Bundes liga: Pobeda Dortmunda, Grujić strelac za Hertu

08.12.2018. 18:42 20:51
Izvor: FoNet

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Šalke na gostovanju sa 2:1 u 14. kolu nemačke Bundeslige.

Dilejni je glavom doveo žute u vođstvo u sedmom minutu. Kaliguri je sa penala smanjio na 1:1 u 61. minutu. Odlučujući gol postigao je bivši fudbaler Mančester sitija Džejdon Sančo u 74. minutu posle akcije po levoj strani sam je ušao u šesnaesterac i pogodio gol.

Srpski štoper Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za domaće, a dobio je i žuti karton.

Bajern je savladao Nirnberg na domaćem terenu sa 3:0, zahvaljujući Robertu Levandovskom.

Poljak je postizao golove u prvom poluvremenu 9. i 27, da bi konačan rezultat postavio veteran Frank Riberi u 56. Bavarci su ovim rezultatom zadržali priključak za Borusijom, za kojom zaostaju devet bodova.

U Volfsburgu je domaćim igrao nerešeno (2:2) sa Hofenhajmom.

Gosti su poveli preko Belfodila već u 4. minutu, ali je Volfsburg na poluvreme otišao sa prednošću golo. Ginčeka, te autogolom Bičakčića. Bod gostima doneo je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 71. minutu.

Pobede su ostvarili i Leverkuzen i Frajburg. Lever je sa minimalnih 1:0 bio bolji od Augzburga kod kuće, dok je Frajburg iznenadio Lajpcig i ubedljivo ga savladao sa 3:0.

Herta je savladala Ajntraht sa 1:0 (1:0). Gola za Hertu, svoj prvi u Bundesligi postigao je Marko Grujić, glavom u 40. minutu nakon centaršuta saa leve strane. Srpski reprezentativci Kostić i Jović igrali su 90 minuta, dok je Gaćinović ušao u igru u 72. minutu umesto Hrvata Rebića.