Pančevačka liga: Zeković odbranio penal

14.11.2018. 12:24 12:27
Izvor: Dnevnik.rs

Posle nekoliko propuštenih prilika pred golom Zekovića u poslednjem minutu prvog poluvremena Popov je posle  slobodnog udarca i centaršuta savladao golmana Čučka.

Jedinstvo Stević – Dunav (BP) 1:2 (0:1)

KAČAREVO: Igralište Jedinstva Stević, gledalaca: 100. Sudija:Todorović (Vršac). Strelci: Ajrulaj u 60  za Jedinstvo Stević, a Popov u 44, Zeković u 75  minutu (iz penala) za  Dunav.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 6,5, N.Okuka 6,5, Momčilović 6,5 Nestorovski 7, I. Pešovski 7, Trajčevski  6,5,  P. Okuka 7, S. Pešovski  6,5, Balnožan 6,5 (Ajrulaj 7), Krstevski 6,5, Atanasov 6,5.

DUNAV: Zeković 8, Putnik  6,5, Rudić 6,5, Balog 7, Jović 6,5, Ostojić 6,5, Mitrović 7, Radivojev 7,  Bogojević 6,5 (Ilić -), Krkobabić 6,5, Popov 7 (Dunđerin -).

U nastavku bolja igra domaći krunisana je pogotkom kada je bna drugu stativu Ajrulaj primio loptu i poslao u mrežu gostiju. Posle brzog kontranapada u šesnaestercu domaćih pao je gostujući igrač u duelu sa Krstevskim i sudija je dosudio penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je golman Zeković koji je prevario kolegu Čučka. U poslednjem minutu utakmice posle igranja rukom gostujućeg igrača u svom šesnaestercu i dosuđen je penal za domaćine, ali je šut Atanasova golman Zeković odbranio i doneo pobedu svom timu.

B. Stojkovski

Partizan (G) – Strela 3:0 (2:0)

GAJ: Igralište Partizana, gledalaca: 100. Sudija: Tomić (Omoljica). Strelci: Andrejić u 13 i 43, Tajdić u 58 minuti.

PARTIZAN: Ardeljan 7, Luca 7 (Jovanović -),  Filipović 7, Grujić 7 Jevtić 7, Petrić 7, Sočanac 7, Simulj 7, Tajdić 7,5 (Stojanović 7), Andrejić 7,5, Jonović 7 (Zlatković 7).

STRELA: Crveni 6 (Lukić 6), Jovanović 6,5, Čeh 6, Guran 6, Panić 6,5, Maksimović 6,5, Amerijan 6 (Mačak 6),  Duduj 6 (M. Savanović -), Isailović 6,5, Crnojević 6,5, Kočić 6.

Domaći fudbaleri nastavili su dobrim igrama i savladali su goste iz Ivanova. Domaći tim došao je uvođstvo. Prvim golom Andrejića koji je dva minuta pre odlaska na odmor  iskoristio ukazanu priliku i postigao svoj drugi pogodak.  U drugom poluvremenu najbolji strelac domaćih i prvenstva Bojan Tajdić je svojim golom postavio konačan ishod meča za još jednu pobedu ekipe iz Gaja.

B. St.

Borac (ST) – Radnički (B) 2:2 (1:1)

STARČEVO: Igralište Borca, gledalaca: 200. Sudija: Janković (Pančevo). Strelci: Joković u 23, Stanisavljević u 87.  za Borac, a Starčević u 12. Cukić u 84. minutu za Radnički. Crveni karton: Ćirković (Borac).

BORAC: Topić 7, Joković 7 (Jović -), Đurđev 7, Marinković 6,5 (Božić 6,5),  Hornung 7, Arsenijević 7, Živković 7, Ćirković 6, Đukić 7,  Nikolajev 7,5, Stanisavljević 7,5.

RADNIČKI: Labus 7, Lazin 6,5, Radojev 6,5, Ilić 7, Radivojević 7, Jovanović 6,5, Starčević 7,5, Lutovac 7, Stojković 7, Dobrić 7, Cukić 7,5.

U derbiju kola nije bilo pobednika gde se prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra u kojoj su gostujući fudbaleri golom Starčevića iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara došli u vođstvo. Posle  desetak minuta igre i odbijene lopte Joković je iskoristio priliku i izjednačio rezultat. Do odmora domaći fudbaleri nastavili su sa dobrom igrom, ali promene rezultata nije bilo. Od 73 minuta domaći tim bio je sa igračem manje, jer je Ćirković zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru. Brojčanu prednost gosti iz Barande iskoristili su pogotkom Cukića šest minuta prekraja, da bi tri minuta kasnije Stanisavljević sa nekih dvadeset metara iz slobodnog udarca savladao Labusa i svom timu doneo bod.

B. St.

Jedinstvo (V) - Crvena zvezda 3:1, Polet - Vojvodina (S) 1:0, Sloga (BNS) - Dolina 2:0, Spartak - Vulturul 3:1, Potporanj - Vojvodina (C) 2:1, Partizan (G) - Strela 3:0, Borac (St) - Radnički (B) 2:2, Jedinstvo Stević - Dunav 1:2, Jugoslavija - Partizan (U) 1:2.