI SAD: U gradskom derbiju na Stadionu Karađorđe, u 21. kolu Superlige Srbije, Vojvodina i Proleter podelili su bodove odigravši utakmicu bez golova. Po izuzetno teškom terenu, nakvašenom i polusmrznutom i na temperaturi ispod nule, utakmica nije obilovala zanimljivim prilikama.

Utakmica je završena

88` Kako se približava kraj, igra polako zamire. Izostaju šanse, ali i snaga igračima

85` Dobra akcija napadača Vojvodine, ali je Elesin bio na mestu. Ništa od promene rezultata

84` Drugi žuti za Čovića. Proleter poslednjih desetak minuta sa igračem manje

74` Kontru je povukao Mirosavljev , ali je, kada je trebalo da šutira, bio neodlučan te ga je Graovac izblokirao

72` Đurić je pokušao iz slobodnog udarca sa 20-tak metara, ali nije bio precizan

52` Odmah uzvraća Proleter. Šćepanović je pokušao ali je Rockov bio siguran

51` Demantuje nas Gajić. Dobra šansa za Vojvodinu. Naime, Gajić je dobro tukao u pokušaju da savlada Elesina, ali je goman Proletera bio pribran i sačuvao mrežu

49` Kako je završilo prvo, tako je počelo i drugo poluvreme. Dakle, bez ikakvih prilika za postizanje gola. Razlozi su razumljivi. Napolju je -3 stepena.

Počelo je drugih 45 minuta

Prvo poluvreme po izuzetno hladnom vremenu je završeno. U poslednjih petnaestak minuta nije bilo prilika da se postigne gol. Pored hladnoće, utakmicu karateriše i tvrda i gruba igra.

33` Čović iz slobodnog udarca sa oko 20 metara ali samo u živi zid

30` Ni deset minuta kasnije nema nikakvih promena. Igra je teška, Vojvodina ima blagu inicijativu, ali šansi nema.

21` Mesarović je pokušao sa oko 18 metara, ali je Elesin bio dobro postavljen

20` Sem šanse Neškovića sa početka utakmice, još uvek nema šansi ni na jednoj strani. Igrači oba tima dosta trče kako bi održali telesnu temperaturu, a igra se iglavnom između dva šesnaesterca

13` Po hladnom vremenu nije lako igrati. Lopta je uglavnom na sredini terena

5` Šutirao je Nešković u bliži ugao, ali je Elesin bio siguran

Utakmica je počela

SASTAVI:

VOJVODINA: Rockov, Antić, Đurić,  Gajić, Gojkov, Graovac, Lazarević, Mesarović, Milojević, Nešković, Saničanin

PROLETER: Elesin, Andrejević, Bukorac, Čolović, Čović, Lambulić, Mirosavljev, Mitrović, Šćepanović, Tanasin,  Vujaklija

Sudija: Piper

Gledalaca oko 200, temperatura -2 stepena Celzijusa

Zbog snega, za sada su odigrane samo dve utakmice 21. kola: Partizan - Mačva 0:0 i Radnik - Bačka 3:2.

Kada je reč o ostalim terenima, veoma loše stanje je u Zemunu, gde bi domaćin trebalo da igra protiv Dinama iz Vranja, Mladost iz Lučana i Rad igraće u ponedeljak, dok bi utakmice u Novom Sadu između Vojvodine i Proletera (16), u Subotici između Spartaka i Voždovca (13) i u Kruševcu između Napretka i Radničkog (19) trebalo da budu odigrane.