Ebisilio i Ben za pobedu Zvezde protiv Voždovca

02.12.2018. 20:06 09:16
Izvor: Veljko Simić, foto: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je zabeležila novu, 16. pobedu u prvenstvu, sasvim zasluženo jer je bila mnogo bolja od Voždovca.

Da je ekipa trenera Vladana Milojevića bila skoncentrisanija, razlika je mogla da bude i daleko ubedljivija.

Gosti su od početka bili izgubljeni na terenu. Loše su stajali fudbaleri Voždovca i dozvoljavali da domaći lako stižu do njihovog šesnaesterca. Kao da se strah uvukao u noge ,,zmajeva“, izostalo je potrebnog žara i agresivnosti da se odoli velikom favoritu. Već u prvih šest minuta crveno-beli su imali dve velike prilike što dovoljno govori o tome šta se dešavalo na stadionu ,,Rajko Mitić“. Gosti, i kada su pokušavali da učine nešto, ti su završavali udarcima iz daljine, dakle, bezopasno. Na drugoj strani, Zvezda je preko Pavkova imala izvanrednu priliku, ali je intervenisao golman Marko Ilić. U 14. minutu pripretio je i Simić tako da su domaći imali za čime da žale već u tom periodu igre.

Pokušavala je Crvena zvezda na sve načine da stigne do vođstva, ali nije išlo. Što golman Ilić, što nespretni fudbaleri domaćina, krivci su što šampion već u ranoj fazi igre nije poveo. Ali, to se desilo u 28. minutu. Gobeljić je centrirao sa desne strane, a Ebesilio glavom pogodio mrežu. Samo malo kasnije bilo je 2:0. El Fardu Ben je ostao sam na petercu, posle asistencije Pavkova i postigao pogodak.

Prvu priliku gosti su imali u 39. minutu kada je Mihajlov šutirao glavom, a Borjan odlično intervenisao. Ali, i dalje je Zvezda bila bolja i bila blizu trećem pogotku. Crveno-beli su mogli do tog gola već početkom nastavka, ali je Ben bio neprecizan. U nastavku su gosti pokušali da igraju nešto agresivnije, ali je sve to bilo jalovo. Domaći su igrali presing po čitavom terenu i uzimali ,,zmajevima“ loptu vrlo brzo. Crveno-beli su bili vrlo rastrčani i plenili igrom. Ni delić prostora nije ostavljan Voždovčanima koji ništa konkretnije nisu uspeli da stvore. Tek u 65. minutu Stuparević je pripretio, ali je Borjan bio siguran.

I. Lazarević

Crvena zvezda – Voždovac 2:0 (2:0)

BEOGRAD: Stadion ,,Rajko Mitić“, gledalaca: 8.123. Sudija: Piper (Čačak). Strelci: Ebesilio u 28. i Ben u 33. minutu. Žuti karton: Purtić (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6,5, Gobeljić 7, Degenek 6, Babić 6, Rodić 6,5, Jovančić 6,5 (Čaušić 6), Krstičić 6,5, Ben 8, Ebesilio 7,5, Simić 6,5 (Marin 6,5), Pavkov 7,5 (Boaći).

VOŽDOVAC: Ilić 7, Maksimović 6 (Mašović 6), Kovačević 6, Mihajlov 6,5, Purtić 6, Pavlović 6 (Zličić 6), Luković 6, Jovanović 6 (Duronjić 6), Stuparević 6,5, Ćirković 6, Milunović 6,5.