Subotička liga: Raspucani Gradištanci

28.11.2018. 12:09 12:11

Bačkogradištanci su se pobedom oprostili od navijača savladavši u komšijskom derbiju Nadaljčane.

Vojvodina – Napredak 6:2 (2:1)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đore Tapavica Džoja“. Gledalaca: 150. Sudija: Vukanović (Subotica). Strelci: Jušković u 8. i 84, N. Kudrić u 31, Marjanov u 65, Neda (autogol) u 70. i Sekulić u 80. za Vojvodinu, a Obrenić u 42. i Ćuk u 52. minutu za Napredak. Žuti kartoni: D. Kudrić, N. Kudrić i Bilbija (Vojvodina), a Sr. Radojković (Napredak).

VOJVODINA: Milovanov 7, Bečanović 7,5, Vejin 6,5 (od 59. Ikrašev 7), D. Kudrić 7, Bilbija 7, Jušković 8, Pelengić 7, Janković 7 (od 46. Marjanov 7,5), Bubanja 7,5, N. Kudrić 8, Mihajlović 6 (od 50. Sekulić 7,5).

NAPREDAK: Žarkovački 5,5, Obrenić 5,5 (od 75. Laušev -), Ćuk 6, Ilić 6, Mrđan 6, Šućov 5,5 (od 67. Dražić -), Golub 6 (od 82. Sl. Radojković -), Jovanović 5,5, Ćirić 6, Sr. Radojković 5,5, Neda 5,5.

U utakmici po slaboj kiši viđena je kiša golova. Srđan Jušković je sa dva snažna i precizna šuta otvorio i zatvorio golgetersku seriju. U međuvremenu je prvi snajperista Subotičke lige Nenad Kudrić postigao svoj 19. gol, posle čega su gosti izjednačili golovima Obrenića i Ćuka, a onda je usledila serija domaćina preko Marjanova, posle izvrsne asistencije Nenada Kudrića, pa autogol Nede i efektan pogodak Sekulića.

Iako su dugo, više borbenom nego kvalitetnom igrom, Nadaljčani parirali, u poslednjih pola sata Gradištanci su potvrdili kvalitet zbog kojeg su u samom vrhu tabele.

V. Jankov

Kucurani kući pevajući

Panonija - Iskra (K) 1:2 (0:1)

PANONIJA: Stadion Panonije, gledalaca:150, sudija: O.Stuparević (Subotica), strelci: Gvozdenović u 72. minutu za Panoniju, a Malacko u 41. i Ivan u 50. minutu za Iskru, žuti kartoni: Stojanović, Kaluđerović, Marić, Tokodi, Banjeglav, Kandić (Panonija), a Plješevac (Iskra), crveni karton: Plješevac (Iskra) u 85. minutu.

PANONIJA: Kaluđerović, Vislavski (Vlahović), Paprić, Kandić, Đurica, Tokodi, Stojanović (Gvozdenović), Cvjetičanin (Savić), Đurić, Banjeglav, Marić.

ISKRA (K): Kalinić, Drljača, Ivan, Plješevac, Đaković, Rodić, Jurčuk, Malacko, Gagović, Gubaš, Serdar.

Na osmom ovojesenjem gostovanju, fudbaleri kucuranske Iskre zabeležili su sedmu pobedu. Ovim trijumfom, izbili su Kucurani na čelo tabele, a na liderskoj poziciju dočekaće start prolećnog dela prvenstva.

Đ. Štrbac

Sloga – Sutjeska 4:1 (0:1)

OSTOJIĆEVO: Igralište Sloge, gledalaca 80. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Bauk u 51, 54. i 65. i Banov u 63. za Slogu, a Jakić u 34.minutu za Sutjesku. Žuti karton: Pejić (Sutjeska).

SLOGA: Stijović 7, Tornjanski 7 (Radić -), Terzin 8, Zivlak - (Živanović 7), Ilić 7, Đukić 8, Bauk 9, Banov 8, Marko Mijić 8, Miroslav Mijić 8, Savić 8 (Bulatović 8).

SUTJESKA: Gašović 7, Glumac 7, Bajić 6, Drinči 7, Kostić 7, Dimić 7, Andrić 6, Peković 7, Pljuco 7, Pejić 7 (Bajić -), Jakić 8.

Sloga je jesenju sezonu završila pobedom protiv gostiju iz Bačkog Dobrog Polja, koji su u prvom delu bili ravnopravni protivnik. U 23.minutu u jednom duelu sa protivničkim igračem povređen je Branislav Zivlak koji je u bolnici završio sa tri kopče na glavi.

U 34.minutu Duško Jakić je iz jedne polušanse uspeo da savlada golmana Nikolu Stijovića, a gosti su ovu prednost uspeli da sačuvaju do odmora, jer su se ispromašivali Nebojša Bauk i Nikola Savić.

U drugom delu došlo je do preokreta, kada je nišanske sprave podesio Bauk, koji je čak tri puta uspeo da zatrese mrežu Nikole Gašovića, zahvaljujući i dobrim asistencijama agilnog Marka Mijića, a da pobeda bude ubedljivija pogotkom mu se pridružio Strahinja Banov.

M. Mitrović

Preporod - Jadran 1:2, Vinogradar - Obilić 1:1, Đurđin - Proleter (RS) 1:1, Njegoš - Radnički 2:0, Panonija - Iskra 1:2, Vojvodina - Napredak 6:2, Sloga - Sutjeska 4:1, Proleter (NJ) - Senta 1:1.